Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Emok! Ti hogyan reagáltok...

Emok! Ti hogyan reagáltok arra ha valaki esetleg beszól nektek?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy elég sok ember lenéz minket, esetleg még meg is veri. Szerintetek ez nem felháborító? Ti ilyenkor mit csináltok? Pl. nekem is van egy emo barátnőm akit folyton szekálnak, meg megverik...



Ti ilyenkor mit csináltok?



2016. márc. 20. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Már senki nem emó, kiment a divatból.
2016. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Erre van a vagdosás nem? Strigulázzák a verések számát, aztán 5-ősével áthúzzák, mint a rabok a börtön falán.

Vagy a másik szemükre fésülik a hajukat a lájtosabb emók.

2016. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csodálkozol, hogy lenéznek?
2016. márc. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De,ez teljesen felháborító. Sajnos,segíteni itt max néhány más emós tudna a lányon. Ha barátnőd,hát védd meg te. Vagy ne menjen olyan társaságba,ahol a lenézés jelét veszi észre. Nem vagyok emòs,tehát nem tudok konkrétan a témához szólni,ez csak személyes vélemény. De úgy,mint a más stílusú emberek,ti,emósok is fogjatok össze. Egyedül nem fog tudni semmit tenni ez ellen egyikőtök sem.
2016. márc. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Az a felháborító, hogy még ma is vannak olyan primitív életformák, akik élvezetüket lelik abban, ha másokat megvernek, megaláznak, lenéznek. Itt most baromira nem lényeg, hogy a megalázott fél képvisel-e egyáltalán bármilyen szubkultúrát, vallást, stb.

Egyet viszont érdemes megjegyezni: általában azzal kötekednek, aki nem tesz ez ellen semmit (vagy nem tud tenni). Általános iskolás koromban engem is csúfoltak és vertek az osztálytársaim, pedig egyszerű gyerek voltam, aki jó tanuló és az anyja választja ki, hogy mit vehet fel. Eleinte azért csinálták, mert nem voltam gazdag, utána rájöttek, hogy otthon engem megvernek, ha valamim koszos lesz, így tönkretették a holmijaimat, hogy majd ezért otthon kapjak. Egy alkalommal szóltam apámnak, aki megfenyegette az egyik fiút (általában ő kezdte a bántalmazást), ennek következményeképpen pár napra rá vagy 6-an vettek körbe hazafelé menet és bosszúból úgy megvertek, hogy alig bírtam hazamenni. Osztályfőnök leszarta, szüleim leszarták, én meg gyenge voltam 10 ellen. Bántottak, mert látták, hogy nincs lehetőségem védekezni vagy segítséget kérni.

Tanulság: ha bántanak, szóljatok felnőttnek, szülőnek, idősebb testvérnek, rokonnak, tanárnak. Remélhetőleg akad köztük valaki, aki helyrerakja a bántalmazókat és nem a leszarom hozzáállást képviselik, mint az én környezetem. Ha beszólogatnak, ne figyeljetek oda, ne mutassatok félelmet, ha megvernek, jelentsétek fel. Ha csak lenéznek, mutogatnak rátok, szarjátok le, ne reagáljatok, csak menjetek tovább. De ha konkrét testi bántalmazás történik, azonnal lépjetek.

2016. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát én ugyan nem vagyok emo, de az égvilágon mindenki annak néz (kinézetem és viselkedésem miatt) , szal ha nem gond, válaszolok. És igen, számomra nagyonis felháborító. Főleg ha a legjobb barátaim szólnak be mert olyan kedvük van. És nem is értem hogy hogy jut eszébe egy csapat kb 15 éves fiúnak az utcán kiabálni nekem amikor sétálok haza hogy emós, nézzétek má' höhöhö!! Ezt elég primitívnek tartom. Jah, meg amikor azzal jön valaki hogy 'Majd kinövöd!' Na ez a majdkinövöd az én agyamat nagyon fel tudja ám b@*ni. Én ezek ellen sajnos nem tudok mit tenni, az ilyeneknek ha beszólsz, az sem jut el az agyukig. De jól esett ezt leírni! :D
2016. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös válaszoló!

Becsületre méltó hogy azok után amit műveltek veled segítesz és tanácsot adsz másoknak. Te egy erős ember vagy, tisztellek :')


Kérdező!

Én sem tudok egyebet tanácsolni mint hogy szóljatok felnőttnek a verés miatt. A beszólásokon mosolyogjatok egyet, hagyjátok figyelmen kívül. De a verés az komoly dolog

2016. márc. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ált leszarom az olyanokat akik beszólnak. Semmit se számít a negatív véleményük. Ha esetleg rossz napomon kapnak el a bunkók, akkor én is beszólok nekik, kiröhögöm hogy mekkora szánalmas barmok. Egyszer kapott a nyakamhoz egy csaj (az osztály tipikus r*b*ncja.) Nos, a karját kitekertem es utána már nem mert többet csesztetni.


17/ L.

2016. ápr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 csillampacii válasza:

Szerintem nem divatból lesz valaki emo. Szó sincs ilyenről. Attól hogy régebben volt "divat", még a mia napig vannak emok.

Ha valaki attól érzi magát ~menőslagjolósukárgyereknek- hogy DIVATBÓL elkezdi hordani a fekete ruhákat, a szemébe fésüli a haját, vagy éppen vagdossa magát, és közben semmi problémája nincs, annak csak gratulálni tudok.

Ez az egész az első kommentelőnek szólt. :)

És most a kommentelőhöz szólok.

Nem szeretem, és soha nem is fogom világgá kürtölni azt, hogy emo vagyok... Engem max lenéztek, verni nem vertek még meg. Viszont ha nekem beszólnak, nem hagyom válasz nélkül. Néhány esetben, bizony vissza kell fognom magam :D

Ez minden, saját vélemény.. Remélem tudtam segíteni. :)

2016. júl. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!