Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Manapság 20-22 éves kor...

Manapság 20-22 éves kor felett az ember le is mondhat a barátkozásról, ismerkedésről?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy bizonyos kor felett, főleg gimi után már nehéz barátokat szerezni. Egyetemen még persze igen, de már ott is úgy van sok ember, hogy megvan a maguk társasága, barátaik.

Nem tudom, hogy csak nekem, vagy sokaknak, de úgy érzem baromi nehéz már barátkozni, ismerkedni, ezt értem párkapcsolatra is. Ha elmegyek valami társaságba, melóhelyre, már szinte minden jobb csajnak van pasija.. De barátkozni is nehéz, mert mindenkinek megvannak a maga barátaik. Arról akkor nem is beszéltem, hogy mindenki a telefonját bújja már, főleg gondolom a barátaikkal, párjukkal való beszélgetés miatt. Talán már a nyitottság sincs meg az emberekben, annyira mint régen. Mindenki rosszhiszemű, közömbös a másik iránt. Régen még az utcán, akárhol lehetett ismerkedni, most már szinte esélytelen.. Csak nekem nehézkes ez, vagy másnak is?

Aki van barátom, az is mind több mint 5 éves. Azaz ifjabb koromban szereztem őket.



2016. szept. 28. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Az én barátaim is elmúltak 5 évesek, pacsi!!! :)
2016. szept. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen ezt én is észrevettem az emberek már nem nagyon nyitnak az új kapcsolatok fele és leginkább a neten like-olnak és beszélgetnek élik az életüket ahelyett, hogy személyesen találkoznának. Persze tisztelet a kivételeknek. En is pont emiatt talalok nehezen új barátokat. Illetve a regi barátaimnak családja van és megváltozik akkor a prioritás egyre kevesebb idő van beszélgetni, találkozni.
2016. szept. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából addig tudsz szerintem ismerkedni rendesen amíg egy közösségbe kerülsz 1-3 hét. De szerintem középsuliban ismered meg azokat az embereket akik barátaid lesznek,jó ismerőseid. Munkahelyem,egyetemen kicsit korlátoltabb már. A párkapcsolati részre detto ugyan ez. Egyetemen még lehet párt találni könnyen a sok szak miatt.

25 éves korra szerintem a kör bezáródik ilyen szempontból.

2016. szept. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mostanában elég sok ilyen kérdést látok, de sajnos azt kell mondjam, igazad van. 20 éves kor felett már nehezebb. Főleg a barátkozás. Bár nem lehetetlen. Az egyetem még egy jó opció lehet. Én egyetemen ismertem meg 2 nagyon jó barátomat ők már 6 éve a barátaim, illetve 4 másik barátomat is egyetemen ismertem meg csak kicsit később de ők is már 4 éve a barátaim. Illetve van 2 lány barátom egyikük fb-ról másikuk hotdogról. Utóbbival egy ideig jártam is, de aztán szétmentünk viszont jó barátságban maradtunk. Nekem ennyi a tapasztalatom. Nem panaszkodom mert ha úgy vesszük akkor van 8 nagyon jó barátom, bár közülük csak 4-el tudok hetente 2 hetente találkotni, a többiek messze kerültek, de fbon mind a 8 emberrel beszélek napi szinten. Szóval ja én is telefonnyomkodó vagyok :D


Viszont, én próbálok most is barátkozni, egyik barátommal mindig eljárunk koncertekre, kocsmákba, különböző rendezvényekre. De sajnos legtöbb helyen tinik vannak, korunkbeliek alig. Most azon gondolkozom hogy szervezni fogok gyalogtúrákat neten különböző oldalakra kirakom, hátha lesz jelentkező, illetve én neten mindenféle oldalon próbálok beszélgetni barátkozni, de sajnos a tapasztalatom az, hogy sokan egy idő után nem írnak többet, gondolom csak pillanatnyilag unatkoztak de igazi barátságot nem kerestek... Na mindegy.

A lényeg, hogy ne add fel, próbálj meg minél több lehetőséget találni az ismerkedésre. Szerintem a net jó lehet, manapság már nem ciki.

2016. szept. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!