Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Választ szeretnék kapni...

Választ szeretnék kapni értelmes felnőtt emberektől, hogy miért van, ha a gyakaori kérdéseken valaki megosztja a novelle vagy könyvrészletét, akkor az a magyar embernek soha sem tetszik, miért?

Figyelt kérdés

Számsztalanszor amikor olvastam kiritákat az itt feltett írásokból az emberek nem csinéltak mást, csak negatívan leszólták, még akkor is, ha az illető tehetséges volt, és tudott írni. Tisztában vagyok vele, hogy itt nem könyvkritikusok írnak kommenteket, de elkeserító, hogy a magyar embernek soha nem tetszik semmi amit egy másik ember csinál, nem örülnek a mások sikereinek, annyira más a mentalitásuk, mint külföldön.


Leteszteltem az embereket, és feltettem egy világhírű, elismert író művánek egy részletét, mintha én írtam volna, hogy megtudjam, hogy mi a véleményük az írásról. Nem kell, hogy mondjam, unintelligens módon megválaszolva, de" szar", te tehetségtelen vagy" vagy hát nem rossz, de még van mit fejlődnöd" stílusú válaszok jöttek. Eléggé elgondolkodtató, ez is az egyik oka annak, hogy miért lépek ki erről az oldalról, de előtte azért még kíváncsi lettem volna, néhány ember meglátására.



2016. febr. 12. 14:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Linkelnéd a kérdést?
2016. febr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mert mindenkinek más az ízlésvilága. Sokak szerint Megan Fox gyönyörű,míg mások szerint nem,sokak szerint a Ferrari pompás kocsi,míg mások szerint nem,hanem a Bugatti a szép.

Van akinek ízlik a pacalpöci és van akinek nem.

2016. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De itt arról van szó, soha nem olvastam még olyat itt ami mindenkinek tetszett volna. Az meg kizárt, hogy csak mindig a novella írójával legyen baj. A gond a stílus ahogy az emberek megtisztelik egymást. Az érdekes az, hogy itt lefikázzák más országokban meg sikeres lett. Utolsó, köszi a választ, erre a normális érett válaszra gondoltam. Plussz pont nálam.
2016. febr. 12. 14:54
 4/17 anonim ***** válasza:

"...hogy itt lefikázzák más országokban meg sikeres lett."


Tessék erre egy példa: [link]


USA,Kanada,... istenítik,mert az is!!! Idehaza meg...pedig magyar. Bezzeg a Saul fia...

2016. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem mert a legtöbb ember azért jár ide, mert unatkozik.
2016. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Azzal kezdeném, hogy ezt én is megfigyeltem. Szerintem érdemes az egész magyar viselkedéskultúrát úgy kezelni, hogy mielőtt felteszed a kérdésedet megpróbálod elképzelni, hogy milyen válaszok fognak rá születni. Azokat a válaszokat, amiket előre láttál nem kell olyan komolyan venni. Ilyen módon a legegyszerűbb gyűlölködő meg hasonló kommenteket ki lehet szűrni. Akinek a válaszát előre láttad, az mégis mit tudna neked újat mondani? Gondolom nem a 4 éves Pistike véleményére vagy kíváncsi, viszont a 4 éves Pistikének is engedni kell, hogy elmondhassa a véleményét. Egyrészt, mert vagy előre láttad, hogy mit fog mondani, és így töltelékké válik, amit ír, másrészt mert meghagyjuk annak a lehetőségét, hogy csak mi gondoljuk úgy, hogy értjük egy mondat értelmét, amit válaszolt az illető, közben az jelenthet mást.
2016. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végre más is látja a problámát.
2016. febr. 12. 15:17
 8/17 anonim ***** válasza:
Gratulálok kérdező, hogy a gyakori kérdésekre adott válaszok alapján mondasz véleményt úgy általában a magyar emberekről és mentalitásról...
2016. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért legyünk őszinték, az ide feltett "művek" 90%-a tényleg sz*r, a 10% pedig javítható, amit néhányan meg is tesznek/teszünk, tanácsokat adunk. Nem látom be, hogy miért kéne egy nyilvánvalóan értékelhetetlen munkát megdicsérni. Amivel egyetértek viszont, hogy a stílus nem mindegy. Lehet normális, kulturált hangnemben is közölni a kérdezővel, hogy tragikus az irománya.


És én is szeretném látni a kérdésed linkjét.

2016. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Úgy látom, hogy ismét egy gondolatolvasóval dolgunk. Mint írtam, nemcsak az itt adott válaszok alapján szűrtem le a magyar mentalítást, hanem sajnos sok más helyen és országban is tapasztaltam a magyar emberek hozzáállását ami általánam negatív, és nem csak úgy leírtam ezeket. Nyilván ami rossz, arra nem fogja az ember azt mondani, hogy jó, de itt a jó írásokra is azt írták, hogy rossz, vagyis eléggé trágár stílusban tették. Tisztában vagyok vele, hogy az itt válaszolók többsége otthon ül és veri a gépet a panelakásban, és ez bár lehet általánosítás. Kértetek linket, küldök egyet. www.rederotic.blogspot.com Például ez az egyik, amire azt írták, hogy "szar"
2016. febr. 12. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!