Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azok a magyar emberek akik el...

Azok a magyar emberek akik el költöztek magyarországról miért mondják azt hogy haza mennek amikor magyarországra el látogatnak?

Figyelt kérdés
Én is elköltöztem magyarországrol mert magyarországon rossz az élet hiába dolgozom stb.. De már nem az a hazám anem ez az uj ország ahol végre élhetek ahol van jövő .

2015. dec. 24. 21:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Csak kiváncsi voltam más emberek velényére . Elnézést nem figyeltem oda a helyes irási hibákért de nem nagyon használom a magyar.
2015. dec. 24. 22:40
 12/12 anonim ***** válasza:

Neked valószínűleg nincsenek gyökereid,biztos vagyok benne hogy minden magyarban valami történik amikor meghallja a Himnuszt,Szózatot. Egyfajta olyan érzés kerít hatalmába hogy igen, ez az én hazám, és erre nagyon is büszke vagyok. Boldog vagyok ha láthatom a magyar vidéket. Egyik költőnk is ír erről:


Reményik Sándor /részlet/

"Menj őserdőkön, tengereken túlra

ajánlani fel két munkás kezed.

Menj hát, ha teheted.


Itthon maradok én!

Károgva és sötéten,

mint téli varjú száraz jegenyén."

2015. dec. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!