Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem fogadják el a...

Miért nem fogadják el a különcöket, ha senkit nem bántanak vele?

Figyelt kérdés
Úgyèrtem,ha mondjuk valakinek zöld a haja vagy van valami nem hétköznapi rajta akkor sokan egyből elítèlik,hogy biztos milyen rossz ember. Vagy mondjuk ha valakinek nagy az önbizalma,de nem szól le senkit,akkor is kinèzik. Mièrt nem lehet elfogadni,hogy ő ilyen természetű,ha nem bànt meg vele senkit?
2016. aug. 20. 10:11
 1/6 Titusztitusz ***** válasza:
74%
Azért van ez a jelenség,mert a mi gyönyörű, "intelligens" fajunk egyedeiben a mai napig is él a CSORDASZELLEM,és a BÍRKAMENTALITÁS állatvilágra jellemző ösztöne...Miszerint "aki ki lóg a sorbol,az eltaposandó"... CSAK az "egyenfalka" meg "egyencsorda" mentalitás az üdvözlendő dolog...Az élet MINDEN TERÜLETÉN jól felismerhető ez a mentalitás...Sajnos...
2016. aug. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Talán akik kiközösítik őket, legbelül irigyek rájuk, hogy a különcöknek van egyéniségük, míg ők teljesen átlagos birkák.
2016. aug. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amugy ha meg nézed a vallások is ilyenek...
2016. aug. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak különcök,akiket elfogadnak.Ők az eredeti különcök.A zsenik.A művészek.A tehetségesek.Ha egy átlag ember különcködik,az megtévesztés.Az ilyen formán hülyének nézi a környezetét.Mondhatnám azt is,hogy idegen tollakkal ékeskedik.Többnek akar látszani önmagánál.Ez a kisebb probléma.Többnek akar látszani másoknál is.Ez a nagyobb.
2016. aug. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
Azért mert irigykedik az összes, látni rajtuk.
2016. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet ilyen általánosítást levonni, van ahol elfogadják, van ahol nem, kinek a maga mázlija.

Pl. ha személy szerint is nem szoktam kritizálni különcöket, a zöld hajjal úgy vagyok, hogy láttam már embereket, akiknek nagyon jól állt és szuperül néztek ki, igazi feltűnően szép egyéniségnek néztek ki.

Ezenkívül biztos vannak olyan esetek ki, amikor valakinek erőltetett stílus és csak azt látod meg, hogy milyen furcsa, erőltetetten kiakar tűnni.

Lehet, hogy különcként nem bántasz senkit, de önmagában az sem bántalom, hogy a körülötted lévőknek van egy véleménye. Hogy aztán kellemesen tudnak-e csalódni benned, az más. De nekem ez a kérdés is túldramatizálás.

2016. szept. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!