Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem röhej hogy egy cég vallás...

Nem röhej hogy egy cég vallás és másság iránti toleranciát hirdet de amikor ténylegesen csinálni is kéne valamit akkor meg kirúgás lesz a vége?

Figyelt kérdés

Külföldi multi magyar leágazása. Megy a pofázás hogy a cég kiemelt értékének tartja a vallási etnikai stb kisebbségek és a másság iránti toleranciát és a nők egyenjogúságát. És lám a multi német anyacégének a vezére egy nyíltan leszbikus hölgy. Hű de jó.


Na volt (volt!!) egy afrikai fiatalember. Aki valami törzsi vallást követett. Náluk nem ünnep a karácsony, a húsvét stb, nincsenek állami ünnepeik sem. Egyetlen vallási ünnepük van amit viszont hazájában valóban komolyan vesznek és egy évben egyszer 4 napra leáll az élet. Semmi sincs nyitva senki sem dolgozik. Egyes országrészeken állítólag még áram sincs ilyenkor mert még az alapszolgáltatásban áram víz stb is néha leállnak 4 napra.


Röviden: közölte most lesz ez az ünnep és ő most 4 napig nem jön. A 4 napból 2 hétvége tehát 2 nap ténylegesen.

Mondták sok a munka jönni kell. De nem tud jönni ez vallási dolog, ebben nem ismer alkut nem jön. De akkor is jönni kell.

Nem jött. Kirúgták.


nem értem: mi a szarnak pofázik egy cég toleranciáról meg másság meg vallási kisebbség elfogadásáról ha itt egy konkrét eset amikor megmutatkozik hogy csak pofázás az egész?

2 szaros napra nem engedték el a fickót helyette kirúgták.

(nem tudom miért nem ment el betegállományba., de sztem akkor is kirúgják)


2016. márc. 9. 13:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%

Én megértem, hogy nem lehet betartani ezt, hiszen akkor minden dolgozó kitalálhatna magának egy vallást, és mondjuk minden péntekre munkavégzési tilalmat.


Éppen ez a baj a PC-vel. Nyomják a szöveget, amelynek a mögöttes tartalma gyakorlatilag nulla, de annál több kárt okoz.

2016. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nos az hogy kitalál egy vallást az egy dolog dee neki ott van az útlevele ami igazolja honnan jött és ha megnézed mit lehet tudni adott országról akkor bizony kiderül hogy a vallási ünnepes sztorija bizony úgy igaz ahogy mondta.


100% igaz. És mi lett belőle? Kirúgás.

2016. márc. 9. 14:03
 3/25 anonim ***** válasza:

jogos volt a kirúgás...

abban az esetben fogadható el ez a dolog, ha nem befolyásolja a munkádat!

vegyen ki 2 napot szabinak, ha meg előre tudja, hogy neki ez lesz akkor év elején kérje ki azt a 2 napot szabadságnak...

ez nem így működik, hogy "bocs nem jövök, mert holnap melegfelvonulás" és a cég ezt benyeli...azért ne essünk át a ló túloldalára...mert ez nem vallási megkülönböztetés volt, hanem azért rúgták ki, mert 2 napot nem jelent meg a munkahelyén! van olyan, hogy fizetett szabadság, beteg szabadság, fizetés nélküli szabadság...de olyan nincs, hogy vallási szabadság, vagy másság szabadság...


23F

2016. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Amúgy a kérdező stílusából ítélve ugyanaz, aki naponta tesz fel valami "köcsög munkaadók" kamu kérdést.
2016. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

"vegyen ki 2 napot szabinak,"



Khm. Ki akart venni 2 napot szabinak.

Szólt előre. Nem előző nap délután műszak vége előtt 5 perccel, hanem hetekkel korábban.

2016. márc. 9. 16:51
 6/25 anonim ***** válasza:
51%

Jaaaj persze, es a köcsög fönök direkt nem adott szabit, hogy rossz legyen szegeny fickonak, igaz?

Csupa gonoszsagbol, ugye?

2016. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nos ez egy multicég. A "köcsög főnök" aki a szabit adná az NEM IS ISMERI a fickót. Életében nem látta.

Az fent ül a sokadik emeleten és úgy dönt szabikról fizetésekről prémiumokról kirúgásról felévételről hogy az életben nem látja azokat akikről dönt.

Nekik a dologzók csak számok.

Visszaesett a forgalom a negyedévben 15%-kal? Na akkor kirúgjuk a dolgozók 15%-át. Neki ez ennyi.

2016. márc. 9. 19:36
 8/25 anonim ***** válasza:

[link]

meg a munkaügyi bíróság

2016. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
ja és ha multi, akkor van ingyen hívható etikai telefonvonala is, oda is tegyen bejelentést!
2016. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Egyébként hadd kérdezzek!

Mondjuk én egy ortodox vallását keményen betartó zsidó vagyok.

Szombat nekem nem lehet munkanap. De a cégnél csomószor van szombaton meeting tréning de akár sima munka is.

Ha én mint zsidó azt mondanám hogy bocsika nekem szombaton nincs munka de egyik szombaton se!!! És még nem is hazudnék ha tényleg ortodox zsidó vagyok.

Akkor erre mit mondhatna egy olyan cég amely toleranciát és elfogadást hirdet?

2016. márc. 10. 08:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!