Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez szociális fóbia vagy mi?...

Ez szociális fóbia vagy mi? Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Mikor társaságban vagyok, félek megszólalni. Próbálok küzdeni ez ellen, ezért olykor kierőltetek magamból valamit, de nagyon furcsa érzés. Ilyenkor megjátszósnak érzem magam.És sztem ez jön le a társaságnak is. Szeretem az embereket,de mégis legszívesebben olyan helyen lennék ahol senki sincs,csak egy kis ház a semmi közepén csak nyugalom. Mikor húznak beszólogatnak nemtudok reagálni mindig az van a fejembe nehogy én komolyan megbántsak valakit, és inkább hagyom hogy jól érezzék magukat. Nem akarok középpontba lenni csak hogy megadják azt amit én is megadok másnak a tiszteletet. De már alább hagytam ebben is. Hamar igazodok másokhoz, ez egyrészt jó viszont nem merem közölni a véleményem. Úgy nagy vonalakban ennyi
2016. okt. 1. 22:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ez nem szocfób, egyszerűen csak introvertált személyiséged van.


Szociális fóbia esetén annyira rettegsz-szorongsz-stresszelsz, hogy társaságba sem mersz menni, nemhogy még ott azon aggódni, nehogy megbánts valakit... :) Ha a szocfóbos el ia megy társaságba, akkor annyira leblokkol, és csak a saját félelmeitől (jó, persze ez lehet félelem attól, hogy mást megbántasz, de sokkal inkább az, hogy téged kirekesztenek, bántanak, elítélnek, mert van valami apróság rajtad, ami nem is látszik... stb, amit a szocfóbos felnagyít a végtelenségig) retteg, hogy meg sem bír szólalni rendesen, sokszor még ha kérdezik sem. Érts ezt úgy, elcsukló hang, vagy akár teljes elzárkózás (valójában leblokkolás a szorongás miatt), stb..


Én tudom, mert szenvedek tőle...

2016. okt. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!