Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A jóindulatú embereket miért...

A jóindulatú embereket miért nézik baleknak?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy ez régen is így volt e vagy csak a mai világban működik így. Azt vettem észre hogy sok társaságban le akarják húzni, ki akarják használni vagy át akarják vágni olyan embereket akik jóindulátúak.
2016. jún. 30. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi vagyok.
2016. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A jóindulat nem egyenlő azzal, hogy valaki hiszékeny, naiv, stb.

Szóval csak azért, mert valaki jóindulatú még nem lehet hülyére venni.

2016. jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

sokan mondják, hogy akit be lehet csapni azt be is kell...

én néha szoktam adni embereknek pénzt, ha épp kéregetnek, de ettől nem érzem magam baleknak...

a saját bátyám elég sokat húzott le rólam (akkor anyagi helyzetemhez képest), na akkor tényleg balek voltam :D hagytam, hogy lehúzzon, de igazából nem hiányzott az a pénz...azóta fordult a kocka, pontosabban ugyanaz maradt...nekem van pénzem, neki meg nincs...

volt olyan is, hogy egy lány kért pénzt látszott rajta, hogy kétségbe esett volt, mert nem tudott hazajutni, adtam neki pár száz forintot, de haza felé azon gondolkodtam végig, hogy tudtam volna adni neki 3000-et is (annyi lett volna a jegye), miért nem adtam...nekem nem lett volna nagy cucc, annyi, hogy kevesebb pénzem lett volna a hónapra, ő viszont nem alázta volna meg magát, hogy sok embertől kölcsönkért volna...ha meg kamu volt és csak lehúzás, engem az se érdekelt volna, mert nem éheztem volna, vagy nem mentem volna tönkre bele...


23F

2016. jún. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Éltem rendszerváltás előtt is. Akkor, simán elmentem kezesnek, adtam kölcsön. Jött a váltás és változott minden. Ma már vállalkozó ismerőseim is azt mondják, az a menő, ha mindenkit le tudnak húzni.
2016. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is észrevettem, hogy a jóindulatú emberekkel néha úgy bánnak mint a kutyákkal. Én az a típus vagyok aki miközben lehordanak mindennek, közben mosolygok és hallgatok, és mindenki mondja h mért nem állok ki magamért, azt hiszik alamuszi vagyok, pedig csak hidegen hagy a kutyaugatás. Érdemes lenne vitába szálni? Szerintem minden ember megérdemli hogy normálisan viselkedjenek vele, bármilyen ember, már csak azért mert létezik.
2016. jún. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg "A nevem Earl" c. sorozatot a Comedy Centrálon és rájössz. Sajna ismerős a szitu, pedig nem akarok már a "Karma k×a" lenni.
2016. jún. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!