Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek, ha írok egy...

Szerintetek, ha írok egy személyesebb hangvételű blogot, (anomim) akkor mekkora az esélye annak, hogy valaki olyan olvas majd bele, aki a történetek alapján tudhatja, hogy ki vagyok?

Figyelt kérdés
Valakivel történt már hasonló? Szívesen írnék így blogot, csak attól tartok, hogy az érintettek, akiket persze nem a saját nevükön foglalok történetbe, megtalálják. Nem is csak emiatt, hanem nyilván lenne benne olyan, amit mással nem feltétlen osztottam meg, és így összességében lenne para.
2016. márc. 29. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet rá esély, ha véletlenül rábukkan, és gyanús... ha vki paranoiás, abba is beleolvassa magát, ami nem is róla szól :D. Mondjuk más kérdés, hogy le lehet simán tagadni, ha elég homályos a dolog, hogy "nem az enyém a blog, nem tudom, miről beszélsz".


Amit tudok ajánlani:

- amit te is írtál, egyértelműen álnevekkel dolgozz, és ne is olyan nevekkel, amik nagyon jellemzőek az adott emberre (tehát ne nevezd Bob Marley-nak a reggae-rajongót stb :D)

- semmi konkrétumot ne írj le... helyszíneket, dátumokat, suli nevét (inkább adjál nekik szintén kódnevet), konkrét dátumhoz köthető eseményeket, útleírásokat (szóval pl. nem érdemes leírni, hogy mittudomén, a suli, munkahely, otthonodhoz képest hol merre hány buszmegálló van, boltok neveit stb.), ne rakj fel semmilyen fotót

- nem érdemes semmilyen történést sem nagyon-nagyon részletesen leírni, mert a részletekből lehet felismerni

-a blogod neve, a felhasználóneved ne legyen túl árulkodó rólad

2016. márc. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kapok linket?

Ne írj semmi konkrétumot, néha ködösítghetsz és tagadj :)

2016. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!