Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért erőlteti mindenki, hogy...

Miért erőlteti mindenki, hogy elköltözzek?

Figyelt kérdés

Sose éltem Magyarországon. Egy másik országban születtem, illetve most egy harmadik országban élek már évek óta. Itt tanulok, és ha minden a terveim szerint alakul, el is tudok helyezkedni, és normális életkörülményeket biztosítani.

Mivel külföldön végeztem az iskoláim, Magyarországon nem ismerik el az érettségimet. Tehát ha ott akarnék élni, előbb újra kéne érettségiznem, hogy egyáltalán jelentkezhessek bármilyen egyetemre. Ez még évek az életemből.

Mégis az összes ismerősöm ezzel zaklat évek óta, hogy menjek haza, sokkal boldogabbak az emberek ott, sokkal jobb a színvonal, magyarnak az anyaországban a helye.

Viszont én még állampolgár sem vagyok.

Ha ez nem megy, akkor jönnek a fenyegetések, hogy hamarosan úgyis hazatoloncolnak oda a világ végére, ahonnan jöttél, mert szétesik az EU, legyen eszed.

Meg hogy nem akkora tragédia, ha nem lesz belőlem az, ami lenni szeretnék, lehetek még bolti eladó, vagy bármi, amihez érettségi se kell, ha nem akarom letenni másodszorra is.


De miért válasszam a nehezebbet, ha van könnyebb is?


2016. jan. 17. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik országban élsz most, illetve hol tanultál?
2016. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szlovákiában tanultam és Németországban élek.
2016. jan. 17. 11:55
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Azok az ismerőseid akik azt mondják hogy "sokkal boldogabbak az emberek ott, sokkal jobb a színvonal" azok egyszerűen hazudnak, mert ez rohadtul nem igaz. Itt a közvetlen közeli országok közül szinten már csak Románia szarabb mint Magyarország. Valószínűleg csak irigykednek, mert te egy normális országban élsz, ahol esetleg még jövője is lehet az embernek.
2016. jan. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A megoldas egyszeru: ne baratkozz hulyekkel.
2016. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne hallgass rájuk. Elment az eszük. Hidd el sokkal jobb neked Németországban és amúgyis ma már az ember a legtöbb esetben ott élhet ahol akar. Főleg ha megvannak hozzá a képességei amivel betud illeszkedni.

Szerintem az lenen ,hogy ha esetleg haza jönnél akkor utána nagy ívben leszarnának ,már elnézést a kifejezésért és nem érdekelnéd őket.

Ha jól érzed magad ott ahol most vagy ,akkor ne változtass ezen. Maradj ott és élj!

2016. jan. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, orbitális tévedésben élsz.

Ameddig van miből élnem, addig senki nem rakhat ki sehová, mindegy, hogy van-e munkám. AZ EUban szabad mozgás van, és kész, ott élek, ahol akarok. 6 hóig jár a munkanélküli, utána nem kapok pénzt ez igaz. DE ha csak a párom dolgozik, én nem, éveken át, akkor se raknának ki, mert amíg van miből élnem, addig a kutyát nem érdekli, honnan van a pénzem. És nem 1 éve élek itt, és nem 5 hónapot dolgoztam, és sose voltam takarítónő.

2016. jan. 17. 14:47
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként sem ez volt a kérdés.
2016. jan. 17. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:

A politika miatt. Ilyen egyszerű. A kormánynak érdeke hazahozni a kivándorolt/kint élő magyarokat, így ezt sulykolják a népbe, a nép butább fele pedig ezt sulykolja a kinti ismerősökbe.


Azok akik a valóságban élnek tudják hogy a "boldogak az emberek" és a "Magyarnak itthon a helye" nem más mint ferdítés és érzelmekre ható propaganda, és hogy ezeknek nincs helye olyan fontos kérdéseknél mint a megélhetés vagy akár csak a lakhatás. Tömeges kivándorlás van, az érettségi nélküli emberek a létminimum alatt élnek magyar viszonylatban, nemzetközi viszonylatban pedig az ország fele van létmin. alatt. A középosztály eltűnőben, vagy szerencsés és gazdagodik, vagy lecsúszik. Az átlagmagyar kiszorul a városból, a bérletidíjak az egekben, családok nyomorognak egy szobában, fiatalok össze vagy elköltöznek mert emeltek az árakon, tehetős külföldiek és a magyar felső x-ezer vásárolja fel a kiadható ingatlanokat, rengeteg albiban épphogy fingani lehet kártérítés nélkül, a saját lim-lomod felejtsd el. Vak aki ezt nem látja, és rosszindulatú aki erről hazudik.

2016. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!