Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Menő vagy suliban?

Menő vagy suliban?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor hogy lettél az? Mindig magaddal foglalkozol?

2015. nov. 16. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
NEM
2015. nov. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Menő? Az ugyan nem. Népszerű már inkább, de nem én akartam, hogy az legyek. Én csak mindenkivel igyekszem jóban lenni és nem befelé fordulni. Akinek tudok segítek, mindenki tudja az osztályban, hogy számíthat rám. Mondjuk nálunk szerencsére nincs is klikkesedés, baromi jó osztály a miénk.

16/L

2015. nov. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

A "menő" emberek attól menőek, hogy rengeteg felszínes barátságuk van, amik nagyjából pár évig tartanak, majd később ha esetleg a "menőnek" szüksége lenne egy igaz barátra, vagy segítségre, a birkákra akik körülvették egyáltalán nem számíthat.


Nem vagyok menő, de jóban vagyok a legtöbb emberrel. Néhány osztálytársam nem haverom, hanem barátom, akikkel néhány naponta közös programokat szoktunk szervezni, nekem ennyi pedig pont elég is.

2015. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerinted mit keresünk mi ezen az oldalon? :'D
2015. nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én népszerű voltam és bár tény hogy sok felszínes kapcsolatom volt, de nem igaz hogy egy se lett volna igaz köztük. A legtöbb barátom onnan van a mai napig, max a nagy része lemorzsolódott. Tini korban mindenki saját magával van elfoglalva, a mostani énemhez képest biztosan. Jó a humorom, megtudtam magam védeni, és kreatív vagyok. Az utóbbiból élek most meg. :) Üdv.
2015. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Általános elején nem, a vége felé minden lánnyal jóban voltam, kivéve egy idegesítő r---ccal, a fiúk közül is egy-kettővel jóban voltam, de nem maradtak tartósak a barátságok. Nem is bánom. A gimis osztályomat nem kedveltem.


Most egyetemista vagyok, úgy érzem, elég sok évfolyamtársammal jó a viszonyom, nemezhetünk menőnek, ha akarod, bár egyetemen ez a nagy tömegben már kicsit másképp van: lehet 2 ember is menő úgy, hogy teljesen másokkal lóg, hiszen itt már több száz emberről beszélünk, az egyiket az egyik 50 ismeri, a másikat a másik 50 stb.



Miért van sok barátom? Pont nem azért, mert magammal törődöm, hanem mert kedves vagyok. Erre most mindenki azt fogja mondani, hogy de hát ő is kedves, de én ezt komolyan gondolom, nem csak úgy, hogy nem rúgom arcon, aki nem tetszik. Múltkor pl. egy vak fiú ült mellettem, és mindenki csendben elsunnyogott, nehogy nekik kelljen segíteniük, én segítettem neki, megkért, hogy hadd fogja meg a kezem, miközben elvezetem A-ból B-ne, közben beszélgettünk, kiderült, hogy közel lakik hozzám. Ha valakiről tudom, hogy nem azért nincsenek jegyzetei, mert facebookozott órán (mert az ilyen oldja meg a baját), hanem mert pl. dolgozik a suli mellett, magamtól ajánlom fel, hogy adok jegyzetet. Amikor egyik barátom egykedvű volt, vettem neki egy csokit. Megjegyzem azoknak az ismerőseimnek is a születésnapját, akik nem írják ki Facebookra, és ezért nem kapsz róla értesítést. Nem pletykálok, meg lehet bízni bennem, és ha valaki szomorú, általában azt mondom neki, hogy ha nem rám tartozik, azt is megértem, de ha szeretné elmondani, mi a baja, nyugodtan elmondhatja. És általában elmondják így. Azzal is beszélgetek, akiről megvan a véleményem, legfeljebb nem kell vele komolyabban összebarátkozni. És időről időre ráírok az ismerőseimre, hogy mi van velük, hogy vannak stb. Akit zavar, az majd letilt. Hát, én így szoktam, és azt láttam, hogy a legtöbb embernek vonzó (baráti értelemben) a kedvesség. Ja, és nem mondom azt semmire, hogy "ez a film / ez a zene gagyi", hanem hogy nekem nem tetszik.

És "aki félve kér, felszólít az elutasításra" - szóval ne úgy közeledj a többiekhez, mint aki meglepődne, ha bevennék a társaságba.

2015. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A "menő" emberek attól menőek, hogy rengeteg felszínes barátságuk van, amik nagyjából pár évig tartanak, majd később ha esetleg a "menőnek" szüksége lenne egy igaz barátra, vagy segítségre, a birkákra akik körülvették egyáltalán nem számíthat."


Ezzel nem értek egyet. A legnépszerűbb ember, akit ismerek, mindenféle dolgokban részt vesz (színjátszókör, sport, kirándulások stb.), és a születésnapjára mindenkit meghívott mindig, meg a zenekarához is stb. Nem érdekelte, hogy az osztályban ki menő, ki nem, szeretettel látott mindenkit. Ő menő volt, de nem szállt be mások kirekesztésébe. Lehet mondani, hogy a barátságai jelentős része felületes. nyilván nem lehet senkinek 600 barátja. de nem értem, ez mért baj? Ennek az illetőnek pl. van egy legjobb barátja, akivel mindent együtt csináltak, épp csak hogy a nászútjára nem ment el a másikkal. Ez nem elég? Nem elég, ha van egy legjobb barátja ovis kora óta, akivel 20 éve legjobb barátok? Vagy pl. én: én se mondtam, hogy mindenki ott lesz az esküvőmön. de és? Nem elég, ha van 2-4 jó barátom? Miért baj az, ha nem mind a 600 puszipajtás? Kinek van erre igénye?

2015. nov. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!