Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan értessem meg velük,...

Hogyan értessem meg velük, hogy szeretek egyedül lenni?

Figyelt kérdés

Az van, hogy én egy nagyon magamnak való ember vagyok. Szeretek befelé fordulni, nem szeretem a társaságot, jobb szeretek 1 emberrel beszélni mint 2-vel vagy annál többel. Nagyon sokáig piszkáltak érte, mostanság is, hogy milyen antiszociális suttyó vagyok, mert társaságban nem szólalok meg, csak ritkán, ha valami releváns mondanivalóm van. Sokáig változtatni akartam rajta, mert kényelmetlenné tették a dolgot ezek a beszólások. Most 22 éves lettem és egy ideje úgy vagyok ezzel, hogy én ilyen vagyok, minek változtassak? Szeretem, nyugi van és magammal és a Párommal vagyok elfoglalvan, lassan már 1 évtizede. :D

Van rajtam kívül hasonló "defektesnek" ítélt ember? Miért kötelező nekem folyton társaságban lógni?

Szerintetek ennyire gáz tényleg? Én teljesen megvagyok magammal, a Párommal és max egy baráttal - akit inkább tekintek havernak.



#barátság #antiszociális élet
2016. dec. 28. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem gáz, csak nem szokványos. Én is ismerek ilyet, felesége van, gyereke, néhány haverja, zenél, nagyon boldog. Közben alig-alig beszél, de a feleségével pl (az elmesélésből kiderül) jóval beszédesebb, mint sok extrovertált ember. És ő így boldog, így kerek az élete. Ráadásul akik ismerik, mind szeretik.
2016. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Én is ilyen ember vagyok, pár éve ilyenkor én is megkaptam ezeket a kijelentéseket egy olyan embertől akire jó barátként tekintettem, mert megvolt az összhang és nem értette meg hogy ilyen vagyok.

4 éve dolgozom, nagyobb társaságban én sem szólaltam meg a régi munkahelyemen emiatt ki is akadtak rám 1 kollégám kivételével. A jelen helyemen is furcsának tartottak ezért, de így hogy alkalmanként 1-1 kollégával külön elbírtam beszélgetni ők is rájöttek hogy én ilyen vagyok és elfogadtak ilyennek, jóba is lettünk, szinte már baráti viszonyban vagyunk. Olyan szinten megváltoztam hogy kisebb társaságban több ember közt is megtudok már szólalni és betudok kapcsolódni beszélgetésekbe, de ennyi.


A barátnőm elfogadott ilyennek amilyen én vagyok, pedig neki nagy baráti köre van, sokszor járnak el együtt akár 20 an is összeülni valahova. engem is hívnak, sokszor amikor nem dolgozom másnap megyek velük, persze ők is furcsán néztek rám, de elfogadták hogy ilyen jellem vagyok, elbeszélgetni eltudok velük, bírnak is engem, mert meghallottam hogy a hátam mögött azt beszélik rólam hogy csalódtak bennem, mert totál normális embernek tartanak mint ahogyan ők eleinte gondolták, csak bántja őket hogy nem vagyok az a nagy társasági életet élő ember, de ettől független elfogadnak mert normálisan állok a dolgokhoz.

2016. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Irigyellek, hogy így is lett párod. Én is így vagyok, de nem is lesz párom. Amúgy ezzel semmi baj. Úgy élj, ahogy neked jó, azt ennyi.
2016. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
3. A kommunikativ, picit ramenosebb, kitartobb lanyok szoktak megnyitni ezeket a fiukat 😀. Ami a 20-as eveidben hatrany, az a 30-as evektol magatol felertekelodik a nok szemeben es hirtelen jo partinak tart egy bizonyos notipus. Szoval ne aggodj, van remeny.
2016. dec. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Oh, én pont az ellenkezője vagyok, férfi létemre sokak szerint túl sokat beszélek! :D Amúgy én pont úgy vagyok, hogy ha találkozok egy másik beszédes emberrel, szívesen hallgatom, de ha nem beszél senki, akkor nem szeretem a csendet, és elkezdek én dumálni! :D És nekem is van 2 olyan jóbarátom (egy férfi és egy nő), akik nagyon csendesek, nagyobb társaságban meg főleg, nem kezdenek el nagyon maguktól beszélni, de ők ilyenek. :) Ezzel nincs semmi gond, meg velem azért dumálnak, csak nem azok a kezdeményezőtípusok beszéd terén, és utána is tőmondatokban válaszolnak.


