Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez szociális fóbia vagy mi?...

Ez szociális fóbia vagy mi? Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Mikor társaságban vagyok, félek megszólalni. Próbálok küzdeni ez ellen, ezért olykor kierőltetek magamból valamit, de nagyon furcsa érzés. Ilyenkor megjátszósnak érzem magam.És sztem ez jön le a társaságnak is. Szeretem az embereket,de mégis legszívesebben olyan helyen lennék ahol senki sincs,csak egy kis ház a semmi közepén csak nyugalom. Mikor húznak beszólogatnak nemtudok reagálni mindig az van a fejembe nehogy én komolyan megbántsak valakit, és inkább hagyom hogy jól érezzék magukat. Nem akarok középpontba lenni csak hogy megadják azt amit én is megadok másnak a tiszteletet. De már alább hagytam ebben is. Hamar igazodok másokhoz, ez egyrészt jó viszont nem merem közölni a véleményem. Úgy nagy vonalakban ennyi
2016. okt. 1. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Túl jó vagy ahhoz hogy olyasmit tegyél mint más.


De meg kell védd magad, egy idő után le fog esni, hogy az olyan emberekért nem kár, akik veled mindezt ok nélkül teszik. Genyót sose "védj"! Viszont arra is vigyázz hogy ne hagyd elmérgesedni a dolgot magadban.

2016. okt. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj hogy nem adtam konkrét választ a kérdésedre, olyan vagyok mint egy gimis törikönyv:)


Talán leszűrhető belőle:


~ Állj ki magadért => meglátod nem szörnyű dolog odavágni, talán megbántani azt aki veled is ezt teszi.

2016. okt. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Csak ezt kicsit nehéz nekem
2016. okt. 1. 22:56
 4/11 A kérdező kommentje:
És hogyan álhatnék ki magamért? Keressem meg a gyengepontját/gyengeségét és vicceljek vele? Csak tényleg attól félek elmérgesítem a helyzetet. Fizikailag nem félek hogy megvernek vagy bármi, nem féltem az irhám :) csak nem szeretek rosszba lenni másokkal
2016. okt. 1. 22:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nehéz volt,egész középsuli alatt nem mertem,de tönkre is mentem ebben,most 2 év után érzem a rossz hatását,hogy elnyomtam magamban szinte mindent.A többiek meg fogadjunk,hogy jobban elvannak,mint én.
2016. okt. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én nem ártottam nekik,egyszerűen csak keveset beszéltem,mégis bántottak,nem szabad tűrni,mert tönkremész
2016. okt. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor megjátszósnak érzem magam"

Képzeld el minden ember megjátssza magát. Így alkalmazkodnak a többi emberhez.

2016. okt. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Én is így voltam ahogy te aztán olyan helyzetbe kerültem hogy többé nem tudtam mindenkit figyelmen kívül hagyni.Én megpróbáltam a népszerűbb emberek viselkedését magamra feleltetni, a saját stílusomban.Ne gyere zavarba semmitől a legdurvább sértésen is csak röhögsz,aztán kiosztod úgy hogy viccesé alakuljon a helyzet és ebből akár lehet kötni egy jó kis állbarátságot ami sok középsulis társadalom alapja. Ui:Az egyszerű és buta embereket sokan szeretik. Lehetsz akár milyen fejlett intellektuálisan és beszédkészségben ha óra közepén annyit benyögsz hogy ge*i lehet 10x-es népszerűséget hoz neked,mint a legjobb barátkozó stratégiád.
2016. okt. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
#8-as még annyi hogy vállalnod kell bizonyos helyzetekben hogy rosszba legyél másokkal, ne légy gyáva.Én is sokáig próbálkoztam azzal hogy kedvesen megkérem azokat az embereket akik piszkálnak hogy hagyjanak békén,aztán kitaláltam az egyik srácra hogy zsidó,a másikra hogy meleg, terjesztettem rendesen meg így hívtam őket,és egyből abba hagyták.Itt nem használ a szép szó, sokszor csak akkor lesznek veled kedvesek ha félnek tőled valamilyen szinten.
2016. okt. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell meg játszani magát senkinek sem. Nyugodtan add azt aki te vagy. Ki kene deríteni mitől alakult ki ez benned. Ha gondolod írj.
2016. okt. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!