Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért érzik sokan, hogy...

Miért érzik sokan, hogy szilveszterkor igenis muszáj elmenni valahová, akár egyedül is?

Figyelt kérdés

Sosem értettem ezt, és nem arról van szó, hogy bánkódom, amiért én nem megyek sehová, mert nem is akarnék, de nagyon nem értem, sok ember ilyenkor miért érzi azt, hogy kötelező az elmenetel, hogy miért sírnak, amiért nem hívta el őket senki, hogy miért erőltetik magukra még azok is ezt az egész hájpot, akik nem járnak bulizni, de az év utolsó napján "kell".


Persze az ilyen-olyan fészbukos dolgokat meg sem említem, amiben megy a rinya, milyen rémes volt az előző év, és ezt minden egyes évben megismétlik, kisebb csoda, hogy nem lettek öngyilkosok eddig, ha ennyire szar az életük. Valahol szomorúnak tartom, hogy egyesek már tényleg ennyire erőltetetten akarnak behódolni az egész hóbelebancnak, csakmert látták, hogy X ismerősük elmegy valahová. 21/f


2015. dec. 31. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy sétálást és egy beszélgetést sokkal többre tartok mint v mi buliba elmenni ilyenkor..
2015. dec. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik, ahogy gondolkodsz. Több ilyen ember kéne a mai világba. :)


Én is itthon vagyok, és nincs bajom a bulizókkal, csak azzal, amikor hüledeznek, hogy miért nem megyek sehová ilyenkor. Nem önáltatás, hogy jól érzem magam egyedül, nekem ez csak egy nap a sok közül. A barátaimmal meg akkor vagyok együtt, amikor jólesik, ehhez nekem nem kell szilveszter.


23/L

2015. dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a zárkózott, magányos, különc emberek többsége is szeretne sokszor olyan lenni mint a többiek.


Én is ilyen vagyok, alapvetően elfogadom, hiába próbálnék változtatni, akkor sem leszek társasági ember sosem, sőt, társaságban még inkább kívülállónak érzem magam. De néha eljátszik az ember a gondolattal, hogy mások mulatnak, jól érzik magukat, együtt vannak, én meg itthon ülök és azt csinálom mint bármikor máskor.


Tulajdonképpen, maguk az élmények amik hiányoznak. Hogy mások egy-egy buli, szilveszter, kirándulás, utazás után hónapokra való élményeket gyűjtenek, én meg itthon ülök egy burokban, és nem történik semmi új.


Mondjuk az erőltetést én sem tartom semmire, engem is hívtak inni, bulizni, de mivel tudom, hogy az nem az én világom, nem az én társasági köröm, ezért jobban érzem magam itthon egyedül.

2015. dec. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

No igen, persze nem értem az ellentábort sem, akik itt is kiírják szilveszter előtt, hogy ráhívhatják-e a szomszédra a rendőrséget szilveszterkor, de nekem ez egy teljesen átlagos nap, szeretem éjfélkor nézni az órát, amikor átvált, de ennyi, a tűzijátékozást néha megnézem az ablakból, aztán szép álmokat. Tavaly is már tízkor aludtam, csak azok a betyárok elkezdtek éjfélkor durrogtatni :D


És azt gondolom, hogy tényleg, ha valaki vágyik arra, hogy bulizzon, és nem azért ül otthon szilveszterkor, mert azt akarja, hanem, mert teszem azt kiközösítik, az is egy érthető szituáció, de mikor azt olvasom, hogy amúgy ők rohadtul nem szeretik a bulikat, de mégis ilyenkor elakarnak menni valahová, ha törik, ha szakad, azt egyszerűen nem tudom hova tenni. Megértem, ha karácsonykor valaki magányos, még azt is, ha húsvétkor látja, ahogy mennek a... "hagyományőrzők" locsolkodni, és ő csak a szomszéd marika nénit tudja lekölnizni, és az is mindig a természetben hálálkodna, de ez a muszájból bulizni már bosszantó jelenség.

2015. dec. 31. 21:58
 5/9 bandi6891 ***** válasza:
az egészséges ember tetterős és bizonyos pihenés és visszahúzódás után újra késztetést érez hogy útnak induljon.A fokozatok térnek csak el.
2015. dec. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én sem igazán értem miért kötelező ilyenkor bulizni.


Én is itthon vagyok, jó ha hívnának kisebb házibuliba még mennék is oda mert nem szeretek hatalmas tömegbe járni, de ilyet nem rendez senki. Aki ismerős jó barát van ő máshova megy vagy nem megy sehova.

A gyerekkori legjobb barátom akivel 21 éves korunkig együtt szilvesztereztünk kis gyerekként kezdtünk és szinte az összes szilvesztert együtt töltöttük. De már ez a harmadik ami nekem ilyen egyedül itthon ülős. Igazából nem zavar mert 1-2 messze élő barátommal elcahtelgetek meg nézek jó filmeket meg úgy elvagyok. Persze ha lenne lehetőségem mennék egy kisebb buliba de nincs. Barátnőm nincsen így ez is esélytelen meg szórakozóhelyeken számomra esélytelen az ismerkedés is, mindig vagy leráztak vagy foglalt nőbe botlottam. Meg oda midnenki társasággal megy egyedül meg nem fogok, most az ha belebotlok 1-2 ismerősbe és beszélünk 2 mondatot és utána ennyi volt annak meg nem látom értelmét.

2015. dec. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én se értem az ilyeneket. Mondjuk én amúgy se járok bulizni, de az ünnepeket még akkor is szivesebben tölteném itthon a családommal, ha minden hétvégén elmennék. Nem tudom, nekem valahogy szórakoztatóbb itthon zabálni meg filmeket nézni, mint egy hering party kellős közepén vergődni valami gusztustalan tuctuc zenére, miközben majd' beszakad a dobhártyám és az aurámba egyszerre 86 idegen, alkoholtól bűzlő fazon liheg.

18l

2016. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért arra is kíváncsi lennék, hogy bukkantál rá a kérdésre áprilisban, de filmezés közben zabálni valóban szórakoztatóbb! :D
2016. ápr. 7. 09:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát arra én is, de már lusta vagyok visszanézni a böngészési előzményeimet, szóval ez egy örök rejtély marad xD
2016. ápr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!