A lényeg, hogy a kevés szöveg mellett is mosolyogj néha! Ezt azért írom, mert vannak, akik azért nem beszélnek, mert lenéznek másokat, nem akarnak "az ő szintjükre lemenni". A kérdésed alapján egyértelmű, hogy Te nem ilyen vagy, szóval annál a kevés mondandódnál is mosolyogj kicsit, és akkor látni fogják, hogy nincs neked senkivel semmi bajod, csak szótlan típus vagy! A lényeg, hogy mindenki jól érezze magát a bőrében! Te is! :)

2016. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Az ember nem azért született, hogy folyton beszéljen, ez max a lepcsesszájú vén banyákra volt igaz. Mostmár elterjedt az, hogy mindenkinek folyamatosan beszélnie kell, különben hülyének nézik. Faluhelyen régebben tök csöndben megvoltak egész nap. TV sem volt, mégis elfoglalták magukat. Manapság csak az az elfogadott, aki megállás nélkül beszél, mert elvárják az embertől, hogy szórakoztassa a másikat megállás nélkül. Nekem ehhez sem kedvem, sem energiám, nem bohócnak mentem cirkuszba, hogy én szórakoztassak másokat. És aki azért haragszik rád, mert nem szólalsz meg, azzal súlyos lelki gondok lehetnek. Sosem fogom megérteni, hogy miért idegesítő az, aki nem beszél. Nem pont az azidegesítő, aki folyton beszél? Nem tudom, ezek ilyen fordított emberek. Zavarja őket a csönd, és a hangzavarban érzik jól magukat. Kívánom, hogy az ilyeneknek soha ne legyen nyugtuk, és a gyerekeik egyfolytában hangoskodjanak, és szívják le az összes energiájukat. Majd meglátom, hogy akkor majd mennyire lesz kedvük beszélni, és mennyire fogja b*szni az agyukat a csend.
2016. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: egeszen az atokszorasig szimpatikus voltal
2016. dec. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jó sokan írtatok! Köszi!

Akkor mégsem gáz. c: láttam, így utólag, hogy sok hasonló kérdés van. Ennek örülök, csak nem szeretem a megjegyzéseket.

Mindig is szerettem egyedül lenni, feltöltött és a sok fecsegést hülyeségnek tartom.

Hát a mosolygással úgy vagyok, hogy akkor mosolygok majd, ha jól esik. Nem akarok semmi olyat magamra erőltetni, ami muszáj. Ha jön magától, akkor csinálom, ha nem, akkor nem. :D

Amúgy a szüleim is mindig azzal jönnek, hogy milyen rossz, hogy társaságban ilyen vagyok. Múltkor mondtam nekik, hogy legalább kiegyensúlyozottabb vagyok. Nekem ez a fontos. :)

2016. dec. 29. 16:54
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Bocs,de szerintem akinek van párja az már eleve nem befelé fordult magányos valaki!

Egy csomó egyedülàllo ember van.sorry!

2016. dec. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ad1: a Párom mástészta, ő az életem, az egyetlen aki előtt nyitott vagyok. :)

Ad2: nem szeretek beszélgetni

Ad3: nagyon sokszor vonulok el

Ad4: nem szeretek társaságba járni

Ad5: jobban érdekel mi van velem (vagy a párommal), mint másokkal

Ad6: kényelmetlenül érzem magam az emberek 99%-val :D

Ad7: utálom a hangzavart és a felesleges fecsegést

Ad8: nem érzem úgy, hogy másokkal meg kell osztani a gondolataimat

... és tudnám folytatni :) szóval, de: introvertált vagyok. ez nem attól függ, hogy valakinek van-e párja vagy sem.

2016. dec. 30. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!