Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek baj ha így látom...

Szerintetek baj ha így látom a jelenemet, így vagyok most? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval úgy érzem, mióta bekerültem az egyetemre, kicsit egyedül vagyok. Úgy értve , higy megvannak a havei kapcsolataim, többnyire tudok is kivel menni bulizni , erre arra de ennél szorosabb kapocs nem alakult ki senkivel. Elbeszélgetek az ismerőseimmel, de azt érzem mások mint én, más a világnézetük, nem értünk szót, van hogy egyszerűen unalmasnak tartom őket, nem mondanak semmi vicceset, nem szórakozom mellettük. Ez nagyon hiányzik nekem, az otthoni társaságban mindig megy a poénkodás, imádok velük lenni. (őket vagy 5 éve ismerem). Csakhogy az egyetem miatt én is máshova kerültem. A fentiek eredményeképp úgy érzem, kicsit kezdek zárkózottabb lenni, már nem haverkodok akárkivel, mint régen. A lakótársam is jó haverom, vele jól kijövök, de mégis ritka az a felszabadultság, amit a régi baráti körömre emlékeztet. Így hogy nem vagyok annyira fepszabadult, nyilván a csajozás sem megy jól. 2 hónapja lett vége egy kapcsolatomnak a távolság miatt, azóta semmi. Nem érzem magam elveszve, mert vannak terveim, a suli jól megy , most már körvonalazódik mi szeretnék lenni, de olyan mintha az emberi kapcsolataim leépülnének és ezt nagyon nem akarom. Tanácsok?

2016. dec. 2. 21:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes hiszen az egyetem teljesen más mind a közép suli.Újak a tanárok,mások az elvárások.Itt már nem büntetnek meg ha hiányzol az óráról.Itt már a tanárok is felnőttként kezelnek benneteket.Nem kell időbe vissza menned a koleszba nem kell beülnöd a tanuló szobára stb.El szakadtál a régi cimboráktól megváltozott az életed.De ez nem azt jelenti h zárkózottabb lettél csupán óvatosabb.Itt ujjak a diákok.Itt te is mindent újra kezdtél.A régi sulis társaid már ismernek tudják milyen vagy ismerik a tanulási képességeidet.Tudják mibe vagy erős mibe gyengébb, de itt mindenki új és időt kell adni nekik h megismerhessenek meg h te is megismerd őket.Az meg h nem tudsz velük úgy elbeszélgetni ez természetes hisz nem ismered őket,nem tudod h mi az amit el mondhatsz nekik és mi az amit nem.Lehet h ő bennük ugyan ezek az érzések kavarognak mind benned csak ők sem merik ki mondani ahogy te sem.Lehet h ők is azért nem viccelődnek mert nem mernek.Szerintem 2 dolgot tehetsz.Próbálj meg velük beszélgetni ezekről a félelmeidről hiányaidról és lehet h teljesen meg fogsz lepődni a válaszon és rá jössz h bennük ugyan ez játszódik le mind benned.Ha mégse akkor meg még mindig tudsz keresni magadnak más baráti társaságot.Gondolom nem csak ők járnak abba a suliba meg nem csak laknak abba a koleszba.A viccelődéssel ugyan ez a helyzet.Beszélgessetek és ha ismersz a beszélgetésetek tárgyával kapcsolatos poént süsd el és majd meg látod h hogyan reagálnak rá.Azt úgy is észre fogod venni h vevők e a viccekre v nem.Ha vevők rá akkor v nevetnek v el kezdik ők is mondani h jaj nekem is van 1 ide illő viccem.Ha meg azt látod h nem akkor el nézést kérsz és hozzá teszed h ez nem volt túl jó vicc bocsika.De ha te meg sem próbálsz nyitni feléjük akkor ők sem fognak feléd nyitni.Ha egyik ötletem sem jön be akkor keress egy hasonló érdeklődésű fiút mind te vagy.Mondjuk szeretsz énekelni lépj be a suli énekkarba ha van ,ha nincs akkor tegyél ki 1 plakátot a suliba h rock bandát akarsz alapítani,v szeretnék szintetizátor/gitár órákat venni olyan sulis társak jelentkezését várom akik segítenének ebben v akiket érdekel a zenekar alapítás.Lehet h van sok olyan fiú az egyetemen akik hasonló érdeklődésűek mind te vagy csak még nem találtad meg őket. De az úgy nem jó h te el várod a sulis társaktól h ők nyissanak feléd te meg bezárkózol.Itt te vagy az új neked kell alkalmazkodni az ottani dolgokhoz nem azoknak hozzád.
2016. dec. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!