Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azt tapasztalom a 18-30 éves...

Azt tapasztalom a 18-30 éves korosztályban, hogy bemutatkozáskor csak a keresztnevüket mondják, szerintetek ez manapság már normális?

Figyelt kérdés
2016. aug. 1. 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Hivatalos helyzetben természetesen teljes nevet kell mondani, kezet nyújtani, a másik szemébe nézni... Ahogy azt illik.


Amikor épp egy baráttal vagyok, és mondjuk ő összetalálkozik egy haverjával az utcán, akkor bőven elég egy keresztnév, úgysem lesz semmi jelentősége, nem fogunk együtt leülni, nem beszélgetünk, nem kell megismernünk egymást.


30/N

2016. aug. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha nem hivatalos helyen mutatkozom be akkor en is csak a keresztnevemet mondom:) 17/L
2016. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Én minden esetben (bemutatkozáskor) a teljes nevemet mondom, így tanították, így szoktam meg, így csinálom.

De tekintve, hogy ahány ház, annyi szokás... már semmin sem lepődöm meg.

2016. aug. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak a keresztnevem mondom, ha nem fontos személynek kell bemutatkoznom, szerintem nem kell a családnevet mindenki orrára kötni.
2016. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én mindig azt mondom nem hivatalosan. Semmi köze a másiknak a teljes nevemhez.
2016. aug. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mit érdekli az embereket a vezeték nevem úgy se azon fognak hívni hanem a keresztnevemen . Felesleges adat. Meg amúgy is ha bemutatkozol egy embernek és annak még 8an bemutatkoznak úgyse jegyzi meg a vezeték neved csoda ha a keresztneved meg tudja 😂
2016. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Én csak a keresztnevemet szoktam mondani, valamiért ciki ha a teljes nevemet mondom. Annyira nem is lényeges, hacsak nem akarom a kapcsolatot tartani az illetővel. Így valamiért kötetlenebb.Egyébként ha bejelöljük egymást akkor úgyis elhangzik a teljes név is.
2016. aug. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Bejelölés... na én pont ezt akarom elkerülni. Valami túlizgatott hülyegyerek jelölgessen.
2016. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hivatalos helyzetben, vagy idősebb illetőnek teljes névvel szoktam bemutatkozni, de ha baráti összejövetel van, hasonló korosztály és mondjuk van pár ember aki valamelyik barátom ismerőse és még nem találkoztunk akkor elég a keresztnév szerintem, az lenne furcsa ha teljes nevet mondanék. És hivatalos helyzetben nem normális, de szerintem ott nem sokan csinálják így. 19l
2016. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
kiegészítés: idősebb alatt nem a 20 éveseket értem:) Igazából egyszerűen ha magázom akkor biztos teljes név, és ha tegezem az nem jelenti azt hogy csak keresztném kapásból, főleg hogy általában bemutatkozás után van tegeződés amennyiben nem egyértelmű.
2016. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!