Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A laza emberek idegesítenek,...

A laza emberek idegesítenek, a komolyak untatnak. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Aránylag sok emberhez volt szerencsém életem során, voltak is barátaim, de ők sosem voltak az igaziak. Általában felszínes és destruktív kapcsolatokról beszélhetek csak. Amikben sajnos a mai napig benne maradtam, egészen általános iskolától kezdve. Bár a legtöbbet leépítettem már, de még sem szeretnék egyedül maradni, már csak azért van néha társaságom mert van pár ember aki inkább semleges státuszban van, de nem látom fejlődni a kapcsolatunk. Általánosságban elmondható róluk, hogy nem lehet velük őszintén beszélgetni, ha el is mondják érzéseik akkor azt csak részegen vagy egyéb bódító szer hatása alatt képesek. Amivel csak annyi a bajom, hogy utána józanul teljesen máshogy viselkednek. Szinte kivétel nélkül mentális szempontból problémás emberek, nem túl jó életkilátásokkal. Ők a Hanyatlók csoportja.


A másik csoport viszont számomra túl komoly, szabályszerű, még kevésbé tud megnyílni ha önmagáról van szó, nem tud elrugaszkodni a társadalmi elvárásoktól és viselkedés normáktól. Életük a munka és a család. Ők pedig a Profit Robotok.


Egyik sem jó, de mégsem maradhat az emberek barátok nélkül. Ismerkedni szinte sehol sem tudok mert "otthon" dolgozom, illetve szórakozóhelyeken pedig képtelen vagyok beszélgetni a zene mellett, őszintén szólva nem is akarok ordibálva kommunikálni bármiről is. Itt is próbáltam már barátok szerezni de egy idő után még akkor is felhagyom a beszélgetést ha egyébként szimpatikus a másik illető. Ezzel az a bajom, hogy nem látom a másikat, illetve több száz kilométerre élő emberekkel hozott eddig csak össze a sors. Vagy hozzám hasonlóan megfelelési kényszerük van és "túl jó" fejek...


2015. dec. 22. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Komolyan? lazulj el...
2015. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Teljesen komolyan. :) Nem vagyok laza, és a világ leglazább embere vagyok. Talán ez is a baj, hogy én bennem is van egy ilyen kettősség.
2015. dec. 22. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:

"Két féle ember van; egy aki őszinte, kettő mert vannak barátai. Lehet, hogy sokakat megijesztesz.


Viszont, minden bántád nélkül, de hogy általános óta nincsenek igaz barátaid, talán ép elég indok arra, hogy kicsit magadba nézz...


Próbálj hozzád képest idősebb korosztályhoz közeledni, elég érettnek tűnsz, bár nem tudom a pontos korodat.

2015. dec. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan az én hibám nagyobb részt, hogy nincsenek igaz barátaim. Ijesztő a személyiségem is, teljesen őszinte vagyok másokkal, nincs számomra tabu vagy titok.

25 éves vagyok különben. Azt, hogy idősebbekkel ismerkedjek sokszor hallottam már, de velük is van mindig valami bajom. :D

2015. dec. 23. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak a lakatlan sziget maradt!😅
2015. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Probalj inkabb a pozitiv tulajdonsagokra figyelni. Egy ember sem tokeletes, megis leteznek igaz baratsagok, szerelmek, csaladi szeretet ha nem is mindenhol.

Probalj kicsit elfogadobb lenni; (sajnos, nem sajnos) altalaban az emberek zarkozottak, felnek a kritikatol/igazsagtol, de ha kicsit jobban megnyilnak akkor mar nem megsertodnek, hanem megkoszonik az oszinteseget.

2015. dec. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!