Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem tudom kizárni a többi...

Nem tudom kizárni a többi embert, csak teljes csöndben tudok tanulni. Hogyan változhatnék meg?

Figyelt kérdés

Elég zavaró, hogy amint valaki beszél a közelemben, nem tudok koncentrálni a tanulásra.

Tudna valaki segíteni? Köszi


2016. márc. 9. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Használj fülhallgatót
2016. márc. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Más megoldás kéne.
2016. márc. 9. 12:56
 3/9 A kérdező kommentje:
És a fülhallgató alapjáraton nem gátolja meg, hogy halljam őket. A zenehallgatás meg szintén zavarja a koncentrációmat.
2016. márc. 9. 12:57
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Itt inkább a koncentráló készséggel van a baj. Sajnos én is ilyen vagyok, már az is eltudja vonni a figyelmem, ha a kutya vakkant, vagy a pók megmozdul a sarokban. Mostanában vettem észre, hogy filmnézés közben is elkalandozok, kiesnek percek és fogalmam sincs mi történt az idő alatt, ki mit mondott ,stb.
2016. márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Egyél előtte kekszet. Az nem fog segíteni, de a keksz az finom. :) Tudom, nem volt hasznos válasz, de muszáj volt! :(
2016. márc. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, és tudom, mekkora szívás. Szöveg nélküli nyugtató zenét tényleg érdemes hallgatni, nekem bejön.
2016. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Létezik füldugó, nagyon hasznos tud lenni. Ezen kívül érdemes úgy megválasztani a tanulási helyszínt is, hogy pl. ne a legforgalmasabb kávézóba ülj be, vagy a folyosóra, hanem mondjuk a könyvtár tanulós részlegére. Ott füldugó, és semmit sem fogsz hallani.
2016. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sosem változtam meg e téren... Legalábbis nem nagyon.

S a komoly munkával is ez volt. Zavartak a munkatársak.

9-5-ig volt munkaidő s az első komoly, szigorú határidős munkánál szinte kizárólag 5 után tudtam csak dolgozni, amúgyis esti típus vagyok.

Később állandóan zenét hallgattam, úgy azért ment, de akkor is zavart a külvilág...

Tanulni is inkább csak nyugalomban ment annak idején. Vagy vizsga előtt 2 perccel, az speckó eset :D

2016. márc. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik csak teljes csöndben tudnak tanulni és egyedül. Ezen fülhallgató és egyéb ilyen baromság nem segít, ilyen hülyeséget csak az mond, aki nem ilyen. Én megértelek, mert én is csak csendben tudok tanulni, ha valaki ott van, már nem tudok úgy koncentrálni. Nekem még az is elég, ha valaki ott van, már ez önmagában zavar, még akkor is, ha csendben van.


És ezen nem nagyon lehet változtatni, úgyhogy tanáccsal sajnos nem tudok szolgálni. Csak annyi mondanivalóm van, hogy valószínűleg nem tudsz ezzel mit csinálni... Ha tanulnod kell, vonulj el csendes, magányos helyre.

2016. márc. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!