Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Melyik a jobb, ha egy barát...

Melyik a jobb, ha egy barát őszinte minden körülmény között, vagy ha inkább hazudik csakhogy a barátjának jobb legyen?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 7. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Őszinteség. Ez egy kapcsolatban és barátságban is nagyon fontos.

Mert ha kiderül akkor a barát lehet csalódásként fogja fel hogy hazudott neki egy olyan személy akiben nagyon megbízott "hazugságot".

2015. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy igaz barat attol az hogy barmilyen korulmenyek kozott oszinte
2015. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Termeszetesen, ha oszinte.
2015. ápr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Legyen őszinte. A hibáimra is szeretem ha felhívják a figyelmem (bár ezt nem nagyon szokták, még úgyse ha kérem). Apró/lényegtelen dolgokban jobban lehet kammantani, pl tetszik-e ez a zene, de nem biztos h van értelme.


Mit értesz ezen? "inkább hazudik csakhogy a barátjának jobb legyen"

2015. ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert az őszinteség gyakran fáj, meg rosszul esik az igazság, bizonyos körülmények között, és ezáltal hogy ha számítasz arra hogy rosszul fog esni neki az igazság akkor nem mondod el vagy hazudol és megkíméled, vagy valami ilyesmi. Csak elgondolkoztam ezen, hogy melyik a jobb az hogy vakon bármiben támogatjuk/helyeselünk/szép szavakat mondunk még akkor is ha nem igaz(i)ak hogy úgymond neki jobb legyen. nem tudom mennyire kacifántosan fogalmaztam és érthető-e :D
2015. ápr. 7. 16:51
 6/6 anonim ***** válasza:

a kontextus dönti el, nincs állandosult igazság


személyes tapasztalatból mondom van olyan helyzet mikor jobb a hazugság.

2015. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!