Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csendes könyvmoly vagy a sok...

Csendes könyvmoly vagy a sok baráttal rendelkező "bulizós" fiatal a sikeresebb?

Figyelt kérdés

1 Hónapja feltettem itt egy kérdést, miszerint miért van ennyi inaktív, iskola után futok haza, olvasok, kockulok, kutyázok, macskázok egész nap és rendelkezem 1-2 baráttal, barátnővel, akik szintén, ilyen alacsony energiaszintűek. Sok támadást kaptam, mivel mit szólok én bele az életükbe, mit izgat az engem, hogy ők ilyenek? Ők talán beleszólnak, hogy én nekem meg kevesebbet kellene haverkodnom? A kérdésemmel csak azt szerettem volna megtudni, hogy miért ilyenek és miért jó ez nekik? Valóban szeretik ezt az életmódot, vagy nincs rá lehetőségük, hogy a kortársaikkal tartsanak? Ki lennének közösítve? Nos mi soha nem közösítettünk ki senkit se középiskolában sem egyetemen. Az esélyt mindig megadtuk, hogy velünk tartsanak egy laza estére, beülni valahová, nem berúgni, de azért iszogatni, biliárd és egyéb. Nem tombolni mentünk a nem tudom hova, de kitudja nekik mi az elképzelésük arról, hogy mi mit csinálhatunk péntek vagy szombat esténként. A kérdésemben szinte ugyanilyen részletesen fejtettem ki a gondolataimat, mint ez a " hír " itt : [link] . Továbbra is úgy gondolom, hogy ők, akik szinte nem csinálnak semmi átlagosat meghaladót, igenis elpazarolják a tini éveiket és nem emlékezhetnek vissza semmi különlegesre vagy " őrültre " ami bulissá tette volna az életüket. Szomorú lennék, ha 40-50-60 akárhány évesen rájönnék, hogy én unalmas voltam és nem tettem meg azt, amit ebben a korban meg kellett volna. Túl komoly voltam, mint a vakbélgyulladás. Na és az egyetem? Nevetséges, hogy milyen kevesen járnak el valahová is. Aztán 28-30 évesen esetleg találnak maguknak valakit, most először életükben és hoppá máris túl vannak a 30-on, de 80% esély van rá, hogy valószínűleg a kapcsolatuk befuccsol. Az életüket pedig még mindig csak könyvekből tanulgatták, minden egyes területét. 3-as pont : 3. Barátokat, ismerősöket szereztek


Amíg a jó tanulók a könyv fölött gubbasztottak, az átlagos diákok élték az életüket: buliztak, barátokat szereztek, megtanultak kommunikálni és kapcsolatokat építeni. Urambocsá’ szerelmesek lettek, párkapcsolataik voltak, érzelmileg fejlődtek. Ezzel szemben buzgóbb társaiknak nem volt idejük a kapcsolataikra, nem tanultak meg flörtölni, párkapcsolatot kialakítani. Ők sajnos harminc körül jönnek rá arra, hogy valami nagyon félresiklott az életükben, megkéstek a párválasztással, családalapítással. Ekkor viszont már nagyon nehéz (de nem lehetetlen!) a kommunikációs készségeket fejleszteni, hiszen megszűnt az egyetemi, főiskolai közeg, ahol a kortársaikkal ismerkedhetnének.


A téma azért érdekelt, mert én szeretem a társaimat, és iskolai környezetben elvagyunk velük, de attól még nem értem mire fel jó ez az inaktívság. Ráadásul a mai világban az ilyen fiúk és lányok lennének a legmegbízhatóbb emberek a párkapcsolatban, ha nem lennének ennyire izoláltak, de nem is lennének " party állatok".


2016. szept. 9. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
az amelyik céltudatosabb és kitartóbb.
2016. szept. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
+ türelmesebb
2016. szept. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"inaktív, iskola után futok haza, olvasok, kockulok, kutyázok, macskázok egész nap és rendelkezem 1-2 baráttal"


És még sorolhatnám hogy mennyi mindenbe lehetne belekötni, de egyet ne feledj, most azért tudtad leírni ezt a kérdést, mert a történelem folyamán sok okos kocka ember kifejlesztette. Azoknak is az orra alá dörgölnéd, hogy a francért fejlesztettél ki nekünk okostelefont, internetet, műholdakat... És még ezt is lehetne sorolni, hogy hány rendkívül szelíd és szerény embernek köszönhetünk szinte mindent. A legékesebb emberek sokszor azok akik a fal mögött ragyognak. IGEN párkapcsolatban is, nincs szükség arra, hogy orrba szájba eljárkáljanak. Az értékes ember megbecsüli a társait és elég nekik 1-2 barát is.


