Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tehetnék szert új...

Hogyan tehetnék szert új ismerősökre?

Figyelt kérdés

Amióta elvégeztem a sulit, nincsenek új ismerőseim. Akkor sem volt túl sok barátom, el is koptak ezek az ismeretségek. Nem vagyok egy társasági ember, de azért néha rám tör a magány és jól esne valakivel beszélgetni. Nem járok el otthonról, mert nincs kivel, ilyen szakkörök kilőve anyagi okok miatt, meg személyesen nehezebben nyílok meg.


23/L


2016. dec. 7. 22:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Például úgy ha rám írsz :D
2016. dec. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak arra írok, aki válaszol is. :D Egyébként fogadok privátot.
2016. dec. 7. 22:32
 3/16 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy olyan dolgokat élhess meg, amiket eddig nem éltél meg, olyan dolgokat kell tenned, amilyet eddig még nem tettél.


Eddig nem voltak normális kapcsolataid, de normális kapcsolatokat szeretnél? Változz.


Eddig nem mozdultál ki otthonról, de ki szeretnél? Változz.


Megpróbálom általánosítani, bár így is eléggé általános amit írtam. Az élet a komfortzónádon kívül kezdődik. Amíg a komfortzónádon belül vagy, addig sosem fognak érdekes dolgok történni veled. Ki kell lépned a komfortzónádból, nincsen más megoldás.


Mondok egy dolgot, ami engem az utóbbi időben nagyon motivál. Elgondolkodtam azon, hogyha egyszer lesz gyerekem, akkor mit fogok mesélni majd neki magamról? Mivel kevés barátom van és zárkózott voltam, ezért erre kb. semmit nem tudtam volna mesélni a nemlétező gyerekemnek, hogyha ott helyben kellett volna, amikor megszületett ez a gondolat. :D Részben ez motivál, ösztönöz arra, hogy minden nap próbára tegyem az önbizalmamat, minden nap egy kicsit többet adjak bele a dolgokba, többet adjak magamból másoknak, nyitottabb legyek. Innentől kezdve meg már csak türelem kérdése. Neked is ezt javaslom. :) Kezdj el egy élni érdemes életet élni. 20F

2016. dec. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Amúgy ha van kedved beszélgetni, akkor írhatsz nyugodtan. #3-as voltam.
2016. dec. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igazad van, csak nem tudom, hol kezdjek neki. Nem vagyok partiarc, ezen nem is szeretnék változtatni.de ha kialakulna egy baráti kör, akkor házibuliba szívesen mennék, vagy ilyen kis összejövetelekre. Most kezdem érezni, hogy ez hiányzik és hasonló okokból, amit írtál: Mit mesélek majd a gyerekeimnek? Konkrétan nincs életem. És már annyira beleszoktam a helyzetembe, hogy ha próbálkozom is változtatni, görcsös lesz az egész.
2016. dec. 7. 22:38
 6/16 anonim ***** válasza:
A legolcsóbb, ha veszel konditerembe egy havi bérletet.
2016. dec. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Melyik város? Azt is áruld el :)
2016. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3-as, az introvertáltak élete csak a felületes szemlélő számára tűnhet sivárnak. Saját komfortzónán belül is lehet érdekes, tartalmas dolgokat végezni, de ezt egy extrovertált sosem fogja érteni. Mondjuk nem is kell, hogy értse, csak fogadja el, hogy különbözőek vagyunk...
2016. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8-as, nem egészen értek egyet veled. Az ember társas lény. Ideig-óráig lehet, hogy valaki produktív életet él a komfortzónáján belül, elfoglalja magát, stb.. De hogyha nem elégíti ki a szociális szükségleteit, akkor annak lehetnek következményei. Például magány, depresszió. Meg sokakban ott van a félelem az egyedülléttől. Hiába introvertált valaki, attól még ugyan úgy van szüksége társaságra, maximum nem olyan gyakran, mint egy extrovertált embernek.


Jah meg azért azt is érdemes megemlíteni, hogy senki sem teljesen extrovertált, teljesen introvertált. Nincsenek fekete-fehér jellemek (ilyen értelemben sem, amiről most szó van).

2016. dec. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Várj, de nem mindegy, hogy most otthon vagy-e álláskeresőként vagy dolgozol-e valamit? Ha előbbi, akkor mindenképpen kellene valami sportba kezdeni, eljárni kiállításokra, előadásokra, hogy "fenntartsd a szociális életedet". Mondjuk ezt akkor is teheted, ha melózol, szóval igazából elhatározás kérdése a dolog. Bent vagy a komfortzónádban, hozzászoktál és onnan nem egyszerű kitörni. Direkt írtam kiállítást, előadást, nyelvszakkört, mert oda egyedül is el tudsz menni és görcsölés nélkül tudsz ismerkedni másokkal.
2016. dec. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!