Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A kerdesem foleg a hitelesseg...

A kerdesem foleg a hitelesseg elereserol szol, mint ferfi a mai vilagban. Hogyan tudnek parkapcsolatot kialakitani? Tul onzo lennek? Nem erdeklodom elegge? Nem vagyok eleg vicces?

Figyelt kérdés

Ismeretlen emberektol konnyebben merek ilyeneket kerdezni. Nem akarok losernek tunni ismeroseim elott. 25, ferfi, INFP (MBTI szemelyiseg). vilagjaro vagyok, imadom az eletet a kalandok miatt, szeretem a bizonytalant. de nem vagyok az az ember aki magara vonja a figyelmet, felek magamra vonni a figyelmet. amikor zongorazom kozossegi helyeken mindig mondjak imadom a kreativitasod es tehetseged, plusz amikor gyerekekkel dolgozom a gyerekek imadnak, illetve pl. utazasaim soran talalkozom spiritualisabb bealitottsagu emberekkel akik meglatjak a rejtett ertekeimet. Hiszek benne ha az embernek van hite magaban es celja (nekem van: szeretnek zene es kozgaztanar lenni, freelancer zeneszerzo es webdesigner, es nyaranta gyerektaborokat szeretnek), akkor egy ido utan az elet megjutalmazza, ha jo vagy a raszorulokkal egy ido utan az elet megjutalmaz. es ha valaki jot tesz neked azt tovabb kell adnod, a szeretet vagy jotettet tovabb kell adnod. most szeretnek elvegezni egy zenei egyetemet daniaban hogy utana mondjuk skandinaviaban vagy eszak amerikaban kozepiskolai tanar lehessek, ez a vagyam. plusz 25 evesen meg mindig szuz vagyok, es amikor egy lany kedves velem egybol arra gondolok hogy vajon lesz e belole valami, es felek hogy elrontom a baratsagot, de tudom hogy a legtobb csaj nem vonzodik irantam. szeretnek olyan konnyed, extrovertalt es vicces lenni mint amikor gyerekek kozt vagyok, vagy amikor zenelek, vagy turazom a termeszetben masokkal, vagy utazom a vilagot es ismerkedek emberekkel 'foleg ferfiak az uj barataim ilyenkor is'. vannak barataim de nem tudom mennyire igazi baratok, sokszor irjak nekem hogy hisznek bennem, es felajnaljak a segitseget ha szallasra, fuvarra van szuksegem, ami hatalmas, de egyedul erzem magam. nem erzem magam ebbe a vilagba valonak. de alapvetoen hajlamos vagyok lehangolt lenni, nem vagyok sulyosan depresszios, vannak hobbiaim amik felviditanak es mindi vannak fura pillanatok amikor szokatlanul leszarom ki mit gondol, es kicsit bunko es vicces es vagyok es ilyenkor mondjak is nekem, hogy maskor is legyel ilyen vicces es meghivlak a bulimra. de akkor is furanak erzem magam. ha nem tudnatok mi az INFP szemelyisegtipus, az emberek ezt szoktak ram mondani: kreativ, almodozo, peacemaker, aki kepes gyakorlatias lenni, higgyel jobban magadban, megvan benned a kepesseg hogy olyan kisugarzasod legyen mint mas alfa tipusu sracoknak. sokszor volt mar hogy kibekitettem emberket a megertessel amit nyujtottam a feleknek, megtalalva a kozos pontot koztuk. a legkozelebi elmenyem csajokkal a csok es ruhan at testreszek simogatasa. ketszer aludtam egyutt csajjal akire be voltam indulva de nem tudtam hogy helyes e jobban nyomulni vagy nem volt megfelelo az idopont mert masok is voltak a szobaban, meg sosem voltam romantikusan kettesben lannyal szoban, sosem voltam randin vagyis talalkoztam kettesben olyan csajjal aki bejon, ebedre, vacsorara, forrocsokira es a csaj erdeklodott is felem, de az erdeklodes elhalt ugy erzem hamar 2-3 talalkozas utan es mar csak mint barat erdeklodtek felem, friendzone. kozepsuliban 17 evesen volt baratnom 5 honapig akivel hetente ketszer talalkoztunk, egyszer atjott hozzam en meg 3szor hozza es mindig csokoloztunk es volt abban sok szenvedely ugy erzem. volt mar olyan hogy egy ismeros csaj csakugy lesmarolt a semmibol tarsasagban es azt mondta szerette volna tudni milyen erzes. nem tudom, tenyleg nem hiszek elegge magamban, de nem tudom mit tehetnek, en igy is jol erzem magam, csak az emberekkel teremtek nehezen kapcsolatot. utazo vagyok szoval, konnyen beszelgetek ismeretlenekkel angolul ha van kozos erdeklodesi kor, akkor nagyon szenvedelyesen tudok beszelgetni lelkesen az adott temarol.... altalaban erdekes vagyok az emberek szamara nehany szo erejeig amig elmondom miket csinalok erdeklodve meghallgatnak de gyakran azon veszem eszre magam hoy tudatosna probalom kitalalni mit mondja kovetkezore, de nem vagyok eleg vicces, vagy hatarozott, vagy kategorikus, nagyon elfogado, tolerans, turelmes, beketuro es egesz konfliktuskerulo ember vagyok ha rolam van szo, elfogadom ha valakiek mas az izlese vagy masban hisz mint en, es nem akarom megvaltoztatni, meg se lepodok legtobbszor hanem erdeklodve tudomasul veszem, de sokszor nem jut eszembe tobb kerdes. necces csaladi hatterem van, inkabb ok szorulnak anyagi es lelki tamogatasra a reszemrol, de a csaladom 3 embert jelent, ocsem, anyukam es batyam (plusz az o felesege es kislanya).


