Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon nagy önzőség a részemrő...

Nagyon nagy önzőség a részemről, ha nem akarok részt venni a férjem családjának az összejöveteleiben?

Figyelt kérdés

Érdekes helyzetben vagyok.Férjem határon túli magyar,összetartó,erős,vallásos családból való.Én Magyarországi magyar vagyok,elvált szülők gyermeke és a családomban nincs összetartás.

Rendkívül érzékeny típus vagyok és hamar felkapom a vizet ha valaki megbánt-mégha nem is szándékos.Az anyósomnál nem érzem jól magam.Teljesen más közeg,más kultúra. Én liberálisabb vagyok,városi nő, a férjem pedig egy erdélyi faluból való ahol az a normális hogy az emberek templomba járnak,megfelelnek a társadalom elvárásainak.Én viszont nem értek mindennel egyet és természetesen kinéznek,diszkriminálnak.Ha kapok megjegyzéseket,akkor én megsértődök és úgy jön ki a lépés hogy én vagyok a hisztis p... Legutóbb is volt sértődés a részemről,rengeteget sírtam,gyomorgörccsel jöttem vissza Magyarországra.A saját lelki békém érdekében kijelentettem a férjemnek hogy nem vagyok hajlandó az anyósom szülinapjára elmenni és egyáltalán látogatni. Természetesen a férjem bármikor mehet hisz az édesanyjáról van szó, a gyerekünket is BÁRMIKOR viheti az anyósomhoz.Viszont,nekem muszáj odamennem ha nem érzem jól magam ott??Most egy önző dög vagyok azért mert vállalom a véleményem és nem akarok másoknak megfelelni?Én ilyen vagyok és a férjemnek is tudtára adtam hogy szeretem,de nem értek egyet azzal hogy mindig mindenhova menjek vele és a mintacsalád látszatát keltsem.A férjem szerint a nőnek kötelessége menni vele mindenhova.Nekem ehhez sem idegrendszerem,sem pedig ingerenciám nincs.Próbál a férjem családja beleszólni a gyereknevelésbe pl. hogy mit adjak neki enni,milyen pelenkát használjak stb. és ha "szembeszállok velük" akkor én vagyok a rossz,az antiszoc és végig azt éreztetik velem hogy én vagyok a szar anya,mert nem úgy csinálom mint az xy.A békesség kedvéért pedig elhatároztam hogy nem szeretnék többet Erdélybe menni és ez alól nem kivétel a karácsony sem.Most ennyire önző lépés lenne ez tőlem?Egyszerűen lepereg rólam hogy ki mit mond/gondol rólam.A lelki nyugalmam többet ér mint feszült légkörben lenni.Véleményeket kérek.Kiváncsi vagyok ki milyen nézőpontból látja ezt a kérdést..



2016. ápr. 13. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem értek: ha ennyire nem tudsz a férjeddel megegyezni semmiben, akkor MINEK kellett ebbe a kapcsolatba gyereket vállalni?!?!??!


A házasságotoknak nem sok jövöt jósolok, mert teljesen más elképzeléseitek vannak erröl. Csak szegény gyereket sajnálom.

2016. ápr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

" A férjem szerint a nőnek kötelessége menni vele mindenhova. "

Mielőtt hozzá mentél, gondolom, megismerted a családját, ahol nevelkedett.

Tehát tudnod kellett, hogy teljesen más életformát hozott magával, mint a tied.

Ezt a meccset kettőtöknek kell lejátszani.

Vagy megérti a férjed a te gondodat, vagy behódolsz és valahogy kibírod a látogatásokat.

2016. ápr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos így, kívülről nem lehet tudni, hogy te vagy-e túlságosan érzékeny, vagy tényleg bántóan beleszólósak, parancsolósak.


