Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Rendőri intézkedésnek való...

MIKLÓS18 kérdése:

Rendőri intézkedésnek való ellenszegülés vádja esetén lehet-e enyhítő körülmény az, hogy bizonyítottan magas volt az illető vércukra az esetkor?

Figyelt kérdés
Az eset úgy történt,hogy egy köztéri,40 méter magas juharfát akart a helyi gamesz eltávolítani,mondvacsinált kidűlésveszélyre hivatkozva.Néhányan kimentünk,és elálltuk a munka útját,a munkásokkal enyne szóváltásba keveredtünk,a munka műveletvezetője hívta a zsarukat,akik a "gyilkos ítéletet" végrehajtó munkások oldalára álltak.Én megőríztem hidegvéremet egy darabig,aztán beszóltam,de egy rövid igazoltatáson kívül megúsztam.Egy rokonom,aki 1 éve cukorbeteg és ennél fogva gyakran jön dühbe,csúnya szavakkal veszekedni kezdett,az igaoltatást is megtagadta,így előállították 3 órára,majd elengedték,de vádat emeltek ellene hatósági intézkedéssel való ellenszegülés miatt.A hatóságnak(ügyészségnek)beadta az ambuláns diabetológiai kezelőlapjainak fénymásolatait,az eset előtt kb.10 perccel 15-ön volt a vércukra)Lehet-e ez enyhítő körülmény számára?(egyébként rendes ember,sosem volt rendőrségi ügye-eddig)

2016. máj. 31. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Még sosem hallottam, hogy a cukorbetegség dühkitörésekkel járna, pedig elég régóta vagyok inzulinnal kezelt cukorbeteg.

A rokonod a cukorbetegségtől függetlenül is ilyen hirtelen természetű lehet.

Most nem bonyolódnék bele, hogy igazatok volt vagy sem a fával kapcsolatban, csak a kérdésedre válaszolnék.

Megítélésem szerint a 15-ös cukor nem lesz enyhítő körülmény számára.

Annál is inkább, mert a cukrosoknál a stressztől is felmegy a cukor és ennek ellenére elvárható tőlük (is) a jogkövető magatartás.

2016. jún. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszát,sokat segített vele.
2016. jún. 8. 23:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként az agresszió esélyét szerintem megnöveli az adott pillanatban való magas vércukorszint,mert több rokonom is,aki cukros,amikor magas értéket mér,mindig agresszvabb,mintha normál lenne az értéke-akkor nyugodtabb-tehát szerintem valamilyen szinten összefüggés van.....
2016. jún. 8. 23:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Van abban igazság, hogy a vércukorszintnek és a kedélyállapotnak van egymással kölcsönhatása, de pont fordítva, mint ahogy leírod.

Az alacsony vércukorszint okoz izgágaságot, nyugtalanságot, izgalmi állapotot.

Erre van egy logikus magyarázat.

Amikor valaki ideges lesz, szokták mondani, hogy " felment 100-ra a cukrom, dühömben"

Alacsony cukor esetén a szervezet természetes mechanizmusa az ingerlékenység, a cukorszint növelése érdekében.

Nem értem, hogy a te családodban ez miért működik fordítva?

Egyébként egy megváltozott állapot - akár alkohol, akár drog hatására - mindig az egyén alaptermészetét mutatja meg és erősíti fel az amúgy is meglévő tulajdonságait.

A rokonod akkor is hamar dühbe jönne, ha nem lenne cukorbeteg, mert ilyen a természete.

Azóta már biztosan lezajlott a rendőrségi ügy és remélem a favédő rokonnak nem lett túl nagy baja belőle!

2016. jún. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%

"Nem értem, hogy a te családodban ez miért működik fordítva? "

Azért nem érted, mert nem értesz hozzá, de azt jó hosszan megmagyarázva...

Pedig rém egyszerű:

Nem vagyunk egyformák, nem véletlenül van egy betegségre 80 féle gyógyszer, mivel egyik emberre így hat, másikra meg amúgy.

És egy betegség se egyformán jelentkezik az embereknél, valakinél súlyosabb szövődményei vannak, valaki meg észre sem veszi, hogy beteg...

Most már tudod.

2016. dec. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!