elnezest kerek a helyesirasert, csak nem volt most kedvem pontosnak lenni. Corvinus egyetemen szereztem diplomat gazdalkodasi es menedzsmentbol, dolgoztam multinal elemzokent 1 evig, vannak jo lehetosegeim szakmailag, ezzel nincs gond... igyekszem felepiteni az anyagi hatteremet, de tanar es vallalkozo szeretnek lenni es ezen dolgozom. tisztaban vagyok vele, hogy keves embernek vannak olyan tiszta celjai mint nekem, vagy annyira buntelen hatteruk mint nekem. es meg akarom mutatni, hogy mit lehet kezdeni ezekkel az adottsagokkal amik nekem adottak. nem erdekel, hogy a tarsadalom milyennek akarja beallitani a ferfiakat en kialakitom stilusomat, a nemi szerepek sztereotipiak es inkabb az egyent kell eloterbe helyezni, hiszen minden egyen csodalatos a maga nemeben, miert kellene mindenkinek alfanak es viccesnek lenni. en is szeretek a konyed es vicces emerekkel logni jobban, de nem szzoktam rajongani irantuk nekem is azt kene? hogy tobb idot tudjak veluk tolteni es tanulhassak toluk? akkor vagy vicces vagy 'witty' ha onmagad vagy, meg tudod talalni kreativan a kapcsolatot ket teljesen eltero dolog kozt, az adott helyzetben.

zavar, hogy a humort az intelligencia egy vonasanak tartjak, mert onmagamat intelligensnek tartom es olyan ironikus, fekete humort is ertekelni tudok amiket masok nem ertenek, pl. akik pop zenet hallgatnak, partizni jarnak es felelsz vagy merszet jatszanak partin, es affektalnak a first world problemjeik miatt, amik biztosna sulyosak a szamukra, akiknek szerintem nins annyira egyedi stilusuk hanem inkabb csak beolvadnak a tomegbe. mar voltam dj bulin, nincs bajom a pop zenevel, csak az egysikusaggal. orszagos kozgadasagi kutatasi osztondijat nyertem, a Googlehoz is felvettek gyakornoknak, beszelek angolul, olaszul, tanitottm zenet es tobb hangszeren jatszom konnyu zenet, zongoran jazzt is ami valljuk be szinvonalas zene es erteni kell elmeletben miket jatszik az ember. de az erdeklodesi koreim csak inkabb 'quirk'-nek 'weirdo'-nak allitanak be. tinderes ismerkedes ijeszto szamomra, nem tudok hookupolni senkivel, par mondat utan visszautasitanak a csajok. igyekszem fenntartani a lelkesedesemet mert az erdeklodesi koreim, az elet informacioi es a felfedezes hajt, plusz szeretnek segiteni edesanyukamnak a docogo vallalkozasaban, de a noktol egyszeruen felek, mert nem tudom magamat kifejezni mint ferfi, nagyon nehez, nehezen flortolok, de mar volt hogy sikerult amikor voltak jo mentoraim egy ideig. nem szeretnek nyavalyogni, de szeretnem megtalalni a sajat stilusomat jobban es kevebe zarkozott es visszahuzodo lenni, mert ez a tema az eletem minden teruletere ranyomja a belyget. de mindig csak masokat utanzok vegul. Ugy gondolom, hogy az emberk tulsagosan rohannak amai vilagban, es nincs szebb annal amikor halas tud lenni az embe regy kozossegben a termezetert, a tiszta levegoert, a tiszta vizert, az etelert, a baratokert es az ellensegekert. de a mai emberek gorcsosen igyekszenek felzarkozni es mindenki jobbnak hiszi magat masoknal, es egyenesen gonoszak, es ezek a ferfiak sikeresebbek a csjaoknal akik bejonnek nekem, mint en. most kovetkezore daniaba fogok tanulni 3 honapig ujev utan, de alapbol otthon lakom anyukammal, nincs sajat lakasom, jogsim stb. ezt Istennek is elmondhattam volna de ugy ereztem hatha kapok nehany fogodzot a valovilagbol. koszonom!



2015. dec. 21. 01:45
 1/4 A kérdező kommentje:
amugy a kulsommel nincs problema a visszajelzesek alapjan, de altalaban nem en vagyok a legjokepubb. magas, vekony, voroses barna haju. de nem ismerkedni akarok, bocsanat a szomenesert, csak nem tudhatom mi lenyeges informacio, mi nem, amikor keresem a valaszt.
2015. dec. 21. 01:50
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Hosszú kérdésedre rövid választ adok.

Próbálj meg empatikusabban (a másikra jobban figyelve) kommunikálni!


Kérdés gyanánt írtál egy kisregényt. Próbálj tömörebben fogalmazni!

Ékezetek nélkül, mondatkezdő nagybetűk és bekezdésre tagolás nélkül, ráadásul sokszor a mondattagoló központozás is hiányzik - így gyakorlatilag olvashatatlan a litániád.

Ráadásul egy rakás olyan szó van benne, amit lehet, hogy egy szűk csoport ismer, de nem nevezhetők közismert szavaknak. Miért gondolod, hogy beszélgetőpartnereid ismerik?

Szóval magyarán megmondva: mindent megteszel, hogy ne lehessen megérteni a gondolataidat.

Akkor viszont ne csodálkozz, hogy a nők nem fárasztják magukat azzal, hogy kibogozzák a rejtélyeidet...

2015. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alárendelt funkciód a problémád.
2015. dec. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bocs, képtelen voltam végig olvasni. Elveszítettem az érdeklődésemet. Negyed ennyi felesleges szövegben is kifejtenéd? Akkor válaszolok. Lehet ezért nincsenek kapcsolataid :D
2015. dec. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!