Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Régen mivel játszodtak az...

Régen mivel játszodtak az emberek?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem olyan játékokat mondani, amelyekkel régen játszodtak nagyapáink?

2016. márc. 13. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

" játszodtak"

Pld. azzal szórakoztak, hogy megpróbáltak helyesen írni.

2016. márc. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piriiiii ***** válasza:
71%
Oxigénnel, vérrel például.
2016. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves,

akkor légy olyan kedves, hogy elmondod, hogyan kell ezt helyesen leírni.

Légyszives! Hálás lennék érte.

2016. márc. 13. 18:08
 4/12 A kérdező kommentje:

Pfuu, el sem hiszem!

Ez a világ legelső olyan oldala, ahol csak marhák login-olnak!

2016. márc. 13. 18:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hány évesen.

Szerintem építő kockákkal, a lányok valamilyen babával.

Aztán gondolom volt valami kezdetleges kisautó amit tologattak.

Ha már nagyobbak voltak, akkor bicajoztak, fogócskáztak, bújócskáztak, valamilyen labdajátékot játszottak.

Valamilyen filmben láttam olyat is, hogy egy olyat mint a hullahopp karika azt valami pálcával hajtottak maguk mellett.

Hinta is lehetett szerintem.

Talán rajzolgattak.

De szerintem nem voltak halomszámra kézzel fogható és egy szobában bent játszható játékok.

2016. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

^^ Ez igaz.


Amúgy tudtad, hogy alig csökkent a népesség VH alatt? Mert az emberek búvóhelyeken voltak, és a farkukkal játszottak. Az volt.

2016. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 piriiiii ***** válasza:
70%

Így írják helyesen: játszottak.

Játszódni a filmek szoktak. :)

2016. márc. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"akkor légy olyan kedves, hogy elmondod, hogyan kell ezt helyesen leírni. "

"játszottak"

Remélem tudtam segíteni!

2016. márc. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
fociztak, olvastak, beszélgettek, társasoztak, kártyáztak, fára másztak, horgásztak, bicikliztek, túráztak, csatangoltak, bunkert építettek, követ bélyeget, kavicsok, kagylót gyűjtöttek stb.
2016. márc. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
sakk, kártya, ugrókötél, malom, nekünk van fizikai színözönünk, mi még gumiztunk is/ 2-en kifeszítettek egy gumikötelet két vége összekötve és a 3. abban ugrált, ugróköteles játékok - pl rózsaszegfűibolya hétfőkedd, ki-kivel-mikor-hol-mit csinál, logikai kirakós izé egy v többszínű kicsi füzettel, ki nevet a végén, piros-sárga korongok bedobálása tartóba négy legyen egy sorban, ha már itt tartunk akkor ammőba, torpedó esetleg amikor pl B-3 meg ilyenek, sakknak van parasztháború változata is hogy át kell juttatnod a paraszt-figurákat a szemben lévő oldalra a megadott alakzatban, fogpiszkáló/ gyufa-feladványok logikai, labdázások sportok+ derdidász macskázás, ipiapacsos és sima bújócska, fogócska- bújófogó, gyilkosos-rendőrös-mentős játék, szólánc, szópóker ugyanaz mint a színözön csak betűkkel, rulett, monopoli pl
2016. márc. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!