Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan változzak meg?

Hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés

Én egy 18 éves lány vagyok.

Egész eddigi életemben bármilyen társaságba kerültem sose tudtam feloldódni valamiért, inkább csendben vagyok és hallgatok így senki nem akar megismerni és általában levegőnek érzem magam. Ha megszólalok se vesznek észre legtöbbször. Rosszul esik de megszoktam már. Az a baj, hogy a lelkem mélyén én nem vagyok ilyen visszahúzódó. Azokkal akik igazán közel állnak hozzám azokkal sokat viccelődök és sokkal másabb vagyok de amint bekerülök egy társaságba ez elszáll és leblokkolok, nem tudok mit mondani a többieknek. Általános iskolában mindig azt mondtam magamnak, hogy ha középiskolába kerülök akkor megváltozok, hogy több barátom legyen de talán még rosszabbodott a helyzet. Most középiskolából is ballagni fogok és szakmát akarok tanulni, viszont ott már egy olyan osztályba kerülnék be ahol már az emberek ismerik és megszokták egymást, én meg ezzel a stílussal már most eláshatom magam mert sose fogok beilleszkedni. De egyszerűen nem tudom hogyan lehetnék olyan mint bárki más aki simán megszólal mások előtt, mindig van miről beszélnie és az emberek nem néznek rá furcsán. Én ha elkezdenék viccelődni meg olyan lenni mint a közelálló személyekkel szerintem rosszakat gondolnának rólam mert külsőre se vagyok egy olyan ember akiből ilyesmit kinéznek. Mindenki azt gondolja, hogy mogorva és bunkó vagyok, erre rátesz egy lapáttal az is, hogy visszahúzódó és csendes vagyok.

Gyökeresen meg kellene változtatnom az életemet, de hogyan? :(


2015. nov. 24. 21:47
 1/4 A kérdező kommentje:
A másik legnagyobb probléma az, hogy ezáltal ismerőseim, barátaim sincsenek. Nem járok szórakozni se, igaz nincs is hova. Egy barátnőm van és egy barátom akihez járni szoktam. Senki más.
2015. nov. 24. 21:48
 2/4 anonim ***** válasza:
Önbizalom. Kimutatva. Ilyen egyszerű,bár nehéz. Sok sikert!
2015. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Negatív önkép.Nem jó...Az hogy társaságban nem oldódsz olyan könnyen mint a többiek az ne törjön le.Te más vagy mint a környezeted ennyi az egész.Akivel nincs meg a szinkron azza nem tudunk társalogni ez alap dolog.Majd jön olyan akivel tudsz ne parázz.
2015. nov. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Roland G. ***** válasza:
Legyél pozitívabb magaddal kapcsolatban.Fiatal vagy és előtted az élet.Legyél nyitottabb és keress más társaságot,akik előtt fel tudsz oldódni.Döntés kérdése:merj lépni,kommunikálni.Bár időbe telik,de tudsz rajta változtatni.Fel a fejjel!
2015. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!