Nincs jogod beleszólni ilyenekben, ez is mi a sz@r ?


"az átlagos diákok élték az életüket: buliztak, barátokat szereztek, megtanultak kommunikálni és kapcsolatokat építeni"


Nem igaz, úgy ahogy van baromság. És te egy kis iskolás aggyal rendelkező kis hü.lyegyerek leírod a véleményed szerencsétlenekről, akikből a legnagyobb emberek születnek.


"úgy gondolom, hogy ők, akik szinte nem csinálnak semmi átlagosat meghaladót, igenis elpazarolják a tini éveiket"


Aha, csak aki elbulizza abból meg nem lesz atomfizikus. Mert elkésett, ti meg mehettek szakmunkásba vagy irodába... Hajrá.

2016. szept. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

sikerre vágysz? akkor dolgozz meg érte!


Én amikor hazajövök a melóból dolgozom a vállalkozásomon, cikket írok, tervezek, alkotok.. munkatársam meg bedöglik a tv elé néz egy meccset, megdugja az asszonyát.


aztán ő irigykedik, hogy nekem 100e-es fizetésből hogy telik 3 milliós kocsira..


fenti odahányásod csak kifogáskeresés, amivel igazolod önmagad hazug állítását. ne rinyálj a múlton, azon úgysem tudsz változtatni.

2016. szept. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A saját anyámon kívül senki se foglalkozik velem... Mivel más a habitusom, más dolgokban lelem az örömöm és olyan hobbijaim vannak, amik kevés embert érdekelnek, így nem is vagyok érdekes ember mások számára.

Elszórakoztatom magam, tanulok, akarok valamit kezdeni az életemmel és nem akarom elbulizni az egészet. Az meg hogy mikor lesz meg a nagy ő, nem érdekel. Nem fogok csak azért futkosni másokkal helyekre, hogy keressek gyorsan valakit, nekem nem így megy.


Most akkor inaktív, sikertelen, semmire se való, általad értelmezhetetlen ember lennék ? Nem hiszem.

Egyszerűen csak mást dobott a gép, máshogy vagyok összegyúrva.


Azon meg nem csodálkozom, hogy sokan rohannak haza. Az ami manapság megy 12-25 év között, mint elfogadott mentalitás az egy rohadt nagy, kihalásra ítélt vicc.

2016. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A könyvmoly akkor érvényesül ha nem politikusnak megy, hanem informatikusnak.


Akinek kapcsolatai vannak akkor érvényesül hogyha nem informatikusnak megy, hanem politikusnak.

2016. szept. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én introvertált könyvmoly és netfüggő voltam egész életemben, imádok új dolgokat tanulni önállóan. Ennek köszönhető, hogy harmincéves korom óta átlag 6-szor megyek külföldre nyaralni egy évben, és egyébként is szabadúszóként dolgozom, tehát bármire tudok időt szakítani, legyen az rajz-, fotóstanfolyam vagy akár repülőgép-tesztvezetés. Valahogy nem félek attól, hogy nem lesz mire visszaemlékeznem nyolcvanévesen, amikor te azon nosztalgiázol, hogy de jó volt tizenévesen biliárdozni menni.
2016. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Szerintem az embereknél azon túl hogy érik ingerek, még alkati kérdés is. Én egyszerűen nem élvezem a bulikat. Amikor elmegyek egy diszkóba, annyira komfortosan érzem magam abba a közegbe, mintha a legszigorúbb tanár vallatna 1 órát a legnehezebb tárgyból...

És szerintem sokan vagyunk így ezzel.


Attól nem kell félteni, hogy mi csak ülök izoláltan és nem csinálunk hülyeséget, mert nekem is vannak olyan történeteim, hogy akinek mesélem az betojik :D Sikeres párkapcsolatom is van. (igaz nekem kimaradt ez kefélünk mindenkivel korszak, de erre vágyom a legkevésbé)


Szóval ezeket az embereket nem fogod rávenni szép szóval, hogy legyen jó nekik az amiben nem érzik jó magukat. (bár fura, mert nekem nagyon jó a kommunikációm, attól függetlenül, hogy nem vagyok csatakanca, aki minden buliba ott dorbézol)

2016. szept. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!