Két dolgot vehetsz biztosra:

1,

Ha nem mész, a férjedet nagyon kellemetlen helyzetbe fogod hozni, végig azt fogja hallgatni, hogy milyen ilyen-olyan felesége van, ha viszi a gyereket is, akkor a gyerek is kapja majd az áldást. Igaz, hogy így te közvetlenül nem találkozol anyósékkal, de utólag annál vacakabb lesz, amikor a gyerek visszamondja majd a hallottakat (a férjed gondolom nem fogja szítani a feszkót ezzel).


2,

Ha elmész és ugyanígy, sírással, kiborulással reagálsz, vacak marad a helyzet.


A férjed mit szól a helyzethez? Szerinte is túlzásba viszik a szülei a dolgot?


Az biztos, hogy ha megtanulsz picsogás helyett kiállni magadért és nemet mondani, sokat fog javulni a helyzet. Nem kell hogy szeressenek téged, elég, ha nyugton hagynak (könyvet vagy más elfoglaltságot vigyél magaddal, hgoy ne unatkozzál, bár ha ott a gyerek is, akkor vele is el tudtok menni sétálni például).

2016. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.De igen,ismertem a családját mielőtt hozzámentem,de más már asszonyként a helyzet mint előtte volt.Szeretem a férjemet és nem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni,viszont bármikor ott vagyunk feszült,frusztrált vagyok.Érdekes módon itthon nincsenek feszkók,de ott mintha nem is én lennék.Ha pl.mensi előtt vagyok akkor méginkább felerősödik bennem mindez.Sajnos a férjem nem áll ki mellettem ami roppant mód zavar.Legutóbb mikor ott voltunk az anyós kitalálta hogy gyorsan kereszteljük meg a gyereket.Ő bigott vallásos és már a betegje annak hogy a gyerekünk nincs még megkeresztelve,aki 19 hónapos egyébként.Se anyagilag,sem ruha ügyileg nem úgy készültünk h megkereszteljük(karácsony tájékán).Persze meg szeretnénk de nem uk mukk fukk azonnal.Megkért minket levélben/anyós/ h neveljük vallásosan a gyerekünket.Én egyházi fősulin végeztem ráadásul egyházi szakon is,de nem vagyok vallásgyakorló és a vallás nekem menekvés volt így utólag visszagondolva.A férjem ateista amit a családja előtt nem vállal fel,mert teljesen kinéznék emiatt.Nem akarja anyukáját ezzel bántani ami érthető,viszont mellettem kiállhatna amikor egy olyan téma vetődik fel amiben nem egyeznek a nézeteink.Az a baj hogy csak végleteket látok,megoldást nem.Az hogy az utolsó kirohanásom miatt vagy úgy egyátalán nem vagyok szimpatikus nem érdekel,de azért a véleményemet sem vállalhatom???Bólogatnom kell mint a bólogatós kutyának a ladában?Az a baj hogy rossz színész vagyok és nem tudom magam megjátszani hanem magamat adom.Én nem szólok bele más életébe kéretlenül(még akkor sem ha megva na személyes véleményem) akkor amit én csinálok abba miért kell beleszólni?Szóval hogy értsétek hogy mit akarok mondani,úgy érzem magam ott mintha egy börtönbe lennék.Ráadásul ha ott vagyunk akkor 1-2 hétre megyünk,ami nekem nagyon sok(k).
2016. ápr. 13. 13:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Én se bírnám ki anyósoméknál 1 hétig. Fél napot is alig bírok ki, de a feleségem kedvéért 2-3 hetente elmegyek hozzájuk. Szerintem a vitás témákban ki kellene alakítanod a szilárd álláspontodat, érvekkel felkészülve, és ha a beszélgetések során rátértek ezekre, akkor gyorsan rövidre tudod zárni. Valamint át tudod terelni a szót más témákra. Ha ott vagytok egy-két hétig, szervezz előre külön programokat, hogy ne kelljen naphosszat anyósodékkal együtt lenni, és beszélgetni, csak mondjuk este.
2016. ápr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon nagy, de önzőség...
2016. ápr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!