Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetemi Kollégium: Hogyan...

Egyetemi Kollégium: Hogyan szerezhetnék barátnőt és barátokat ha nem vagyok nagydumás és nincsenek kiemelkedő képességeim?

Figyelt kérdés
2016. jan. 14. 19:15
 1/3 atticusworld válasza:
100%

Kissé meglep a kérdés, ugyanis én naivan azt gondoltam, mióta facebook van, ismerkedni is sokkal egyszerűbb. Ha nem is veszélytelen...

Hogy nem vagy nagydumás, akár pozitívum is lehet. Már az is a kiemelkedő képességek kategóriájába sorolható, hogy krikusan jellemzed önmagadat, van ebben (is) egyfajta báj...

Nem is olyan régen, amikor mások hancúroztak, strandon marhultak, söröztek, szórakoztak - én a vizsgáimra készültem és k**va nehezen viseltem, hogy ekkora "igazságtalanság" ért. Ma már persze másképp látom a dolgokat és örülök, hogy annakidején nem (mindig) engedtem a csábításnak.

Barátokra szükség van. Jobbára, amikor tehettem, a nálamnál okosabbak, valamiben jeleskedők társaságát kerestem és valahogy így vagyok ezzel ma is. Ne hidd, hogy nem vagy különleges, épp fordítva, hidd el, hogy az vagy: különleges, eredeti és egyéni...

Azt hiszem, mégiscsak a neten lehet legegyszerűbben szocializálódni, a virtuális élmény könnyen valósággá változhat. Sok sikert hozzá!

2016. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kiemelkedő képességeidnek lennie, hogy barátkozhass. Az se baj, ha nem vagy nagydumás, csak ne fordulj be és ne zárkózz el! Próbálj meg beszélgetést kezdeményezni, nem kell hogy valami nagy dolog legyen, csak lássák a többiek, hogy nyitni próbálsz feléjük. Van hogy így se jön össze, de van hogy a másik felveszi a fonalat és ezek után tök sokat dumáltok.


A koliban ez előny is lehet, főleg amikor egy kisebb tömeg jön össze. Csak próbálkozni kell! Ha meg mondjuk olyan témákról van szó, amihez nem tudsz hozzászólni, akkor próbálj meg váltani. Érdemesebb olyan dolgokkal előállni, amiről a mai "fiatalság" szokott beszélni és elkerülni azokat amire a többség nem tud mit mondani.

2016. jan. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nincsenek kiemelkedő képességeid. Mindenki tud valamit. Egy hal nem attól zseni, hogy fára tud mászni.


Javaslom, hogy figyeld meg a közösséget, aztán ha megismerted őket jobban, akkor próbálj fokozatosan beljebb épülni, közvetlenebb lenni.


Megjegyzem, alapvető problémám, hogy mindenkivel túl közvetlen vagyok, de attól még csak van valami abban, hogy mindenki jó valamiben.

2016. jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!