Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valakivel szeretnék barátko...

Ha valakivel szeretnék barátkozni, de valamiért elrontottam, akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Májusban elhunyt egy nagyon jó barátom, öngyilkos lett. Ezért nagyon magányossá, depresszióssá váltam. Orvosi segítségre is szükség volt. Nyáron összesodort az élet valakivel, akivel talán még az életemet is eltudnám képzelni, de elsősorban barátkozás érdekelne. De nagyon elszúrtam. Furcsa voltam, és talán zavaró. Voltak őszinte percek, vagyis volt összhang és kölcsönös érdeklődés; de tényleg nagyon furcsa voltam. Néha nagyon merev, tényszerű. Valamikor bolondozós, valamikor kíváncsi, de sajnos volt amikor túlságosan magamra tereltem a szót. A történtekről nem akartam senkivel sem beszélni, főleg nem egy 'idegennel', ezért természetesen nem mondtam el neki, hogy mi történt. Még nem tervezem újra felvenni vele a kapcsolatot, de gondoltam, hogy pár hónap múlva, amikor már tényleg jól vagyok, és a dolog is ült egy kicsit, felveszem vele a kapcsolatot és bocsánatot kérek tőle, elmondom neki a dolgokat is. Szerintetek, mit reagálna? Vagy inkább hagyjam a fenébe, és ne 'nyomuljak'?

2016. nov. 9. 06:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem barátságban nincs olyan "nyomulás". Nyugodtan vedd fel a kapcsolatot, rosszabb úgysem lehet, ha nem válaszol, nem akar beszélni, akkor nem lenne jó barát. Ha elmondod neki, és "meghatja" ne csodálkozz, ha egy kicsit törékenynek fog érezni. Amúgy nem tudom, hogy fiú vagy lány vagy-e, de szerintem mindenképpen próbáld meg!:)

17/L

2016. nov. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan vedd fel vele a kapcsolatot, de nem biztos, hogy előnyös olyan sokat várnod -persze te érzed, csak talán ezzel nagyon eltávolodnátok. Erre egy olyan megoldás lehetne a legjobb, hogy írsz neki/beszélsz vele, ahogy írtad bocsánatot kérsz, és még pluszban elmondod, hogy vannak bizonyos dolgok, amikről még nem állsz készen beszélni, de szeretnéd ha ez nem akadályozna semmit és barátok maradnátok.

Nyilván nem pont így, meg nem is kell így tenned, ha nem akarsz, de nekem speciel ez jutott eszembe a problémáddal kapcsolatban.

2016. nov. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TR75 ***** válasza:
Szerintem is az előző válaszoló meglátása a helyes. Ne várj a kapcsolatfelvétellel, de mondd el az illetőnek, hogy kis lépésekben tudsz csak haladni. Talán eleinte nem is személyesen, hanem csak levélben.
2016. nov. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!