Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért jövök túlságosan zavarba...

Miért jövök túlságosan zavarba az emberektől?

Figyelt kérdés

Nem jàrok sehova szinte, egèsz nap itthon vagyok.

Szeretek egyedül lenni a szobàmban, de nèha màr sok.

Ha sètàlok lehajtom a fejem, ès hülyèn èrzem magam az emberek tàrsasàgàban, főleg ha fiù.

Mùltkor ültem egy padon, ès odajött hozzàm egy fiù beszèlgetni... nagyon kellemetlenül èreztem magam, szòvà it tette hovy tùlsàgosan zavarba jöttem

Ez normàlis?



2016. ápr. 24. 22:31
 1/4 A kérdező kommentje:
20/L
2016. ápr. 24. 22:34
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elég önbizalmad
2016. ápr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen is, meg nem is. Az nem jó, hogy a saját fajtád közelségétől - ami elkerülhetetlen - folyton zavarba jössz. Viszont az hogy sosem vagy társaságban és az is új számodra, ha csak egy idegennel/ismeretlennel is kell beszélned az normális. Ha időnként, legalább hetente egyszer társaságban vagy, majd hozzászoksz! :) ( Nem feltétlenül leszel nyitott, és lehet, hogy továbbra is zavarban leszel, de valószínűleg jóval kisebb mértékben ;) )
2016. ápr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan vagy mint én.


Nagyon bezárkózó típus vagy, és ha néha kitörsz a burokból akkor félsz mert nem vagy a helyzethez szokva, és valamiért nincs elég önbizalmad hogy közelebb engedj magadhoz embereket mert legbelül félsz attól hogy valami baj érhet vagy kinevetnek, kicikiznek és ennek oka egy régebbi trauma lehet amire lehet nem is emlékszel vagy nem fogtad fel tudatosan és így köszön ez vissza rád.


Én csak azért értelek meg téged ennyire mert én is totál ugyan ilyen voltam és csak mostanában az elmúlt 1-2 évben kezdek kitörni ebből a rossz szokásomból. Én sokat ültem itthon majdnem 1 évet amikor munka nélküli voltam, és alig találtam állást, meg volt idő amikor nem is akartam dolgozni. Ez azért volt mert engem régebben mindig cikiztek és piszkáltak, meg hát én bennem kialakult emiatt egy félelem és csak otthon a szobámban vagy az utóbbi időkben autóban éreztem magam biztonságban. Akkor ugye amikor elkezdtem dolgozni, ott is eléggé magamnak való voltam, szinte semmit nem mertem megtenni meg másokhoz szólni, aztán néhány kollégának köszönhetően meg úgy 10 hónap munkaviszony után már nekem kellett újoncokat betanítanom és akkor ki kellett nyílnom, meg ugye pár munkatársnőm akik ma már nagyon jó barátaim segítettek abban hogy végre kitörjek. Persze mai napig előjön az ami nálad hogy zavarba jövök, és úgymond bepánikolok, de már képes vagyok beszélgetést kezdeményezni idegenekkel is ha szimpatikusnak találom őket, és jó ember ismerő lettem.


Ha van kedves beszélgetni írj nyugodtan.

2016. ápr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!