Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy sosem...

Miért van az, hogy sosem sikerül igazi, jó levelezőtársat találnom? (több lent)

Figyelt kérdés

Körülbelül 2013 óta folyamatosan beszélgetek külföldiekkel, de még egyikükkel sem alakult úgy a kapcsolatunk, hogy tényleg nagyon jóba lettünk volna.


Van egy lány, 2013 augusztusában kezdtünk levelezni, hagyományos, postai úton. Neki mostanában vizsgái voltak, megértettem, hogy nem ír. De valójában szerintem már csak fél megmondani, hogy részéről ennyi, ugyanis az utolsó levelem nem ért célba (ugyanott laknak, csak valami megváltozott a címében, de ez már korábban megváltozott, és a korábbi leveleimet mind megkapta), de mindig csak annyit ír, hogy még várja. Szerintem, ha annyira akarna még beszélgetni, írt volna.


Interneten is folyamatosan próbálok keresni embereket, vagy ők kezdeményeznek, de egyre inkább felszínesedik a dolog.

És most nem kifejezetten arra gondolok, hogy egymásra ununk, hanem például írok valakinek, aki a bemutatkozása alapján szimpatikus, és annyi a válasza, hogy "Köszi, tök jó, hogy írtál, jelölj snapchaten. Van instád?"


Tehát ez kiborít...

Vagy van a másik, amikor valaki szintén szimpi, írok, és akkor "Ne haragudj, de én Nagy-Britanniából szeretnék levelezőtársakat."

Bocs, hogy élek! De nem is baj, csak írta volna bele a bemutatkozásba....

(arról már nem is beszélek, hogy az oldal 60%-a Korea fan, és neki csak Korea jó...)


Tudom, lehet naiv vagyok, hogy azt hiszem lehet igaz barátokat találni neten, csak egyszerűen nem értem, hogy ez nekik miért jó, hogy felrakják magukat, mint akik mennyire barátkozni akarnak, közben meg elhajtják az embert. És nem az, hogy nem vagyok nekik szimpatikus, mert igazából még nem is beszéltünk.


[link]

Itt próbálkozok amúgy, de már az is egyre rosszabb, aki kezdeményez... régen még el-el beszélgettünk, akár hónapokig is valakivel, mégha aztán abba is maradt, de úgy veszem észre, hogy tényleg egyre komolytalanabb ez az egész.



2016. máj. 7. 22:45
 1/5 A kérdező kommentje:
lemaradt, 16 vagyok
2016. máj. 7. 22:46
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy levelezésen keresztül lehet barátkozni. Őket nem érdekli egy távoli idegen élete, mint ahogy téged se fog érdekelni egy egész más világban élő ember problémája és sikere. A barátság kapcsolat, nem az, hogy mindenki mondja a magáét.
2016. máj. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van különbség aközött, hogy valaki mondja a magáét és aközött, hogy beszélgetünk. Azokról a dolgokról, amiket mindketten szeretünk, vagy feldobott témákról, stb.


Beszéltem olyanokkal, akik csak annyiról tudtak írni, hogy mit csináltak aznap... és igen, az rossz volt.


zöld pacsi megy :)

2016. máj. 7. 23:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, aki az instára meg a nemtudom, mire hív...az komolytalan.

Esetleg írd bele, hogy hasonló válaszoktól kíméljenek meg, inkább ne írjanak.

Teljesen megértem, de próbálkozz tovább. Én attól szoktam kiborulni, ha az emberek nem értik meg, hogy amit akarnak, azzal semmi baj nincs. De azt ne várják el, hogy elsőre sikerüljön, mert a világ még mindig nem ideális, és tenni kell a dolgokért.

Ahogy Neked is. Megértem, hogy kiborító, akik pld. Nagy-Britanniát keresi csak... néha próbálj meg valami frappáns választ visszaírni (ahogy hidd el, nagyon sokan megteszik), ha úgy érzed megéri..

az interpals oldal sem rossz azt hiszem.

Lehet hogy rossz oldalon próbálkozol.

Egyébként, egy ilyen országspecifikus elutasítás után írd meg neki nyugodtan, hogy legyen kedves, írja ezt bele a bemutatkozásába..

A példák mindig ragadósak.

2016. máj. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Most úgy döntöttem, felfüggesztem ezt az egész netes levelezést.

Így is van levélben pár lány, meg e-mail-ben egy srác, inkább nekik szentelem azt az időt, amit írásra szánnék.

Végülis, inkább minőség mintsem mennyiség :)

2016. máj. 8. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!