Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan oldódhatnék fel könnyeb...

Hogyan oldódhatnék fel könnyebben egy új társaságban?

Figyelt kérdés

Elég zárkózott és gátlásos ember vagyok gyerekkorom óta. Azért sokat fejlődtem, de még mindig megesik velem, hogy annyira feszélyezve érzem magam, és szorongok egy társaságban, hogy hülyének néznek emiatt. Zavarba jövök, ha a középpontba kerülök, de sokszor pont a szorongásom miatt érem ezt el, ami csak ront a helyzeten és ég a fejem olyankor. Nem tudok oldottan beszélgetni, legtöbbször csak tőmondatokban válaszolok. Ez főként akkor jellemző, amikor "tétje van" annak, hogy elfogadjanak, beilleszkedjek. De igazán sosem sikerül, viszont a gyakoribb találkozások során fokozatosan szokom a helyzetet és lassan oldódom. Nem túl kellemes, mert az első benyomás így általában pocsékul sikerül.

A párom be szeretne mutatni a családjának, és a barátainak is, és tartok attól, hogy megint hülyét csinálok magamból akaratom ellenére. Nem tudom, hogyan küzdhetném le a szorongásomat. Pszichológushoz is jártam emiatt, de nem segített. Idővel én változtam valamennyit magamtól, de még mindig megesik, hogy kellemetlen helyzetbe kerülök emiatt. És nemcsak frissen megismert emberek társaságában jön ez elő, hanem ha nagy ritkán sikerül nem elrontanom az elején, akkor a kapcsolat későbbi fázisában jelentkezik ez a görcsösség, túlzott szorongás.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, előre is köszönöm a válaszokat.



2016. ápr. 13. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Igyál előtte egy pohár bort, vagy amit szeretsz.

Meg gondolj arra, hogy nekik is ez az első találkozásuk veled, lehet, hogy ők is idegesek.

2016. ápr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, egy kis alkohol (de csak mértékkel!) tényleg sokat tud segíteni. Persze az az ideális, ha nincs rá szükség, de nekem tökre bevált (és nem lett alkesz belőlem). Másfelől pedig gondold végig, hogy milyen erényeid vannak (pl. valamilyen hobbi vagy téma, amiben jó vagy, amihez értesz), és próbáld meg felhozni azt a beszélgetés során. Én is mindig begubózok, amikor egy társaságban olyan témák kerülnek elő, amik nem érdekelnek, viszont amikor arról beszélgethetek, amit szeretek, olyankor mintha kicserélnének, totál belelendülök, és hirtelen mindenki rám figyel.
2016. ápr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!