Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van ez velem? Szociálfób...

Miért van ez velem? Szociálfóbia esetleg?

Figyelt kérdés
Tanfolyamra járok, kicsi helyen vagyunk 30-an. Aznap reggel, mikor menni kell, arra kelek, hevesebben ver a szívem, próbálok nem gondolni arra mi lesz a suliban, még jobban ver a szívem, nem tudok reggelizni, hasmenésem van reggel. A suliban is hevesen ver a szívem, nagyon izgulok, de nem tudom miért, nem félek semmitől, de már kikészít ez az érzés, elfáradok gyorsan. Nehezen kerülök nyugalmi állapotba. Ez van ha elmegyek sétálni, sok ember mászkál körülöttem. Ha pl. baráti társaságban vagyok, vagy a párommal sétálok, akkor nyugodt vagyok. Mi van velem? Mit tehetnék ellene? Gyógyszert nem akarok szedni! Sem a négy fal között gubbasztani.
2016. febr. 5. 08:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Sedativ PC!Ez nem gyógyszer,vagyis nem szintetikus.Nekem használ.

Különben én is éltem/élek át hasonló "élményeket" ezt csak úgy lehet legyőzni,legalább is nekem úgy sikerült eddig,hogy elengedtem magam.Persze ez nem megy parancsra.Ha van valaki akit szeretsz ott az osztályban,vagy megnyugtat,keresd az ő társaságát inkább,mert így könnyebben felengedsz,ellazulsz.

Ilyen jelzőt ,hogy szociálfóbia meg ne aggass magadra,mert a végén tényleg az leszel.

Ha a barátoddal meg a társaságoddal elvagy nincs semmi bajod,max önbizalom hiányod,ami átmegy lámpalázba,ha sok emberrel kell érintkezned.

Kezd el magad tréningelni lelkileg testileg!

Sedativ Pc (nem fizet nekem a Boiron ne aggódj :D ) és citromfű tea(szorongás ellen,enyhén nyugtat) Napi 3x egy bögrével,magnézium (Különben a S.Pben an ez is,tehát elhanyagolhatod)

Ha ezek megvannak és elkezdted fogyasztani,állítsd magad kihívások elé.Pl.: Érintkezz idegen emberekkel,az osztályban tegyél meg mindent,hogy megtörjön a jég közted és az osztály közt.Kezdeményezz beszélgetést olyanokkal akikkel különben nem beszélnél.Meglátod,elfog múlni ez az irracionális pánik.


Remélem tudtam segíteni.

2016. febr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy pszichológussal való beszélgetés(ek) tuti segítenének, főleg ha nem akarsz gyógyszert szedni. Hidd el tudom hogy segítene.

Nem tudom az anyagi helyzeted de a maszek pszichológust ajánlom

2016. febr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha ilyen helyzetekben rágózol az sokat szokott segíteni, mivel ilyenkor az agy azt hiszi eszel, és nem ennél veszélyhejzetben
2016. febr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!