Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan érhetem el, hogy ha...

Hogyan érhetem el, hogy ha valaki beszól nekem, ne öntsön el a méreg és ne lenyeljem az ideget, hanem ténylegesen "egyik fülemen be és a másikon ki" elv működjön?

Figyelt kérdés
Sikerült odáig eljutnom, hogy befogom a számat, mikor valaki tudatosan megalázni, lejáratni stb. próbál, de nem tudok utána kellemesen aludni este. Van-e erre valami módszer vagy gondolatmenet? :(

2016. júl. 24. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Pasi vagy?
2016. júl. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először nézd meg, hogy ki mondja. Ha egy számodra fontos illető kritizál, akkor azt fogd fel úgy, hogy építő jellegű. Viszont ha az ősellenséged próbál lejáratni, akkor pedig igenis merd megvédeni magad, és ha a kezdetekben nem is lesz könnyű, tegyél úgy mintha nem is érdekelne, mert az fogja a legjobban idegesíteni, hogy nem tudott megbántani téged.
2016. júl. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ó, de valamit elfelejtettem megemlíteni. Vegyesen szoktam kapni (ebben értem fontos és nem fontos emberek tömegét) és általában a saját értetlenségük okán keresik bennem a hibát, a magyarázatomat pedig nem értik meg. Ezért már néhány felnőtt (mert most felnőttekről van szó) akaratomon is lecsökkent a szememben a maga szellemi színvonalának irántam tett kinyilvánítása miatt. Ezért bánt engem ez. Egyébként pedig 19 vagyok, és fiú. És tudom, hogy ez jó cinkes, hogy kiírtam, mert ennyi idő után illett volna már megtanulnom, hogyan kell, de sajnos nem jött össze.
2016. júl. 24. 23:45
 4/5 anonim ***** válasza:

sehogy.

miért kellene megerőszakolnod magad?

mert pont azt írtad le,hogy megerőszakolod magad,ezért nem tudsz aludni se utána.

pont fordítva,hagyd hogy elöntsön a méreg,motiváljon a fortyogó harag.

ébressze fel a büszkeséged és állj ki magadért,sőt legyél te a kezdeményező,kisebbítsd meg te a másikat.

2016. júl. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 15 éves lány vagyok... Ha olyat mondanak, hogy pl.: "hé' te" akkor igaz meghallom, de úgy teszek, mintha nem hallanám... De ez igaz bármire, csak azért szólnak be, hogy figyelmet kapjanak, ha nem figyelsz rájuk, abbahagyják. (mint az ovisok) :)
2016. júl. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!