Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan szoktassam le a páromat...

Hogyan szoktassam le a páromat a szerencsejátékról?

Figyelt kérdés
Előre is bocsánat lehet nem a megfelelő kategória de itt sokannvagytok. Szóval a gondom az lenne, hogy a párom már lassan három éve szerencsejáték függő. Pontosaban sportfogadás és egyszerűen képtelen leállni vele. Tisztában vsgyok vele, hogy ez ugyanolyan függőséget okozhat mint a cigi meg az alkohol de még is hogyan szoktathatnám le? Egyszerűen nem veszi (vagy nem akarja észrevenni) hogy többet nyer mint bukik. Van hogy 20-30 ezreket elbukott egy hónapban ami nekünk sok pénz. És akkor nyer pár százat...Vagy volt olyan is hogy különböző sportfogadó oldalakon nagy nehezen összekapart 10-15 ezret de aztán jött egy meccs amire azt mondta "na ez tuti nyer" aztán mégse és volt pénz, nincs pénz...Amikor meg számonkérem a fejemhez vágja hogy de amugy dolgozok és keresek és megveszem a dolgokat. Csak azz nem érti hogy van egy kisbabánk akit etetni, itatni, pelenkázni kell és hiába keres x összeget ha valamennyit eljatdzik belőle ( én nem keresek mert nem volt a szülés előtt munkaviszonyom mert egyetemre járok) csak az alap gyest kapom. És tök kellemetlen mert hónap végén mindig nekem kell kuncsorognom pénzért az ismerősöknél hogy tudja pl pelenkát venni, holott ha nem játszaná el abból a 20 ezerből bőven vehetnék mégis mindig nekem ég a bőröm hogy kuncsorognom kell mert nem marad....

2017. jan. 10. 12:57
 1/10 A kérdező kommentje:
*többet veszít mint bukik
2017. jan. 10. 13:01
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Gratulálok.

És te ilyen "stabil" kapcsolatba szültél bele, úgy hogy, te előtte nem is dolgoztál... Eszem megáll, ne haragudj.

Ebben az egészben csak a kiskölköt sajnálom.

2017. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Többet nyer, mint bukik. => Semmi gond!

Többet veszít, mint bukik. => Na, azt meg hogy?

Te ittas vagy?

2017. jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Amikor össze jöttem vele még nem volt az az elején pedig bizakodtam hogy talán abbahagyja. Amugy nem lenne vele gond ezt leszámítva jó apa, szereti a gyereket megveszi neki ami kell csak azt nem érti hogy egy gyereknek nem csak szeretet kell...és hiába ad, ha a másik oldalról meg elveszi. És azért vágtunk bele a gyerekvállalásba mert amugy nem volt tervezett baba (fogamzásgátlót is szedtem) de amikor megtudtam hogy terhes vagyok fel sem merült bennem hogy megöljem a gyerekem, hogy elvetessem. És a párom akkor kezdett belemenni ebbe de nem gondoltam hogy idáig fajul mert folyamatosan nyugtatott hogy de csak ez az utolsó...de most már látom hogy nincs utolsó. A hülye baráti köre vitte ebbe bele akiket megismert. Meg az utóbbi időben másabb lett (ingerültebb, feszültebb sokszor kiabál velem, sokszor veszekszik máskor meg úgy bánik velem mint valami féltett kincsel. És sosem lehet tudni éppen melyik jön. Teljesen hangulatember lett. Gondolom a játék okozta stressz miatt
2017. jan. 10. 13:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves máaodik válaszoló ha te éjszakáznál egy két éves kisgyerekkel mert meg van fázva és óránként küzdesz vele hogy kiszívd az orrát miközben olyan álmos vagy hogy már azt sem tudod ki vagy aztán mikor végre elalszol megszólal az ébresztő hogy kelni kell mosni főzni vasalni stb. Szerintem érthető és elnézhető ha picit összeszedetlen vagyok amiért egyébként elnézést de szerintem mindenki érti mire gondolok.
2017. jan. 10. 13:28
 6/10 A kérdező kommentje:
És nem szoktam inni...
2017. jan. 10. 13:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendben. Igazad van, a szerencsejáték ugyanolyan függőséget okozhat, mint az alkohol. A függőségeknél az a nagy probléma, hogy csak úgy kezelhető, ha a függő gyógyulni szeretne. Sok esetben azonban a függő nincs tudatában annak, hogy ő bizony függő. Ez lenne az első lépés, hogy a párod belássa, hogy a szenvedélye rabja. Hogy a játék miatt időtől és pénztől fosztja meg a családját. Ha ez megvan, akkor kezdődhet a gyógyulás. Egyéni pszichológiai kezeléssel, csoportterápiával vagy más módon, amit majd az adott szakember javasol.
2017. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kezeld úgy a helyzetet, hogy hó elején megveszed a kicsinek, ami a legjobban kell: pelenka, étel, stb.

Ha hó végén pedig nincs pénz, akkor két hétig nem esztek, ő meg oldja meg, hogy miből lesz étel az asztalon, elvégre keres annyit, megveszi a dolgokat, stb. Épp csak ha hó végén lesz beteg a gyerek, akkor a szomszédtól kell kérni pénzt gyógyszerre.


A másik megoldás, ha megmondod neki, hogy itt ennyi elég volt, nem fogsz lehúzni többet egy játékfüggővel, aki mellett semmi jövőd. Összepakolod a gyereket, és elköltöztök.


A harmadik, hogy beadod a gyereket bölcsibe, és keresel munkát, hogy el tudd tartani magatokat, és legyen mit enni, ha a pasid eljátszott mindent.


Amíg ő nem tér észre, és nem sokkolod le, hogy mekkora a baj, addig nem lesz semmi változás. Az ilyen emberek sokszor akkor se térnek észre, ha utcára kerülnek, mert nem tudják fizetni az albérletet, vagy kórházba kerül a gyereke, mert nem volt pénz gyógyszerre, úgyhogy a finomkodással sza.rt se érsz.

A legjobb az egészben, ha te is dolgozol, és több lesz a bevétel, akkor ő simán a dupláját fogja eljátszani minden hónapban, és nem fogja érzékelni, hogy mekkora a baj.


Most se veszi észre, hogy hónap végig nem tudjátok a bevételeket úgy beosztani, hogy ne szoruljatok rá mások jóindulatára.

2017. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Szex megvonásával
2017. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt neki is akarni kell, sok van ilyen :(

Ez betegség van akik ezzel foglalkoznak.

Hallotam olyat ahol elek 3-4 száz eurót keresett egy héten és eljátszotta , mert egyszer nyert.

Beszélj vele , légy neggyozo hogy elhagyod vagy ilyesmi, ez nem élet így :(

2017. jan. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!