Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egész fiatal korban is ki...

Egész fiatal korban is ki lehet készülni idegileg?

Figyelt kérdés

Mert úgy érzem,hogy nálam 17-18 éves fiúként ez a helyzet. Egyszerűen annyira feltudnak idegesíteni a világ dolgai hogy nem tudok nem agyalni rajtuk. És most nem ilyenekre gondolok hogy anyuci nem veszi meg az új telefont vagy hasonlóra,hanem hogy pl.miért ilyenek az emberek,miért megy minden a rossz irányba,stb...

És úgyérzem hogy a sok filozófálás már az agyamra ment. Az a gond hogy alapjába véve filozófikus alkat vagyok szóval nagyon nehéz lenne erről leszoknom. Mert úgy vettem észre hogy annak a legkönnyebb aki kb letoj mindent és nem foglalkozik semmivel. Úgy vettem észer hogy nekem ez a letojok mindent egyszerűen nem megy.

Valami megoldás?


2017. jan. 21. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Minden második melankólikusabb tini ilyen.

De ha tényleg, mondjuk estéken át szorongsz, akkor menj el egy pszichológushoz, annak kiöntheted a lelked.


Az meg tévhit, hogy a világ nagyon rossz irányba tart (erkölcsileg), régen is volt sok szörnyűség, csak akkoriban szelektívebben érkeztek meg az információk az emberekhez, ma meg ömlesztve kapjuk a sok rémhírt még a legelhagyottabb faluból is.

2017. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy az idegileg kikészülés az nem ilyen. Nézz utána.
2017. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ki lehet készülni idegileg tinédzserként is, sőt, ebben a korosztályban valószínűbb a hormonok miatt. Meditáció, jóga, harcmüvészetek, nagyon sok sport (napi 1-2 óra akár, le tudja nyomni a kattogást, ha fizikailag fáradt vagy), egészséges táplálkozás, gyogynövényes nyugtatók mind segithetnek.
2017. jan. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ismerős szitu, csinálhatsz bármit, foglalkozhatsz bármivel, sose elég jó amit csinálsz (legalábbis velem így volt, és baromira nem hisztiből). Igazából valószínűleg valami, vagy valaki hátráltat téged önmagad kialakításában. Ez lehet családi probléma (legtöbbször), de ezen csak te tudsz változtatni. Ők nem fognak helyetted élni. Szerencsére... :)
2017. jan. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, jártam harcművészetre, az egész jó hatással volt rám.
2017. jan. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#3 Én ezeket mind próbáltam, jóga, meditálás, sport, beszélgetőkör, vallás, gyógynövényes nyugtatók és mégsem megy. Akkor valahol mégis van probléma.
2017. jan. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az ember társaslény, és tudat alatt is próbál kötődni másokhoz. Ha ne mtanulod meg elhelyezni magadban az embereket valahova (attól még lehetsz udvarias, és nem kell hogy modortalan legyél), onnantól rájösz hogy mennyi fölösleges dolgot is csináltál.
2017. jan. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
#3 A hormonok miatt? Elég életképtelen az, aki saját hormonjai miatt kikészül idegileg. nekem ilyen depressziós baromságaim nem voltak, pedig sokkal többet baszogattak, mint mást. Mindenki bántott ok nélkül, mégis az egyik legjobb tanuló voltam az osztályomban. Megviselt, és szerintem ilyenek után sokan öngyilkosak is lettek volna, de annyira nem, hogy tönkremenjek bele. Soha nem fogom megérteni azokat, akikkel nem történik semmi számottevően rossz, mégis kikészülnek idegileg. Az ilyen csak képelje el, hogy mit csinált volna, akkor, ha folyton bántották volna ok nélkül a suliban. A kérdezőnek meg üzenem, hogy az világ dolgai pont azért haladnak rossz irányba, amiért neadjisten az osztálytársai is rosszak.
2017. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8 Nem gondolom hogy érdemes azzal kérkedni, hogy te adott helyzetet milyen jól viseltél, lehet, hogy mindenki jól viselte volna és senki nem lett volna tőle öngyilkos, ezt nem tudhatjuk. Az emberek türöképessége is más, attól még nem kevesebb, vagy több valaki. A hormonok pedig hatalmas szerepet játszanak abban, hogy valakinek milyen a hangulata, sőt egész életedben a hormonok játéka alakítja az életed, hormonok szabadulnak fel szex, vagy más számodra örömet okozó tevékenységeknél, azért érzed magad jobban, stb.
2017. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as, akkor vaslzeg nem baszogattak eleget, ha nem érted meg őket... De nagy a szád :)
2017. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!