Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha utálok valaki...

Mit tegyek, ha utálok valaki (ke) t de mégis jópofiznom kell velük?

Figyelt kérdés
Úgy kell tennem, mintha én is szeretném őket, mert ők ketten barátom jó barátai, egy férfi és egy nő. De gyűlölöm őket, mert úgy érzem túl közel vannak a barátomhoz, ez még nem is lenne baj, mert nem vagyok önző, sőt örülök, hogy van akikre számíthat rajtam kívül is, de gyűlölöm őket és konkrétan nem tudom, hogy miért! Mert hozzám is jók, nekem is hálásnak kéne hozzájuk lennem,hiszen segítettek nekünk sokat. De nem tudok. Jelenleg közös vállalkozást terveznek barátommal. De én csak azt szeretném, hogy tűnjenek el az életemből. Csak az a probléma, hogy nem tudom, hogy miért, mert nem rossz emberek. Talán a barátom viselkedése zavar velük, hogy túlságosan sok fontos dolgot velük beszél meg, ami talán érthető is, hiszen szüksége van rájuk a közös üzlet miatt. De mindenféle érdek nélkül is rengeteg mindent megoszt velük, ez haragosít fel, plusz a viselkedése mikor együtt vagyunk négyen, nagyon boldogan elnevetél velük én meg kissé kellemetlenül érzem magam, de igyekszem nem mutatni.

2016. dec. 18. 12:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg olyan szinten normálisan viselkedni velük, hogyha valamit nem is értesz rajtuk, akkor inkább próbálj tisztán és egyenesen BESZÉLGETNI róla, attól letisztul, ne csak magadban gyártsd az előítéleteket, mert annak semmi értelme.

Én is ugyanúgy gyűlölném, ha valaki elkezdene értelmetlen dolgok miatt elítélni és hülyeségeket képzelni rólam, miközben nem ismer. Nekem is volt olyan ismerősöm aki "utál másokat, de nem tudja, hogy miért", katasztrófa...


Amúgy a jópofázás és normális viselkedés között különbség van. Azt elhiszem nekem, hogy teher lehet számodra jó pofizni csak úgy valakinek, akit nem ismersz. Én sem szeretem, ha elvárják tőlem, hogy mindenféle idegennek mosolyogjak, meg ilyesmik.

Szerintem különösebben senkinek sem kell édeskedni, viszont normálisan viselkedni mindenkivel kellene, nem pedig előítéletesedni, ok nélkül nem gyűlölködni.

2017. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Csak játszd tovább a szereped. Sajnos vannak ilyen szituációk. Nyugodtan gyűlölheted őket, csak játszd el az ellentétét..
2017. máj. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!