Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azoknak, akik itt panaszkodnak...

Azoknak, akik itt panaszkodnak, hogy a vonatokon mindenki bedugott füllel, lehajtott fejjel olvas és telefonozik ahelyett, hogy beszélgetne, mi olyan fontos dolog, hogy a vonaton kelljen megbeszélnie vadidegenekkel?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 26. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra gondolnak hogy akkor nem kéne ezeket csinálni ha baráttal,ismerőssel vagy.
2016. ápr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Én a magam nevében nyilatkozom.

Szívesen beszélgetnék a vonaton egy kedves nővel,aki felpörgetné az amúgy elég magányos életem, de zavarna hogy a többi ember belemászik a privát szférámba, mindent hallanak. Ők sem akarnak ott lenni, de hát ez a tömegközlekedés.

Nem éppen kényelmes együtt utazni tök idegen emberekkel, így mindenki a maga módján menekül előlük. A fejhallgató a legjobb megoldás

2016. ápr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem olvastam ilyen kérdést, hogy miért olvasnak/hallgatnak zenét a vonaton az emberek. Én is azt szoktam, ahogy az utastársaim 90%-a is, az idősebbek újságot olvasnak, a fiatalok zenét hallgatnak, filmet néznek, stb. Még sosem böködték meg a vállam azzal, hogy héj kislány, beszélgessünk már. :D
2016. ápr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezer éve volt egy olyan kérdés, amiben valaki írta, hogy őt zavarja, hogy nem beszélgetnek mások, mert ő azt szívesen hallgatja...
2016. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én egyszer hallgathattam egy idős néni beszélgetését Budapesttől Miskolcig, nem tudtam hova menekülni előle, esküszöm, már azon voltam, leszállpk Füzesabonyban, csak nem volt aznap több vonat.
2016. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hogy hozzám beszélt az idős néni és elég hosszú volt az élettörténete...
2016. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ezeknek az embereknek vagy baromira unalmas az élete, vagy csak az otthoni társaságot unják, kell valami inger, valaki idegen, akit lehet traktálni az élettörténettel, az unokákkal, az idióta kérdéseikkel, amely témákat a körülötte élők valószínűleg már unnak és emiatt nem reagálják le az illető által elvárt módon. És a tömegközlekedés a legjobb vadászterület ebből a szempontból, lévén a páciens nem igazán tud elmenekülni.
2016. ápr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Szerintem mindkét dolognak megvan a varázsa.


Néha kifejezetten tetszett hogy 4-6 órás vonat utazás alatt megismertem embereket és beszélgettünk, de erőltetni ezt nem lehet, vagy magától jön, vagy sehogy.


Viszont legtöbb esetben ha utazom, akkor marhára nem arra vágyom hogy idegenekkel beszéljek, csak el akarok jutni A-ból B-be. Alapból frusztrál hogy körülöttem ordítoznak, bőg a gyerek, fejbe b..sznak a táskával, elfoglalják a helyem. Mostanában én is azt szoktam hogy fejhallgató fel, aztán zenehallgatás, olvasás, filmnézés.

2016. ápr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy nagy beszélgetős én sem, de néha meglepően jó társalgás alakul ki egy-egy út során. Pl amikor egyszer baleset miatt ugye senki nem tudott semmit, akkor csak egymáshoz szóltunk, hogy mikor indulunk, stb. Aztán szóba jött tömegpszichológia, meg sok egyéb téma. Máskor meg egy a jó értelemben nagy dumás pasas szórakoztatott engem meg egy párt az út alatt a történeteivel. Ezek jók, de amikor ha kell ha nem beszélnek az emberhez, az nem.

Főleg nem értem, hogy átja a kezemben az újságot, alig nézek rá úgy válaszolok egy szót, akkor azért észre lehetne venni, hogy a másiknak nincs kedve dumálni.

2016. ápr. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!