Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért hagyják a mai nők...

Miért hagyják a mai nők lányok, hogy rondán beszéljenek velük a férfiak?

Figyelt kérdés
Tetszik nekik ha otrombán bánnak vagy beszélnek velük? Ba… meg, hülye vagy ilyenek! Az éjjel nappal Budapest is ilyen! Ezek nem férfiak hanem hülye kölykök kitetovált suttyó bunkók! Persze azok a lányok is ilyenek, semmi nőiesség visszafogodtság! Csak káromkodás! Tényleg ez kell ma lányok?
2016. aug. 1. 16:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Tehát akkor ha férfias valaki, az indulatos? Az miért jó?
2016. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Dehogy! Ez pont, hogy egyiknél sem szép! Mind két nem válogassa meg a szavait és adja meg a másiknak a tiszteletet! Szerintem ez így korrekt!
2016. aug. 1. 17:47
 13/19 anonim ***** válasza:
De akkor itt nincs szó nőiességről meg férfiasságról, csak emberségről.
2016. aug. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Van az a szép film

álom luxuskivitelben

nagyon tetszik! Ott a szereplők inteligensen beszéltek egymással!

2016. aug. 1. 18:20
 15/19 anonim ***** válasza:
Már megint a filmek ,ember.
2016. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én értem, mit akar mondani a kérdező a "férfias" és "nőies" jelzőkkel. Szerintem semmi rossz nincs abban, ha ezeket a jelzőket használjuk, az viszont már rossz, hogy itt mindenki önkényesen társít ezekhez a jelzőkhöz jó és rossz benyomásokat. Pl. nem értem, hogy a "nőies" jelzőhöz minek kell megalkuvó, félénk, beletörődő stb. jelzőket társítani? Jó, neked ezt jelenti, de ezt nem kell kivetíteni arra, amit a kérdező mond. Szóval nincs igazad.


A két nemhez igenis eltérő szerepek társulnak, vannak férfias szerepek és vannak nőies szerepek a kommunikációban, társas viselkedésben. Ez viszont nem jelent semmi rosszat, és feltételezi a tisztelet megadását egymás iránt, és az egyenlőséget is, még a 21. században is... Én azzal nem értek egyet, hogy ne legyenek nemek, és mindenki viselkedjen ugyanúgy.


Ilyen szempontból, amit felvetett a kérdező, valóban káros, még ha tényleg nem is annyira jellemző a való életben (szerencsére). Mindenesetre, amelyik lány vagy nő hagyja, hogy egy férfi trágár módon beszéljen vele, annak az önértékelése biztos nem egészséges.


Valaki felvetette, hogy ha egy lány elkezdené anyázni, akkor ő biztos nem válogatná meg a szavait. Ez pl. egy rossz hozzáállás. Én pl. egy pasinak simán visszaszólok, b*zd megezem ha olyan szituáció áll elő, de egy lánynak nem tudnék ilyet mondani, még akkor sem, ha haragszom rá. Lehet, hogy régimódi vagyok, meg lehet ezért kövezni... De érdekes, sok kérdésben hallottam már, hogy hová tűntek az "igazi férfiak", sok kérdésben viszont, ha kifejtek egy ilyen álláspontot, egyből én vagyok a maradi és megköveznek.

2016. aug. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Egy lánynak nem tudnál ilyet mondani? Ez tök lenéző. A férfi megérdemli a véleményed, a nővel meg nem beszélsz így, mert? Később még megdugnád?


Nincs nőies, nincs férfias. Emberi van. Vagy nincs. De gusztustalan bekorlátozni, hogy mit lehet és mit nem.

2016. aug. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Akkor a nők nem szeretik ha nőként beszélnek vagy nőként bánnak velük?

A mai nők egyszerre akarják mind két nemet betölteni.

2016. aug. 2. 07:44
 19/19 anonim ***** válasza:

"Egy lánynak nem tudnál ilyet mondani? Ez tök lenéző. A férfi megérdemli a véleményed, a nővel meg nem beszélsz így, mert? Később még megdugnád?"


Ezeket te magyarázod bele, olyanokat adsz a számba, amit nem is gondoltam. Sajnálom, hogy ilyen eltorzult gondolkodásod van, és mindenáron azt akarod bemagyarázni, hogy hímsoviniszta vagyok.


És egyébként nem azt írtam, hogy a véleményemet nem mondanám el egy lánynak. Itt nem erről van szó. :D Pl. neked is megmondom a véleményemet, hogy szánalmas a gondolkodásod. Itt csak annyi a lényeg, hogy szerintem ezt lehet kulturáltan is mondani, és nem kell hozzá b-megezni, főleg nem egy lánnyal... Ha ezt nem bírod megérteni, azzal én nem tudok mit csinálni. :D

2016. aug. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!