Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit javasoltok arra, ha...

Mit javasoltok arra, ha valaki fél az emberektől, semmi motivációja nincs semmihez?

Figyelt kérdés
Egy 20 éves lányról van szó. Nem bír emberek között lenni, a családján kívül nem bírja elviselni az embereket, vagy fél tőlük. A középiskolát is emiatt hagyta abba. Járt speciális iskolába is, de azt is abbahagyta, mert sírt hogy megint oda kell menni. Több iskolát, tanfolyamot kipróbált, és mindent félbehagyott. Most a családja eltartja, pedig ha már nem tanul, dolgoznia kellene, de azt sem mer. Még otthoni munkához sincs kedve. Nincs semmi célja, motivációja, csak úgy van. (pedig nem olyan családban él ahol ezt az anyagi lehetőségek megengednék) Pszichológusnál is volt már, semmi eredmény. Hogy lehetne segíteni neki, hogy lehetne rávenni arra hogy valamit kezdjen az életével? (a családja sincs rá túl jó vagy motiváló hatással)

#motiváció #fél az emberektől #nincs célja az élethez
2016. jún. 22. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem lesz magántanuló? Akkor csak vizsgázni kell elmennie. Amúgy ő hogy tervezi az életét akkor? A családja nem mondja neki azt, hogy többet nem segítenek neki és mehet amerre lát?
2016. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a lány hasonlít rám, annyi a különbség, hogy én kényszerből befejeztem a középiskolát, és nekem a párom van mellettem, de egyébként én sem tudok az emberek között normálisan viselkedni, és nem tudom mit kezdjek az életemmel...

20L

2016. jún. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Istenem..

Ő dönti el mit csinál, ha nincs kedve semmihez így járt.

Rengeteg ember utál dolgozni, de mégis mennek, mert nem bőgőmasinák, hanem fel tudnak állni a saját lábukra.

Azt javaslom, hagyd rá, felesleges szenvedni ilyennel, utána majd megváltozik ha már megunta a szenvedést.

2016. jún. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lesz az életében egy olyan élethelyzet, amikor kénytelen lesz megváltozni. A kényszer nagy úr. Addig is dolgozhatna netes tevékenységet, otthoni bedolgozói munkát, stb.
2016. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Melyvizbe vele! ;) mint en. Es elobbutobb atszakad a gat, rajossz illetve maskepp latsz.
2016. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen periódusom az életemben.Nagyon hosszú volt. Én is féltem az emberektől,gimnáziumtól.. De aztán sikerült befejeztem.Megerőszakolni nem tudtam magam,így magántanuló lettem.Aztán annyira átállt az agyam!Nagyon sokat tanultam,nagyon jól vizsgáztam.Ez adott örömöket.Végül megtanultam az emberekkel bánni,és ez a kezdeti mizantrópság és félelem,enyhült.Most abban vagyok,hogy bár utálok egyedül közlekedni,pláne vásárolni... de megteszem.

Nagyon sok kretén él.. nem csodálkozom a mizantrópián és a félelmen sem. Nekem állandóan beszólogattak egy időben,szexuális indittatásokból...általános 6-8 osztályában szét szivattak a cigányok. (Na meg a gimnáziumban is voltak kisebb afférjaim).

Nyilván ezért alakult ez ki.


Azt tanácsolom a lánynak,hogy válasszon ki valakit maga mellé,akiben bízik és szereti.Sétáljon vele az utcán!Ez segít.

A tanulás meg... próbáljon meg gyakorlatiasabban gondolkodni.Nem élhet örökké a szüleivel. :) Magántanulóként megtudná csinálni a gimit! Keressen célokat magának.

2016. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dettó ilyen vagyok férfiba
2022. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!