Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szóval kizárólag az idősek...

Szóval kizárólag az idősek lehetnek fáradtak és betegek, fiatalok nem?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Pultnál dolgozom, olyannál, ahol egész nap állni kell min 8 órában, néha 10-12-ben is, plusz egy-egy óra utazás oda-vissza. Mire végzek, leszakad a derekam, semmi másra nem vágyom, mint hogy leülhessek.

DE mivel fiatal vagyok, már többször előfordult, hogy én voltam a legnagyobb szemét a világon, amiért a festménnyé sminkelt 40-50-60as láthatóan nem remegő vagy beteges, ellenben lökdösődni jól tudó "emberek" előtt nem pattantam fel azonnal.

Egy fiatal nem lehet fáradt? És beteg? Lehetne épp valami komoly betegsége is bárkinek 40 alatt is, ami miatt jobb ha ül!

Én megértem hogy nekik is lehet szükségük rá, ekkor ennyire van szükség: "Kérem, beteg/rosszul vagyok, nem tudok állni, át tudná adni a helyet?"

És ha olyan állapotban vagyok, átadnám. Vagy ha nem is, megmondanám hogy sajnos nekem is romokban a derekam, de a szimpatikus hölgyek/urak közül valaki itt körülöttünk biztosan.

De az, hogy azonnal elhordanak mindennek, meg szó szerint hozzámvágják a táskájukat, sőt még arra is megjegyzést mernek tenni hogy a telefonom nyomkodom, hát elönt az ideg... ilyen pofátlan, követelőző, egoista embereknek a büdös életben nem fogom átadni a helyem, még akkor sem, ha épp nem vagyok fáradt! Csak annak, aki szépen megkér, vagy látszik hogy alig áll a lábán.



2016. márc. 30. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Igazad van, sajna ez van. Nekem egyszer beszóltak azért, mert ifjú emberek sorfala mögött nem szúrtam ki azonnal őt, a szintén nem időset, aki le akart ülni a helyemre... Az ilyeneknek én sem akarok felállni. A táska azért durva volt.


Műtve is lehetnél viszonylag frissen meg akármi s nyilván fáradt is. De ebbe nem mindenki gondol bele, ahogy abba sem, hogy magáról állít ki szegénységi bizonyítványt, ha cirkuszt vág le.


Nem tudok segíteni, csak biztosítani, hogy tökéletesen egyetértek veled, aki teljesen jogosan fáradt. De ez van, tényleg nem tudsz mit csinálni az emberekkel...

2016. márc. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Szerintük nem.

Félreértés ne essék, tisztelettudó ember vagyok, de gusztustalan viselkedés, amikor valaki szinte már előjogokat követel, és másoknál különbnek gondolja magát, pusztán a kora miatt.

2016. márc. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Én már 20 éve fáradt vagyok, köszönhetően egy hülye döntésnek, amit orvosok ajánlottak...

Más ebben a korban még egy komplett házat felépít egyedül.

42/f

2016. márc. 31. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kor nem érdem, hanem állapot.
2016. márc. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

De, csak nekik van "látható" oka - a koruk. Ha fáradt vagyok egy hosszú nap+edzés után, vagy betegeskedek és úgy kell utaznom, akkor nem szoktam átadni a helyem én sem olyanoknak, akiken látszik, hogy csak a piacig ugrottak ki, és normális állapotban vannak, max 1-2 megállóra, ha úgyis leszállnék, illetve max terhes nőknek, vagy babásoknak. Normális hétköznap mondjuk nincs vele gondom, mert általában nem vagyok fáradt.

Egy 40-50 éves ember egyébként bőven nem olyan öreg, hogy abba rokkanjon bele, a korára nem igazán foghatja a problémát. Egyes vén fazonok a koruk miatt elvárják a tiszteletet, de közben meg amúgy olyan tripákok, hogy hihetetlen. A világ legnagyobb baromsága, hogy a kort meg kell becsülni. Én is kaptam már több megjegyzést meg rosszalló pillantást, hogy a villamoson zenét hallgatok vagy a telefonom nyomogatom, hát komolyan, ez legyen az ő legnagyobb problémája, ha ennyire zavarja a technológia, akkor dugja meg a Stonhnege-et.

2016. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kedvenc az, amikor még van is szabad hely, de épp a Tiéd kell. De ez megy a legtöbb munkahelyen, nekik már dolgozni sem kell, csak pletykálni. Kivételek természetesen mindig vannak! 😉
2017. ápr. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!