Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tényleg ennyire használhatatla...

Tényleg ennyire használhatatlan semmirekellő vagyok?

Figyelt kérdés

Először is, boldog újévet!


22 éves férfi vagyok. Szakközépben elektronikát tanultam, viszont 12 éves korom óta a programozásnak élek. Érettségi után így két lehetőségem volt:

a) Maradok a szakközépben letenni az elektronikai technikusit (+2 év), majd megyek villamosmérnöknek az egyetemre

b) Elmegyek szoftverfejlesztőnek

Édesapám azt szerette volna, hogy belőlem is villanyszerelő legyen.

A programozás iránt én úgy érzem, hogy tudom, mire jó a kenyér, tudom, mire jó a vaj és tudom, hogyan csinálhatok belőlük vajas kenyeret. Míg az elektronikánál azt érzem, hogy oké, hogy van vaj, van kenyér, de gondban lennék, ha ebből nekem vajas kenyeret kellene csinálni. Így informatikusnak tanultam tovább, az jobban a véremben van. Mivel gyermekként elég bénácska voltam (nem értettem meg egyből, hogy mit kell csinálni, vagy nem a megfelelő szerszámot vittem apának, ha segíteni kellett neki), azt gondolták, hogy én egyedül Debrecenben esélytelen, hogy boldogulni fogok. Apa teljes mértékben ellenezte, hogy én programozónak menjek, de megbékélt vele, amikor látta, hogy mégiscsak meg tudok állni a lábamon. Viszont nem mentek olyan simán a tanulmányok, mint azt terveztem. Csúsztam fél évet az egyik tárgyam miatt januárban, amit el is mondtam a szüleimnek, de sajnos még egy tárgyam miatt már egy év csúszásban vagyok (júniusban tudtam meg). Annyira féltem, hogy mennyire ki lesznek rám akadva, hogy elkövettem az életem egyik legnagyobb hibáját és eltitkoltam előlük. Aztán most vallottam be decemberben a dolgot, pont mikor a nagymamám is meghalt. Tudom, a létező legrosszabb pillanatban mondtam el, de én már nem tudtam tovább hazudni nekik. Azóta folyamatosan azt hallgatom apától, hogy semmire nem vagyok jó, még arra is alkalmatlan vagyok, hogy ezt a képzést végigvigyem, magyarul egy kalap sz_r vagyok. És ez ismét kijött most szilveszterkor is.


Az is probléma volt, hogy nem mentem sehová sem szilveszterezni, még rosszabb, hogy nem is lett volna kivel. Nincs baráti köröm egyáltalán. Meghívtak néha bulizni, de olyankor én mindig feszült voltam, nem tudtam ellazulni. Ugyanez volt, amikor táncra jártam, ott sem tudtam felszabadulni. Mindig az járt bennem, hogy jól csináljam, ne hibázzak, szóval teljesíteni akartam ahelyett, hogy jól éreztem volna magam. És ezt meg is jegyezték. Itthon sem vagyok nyugodt, ugyanolyan feszült vagyok, mint mindig. Barátnőm sem volt még, mert ugyan mégis ki tudna engem elfogadni és szeretni, ha még önmagamat sem szeretem?


A következő félévre én azt tervezem, hogy végre munkába állok gyakornokként a szakmámban, így le tudok szakadni a szüleimről. De az életem akkor sem lesz jobb, talán még rosszabb lesz.


Hogyan tudnék változtatni ezen?


2016. jan. 1. 14:15
 1/6 gömbicica ***** válasza:

szia :)

"azt hallgatom apától, hogy semmire nem vagyok jó, még arra is alkalmatlan vagyok, hogy ezt a képzést végigvigyem, magyarul egy kalap sz_r vagyok"


vajon Édesapád elégedett az életével??? szerintem nem :(


meg aztán milyen az már, hogy az ember a felnőtt fiára olyat mond, hogy semmire se jó!!!


Jóságos ég!!! MIért jó neki ha saját gyerekének aláássa az önbizalmát????

ki tudna szeretni ha magadat sem szereted ????


nah itt van a kutya elásva.

Először szeresd magad, lásd meg magadban a pozitivumokat, aztán ha helyrebillen a lelkibékéd meg talál majd minden ngyszerü izgalmas dolog, és a baártságok is :)


Édesanyád mit szól Édesapád kirohanásaihoz???


halkan megjegyezném, hogy a felfujom a pofám és lelépek, a haragszomrád gyakorlása sehová nem vezet!!!!


üdv. Edit.)

2016. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"vajon Édesapád elégedett az életével??? szerintem nem :( "

Szerintem sem. Ő már rég el akart válni anyától, csak kitalálták, hogy akkor válnak el, ha én letudtam az egyetemet. Szóval mondhatni miattam kell még egy fél évig együtt szenvedniük. Bár ez az ő hülyeségük, ha valami sz_r, azt miért erőltetik?


"Édesanyád mit szól Édesapád kirohanásaihoz???"

Például mikor apa azt mondta, hogy "ezzel a gyerekkel két szót nem lehet váltani", anya megjegyezte, hogy "ne csodálkozz rajta azok után, amilyen tegnap voltál".

2016. jan. 1. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Végig sem olvastam a kisregényt a kérdés alatt mert nincs értelme.A válasz mindug ugyanaz erre a kérdésre: Rajtad áll.
2016. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyébként látom magamban a pozitívumot, hogy jó szakember vagyok, de attól még mellette ott van a félelmem, hogy biztos elég jó vagyok-e?


Ami apát illeti, utálja a mostani munkahelyét is.

2016. jan. 1. 14:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké, hogy hosszú lett, és oké, hogy rajtam áll, de a hogyan érdekel.
2016. jan. 1. 14:45
 6/6 anonim ***** válasza:

A hogyan?


Először a miérten elmélkedj, aztán tudni fogod hogy hogyan.


Bontsd elemire az életed.Az emberek egyik legnagyobb problémája hogy túlbonyolítják.Pedig egyszerű...

2016. jan. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!