Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nőt verbálisan bántalmazni,...

Nőt verbálisan bántalmazni, ugyanakkora bűn mint fizikailag?

Figyelt kérdés

Nem csak egy igent vagy egy nemet várok hanem konkrét szint meghatározást.

Alapból van egy valamekkora szorzó a verbális és a fizikai bántalmazás között. pl. az egyik törvénytelen a másik nem.

De azzal együtt hogy a fizikai bántalmazás, bűn azzal együtt nő ellen irányulva még becsület megrovás is az elkövető részéről. Tehát ha egy verbális bántalmazás ami egy szociálisan elkövetett bűn(véleményem szerint), nő ellen irányulva szociális bűn és még becsület megrovás is, vagy kevésbé? Esetleg egyáltalán nem? Kíváncsi vagyok főként arra hogy a ti gyakorlatban erről milyen választ kaptatok(valós szituáció). Továbbá hogy a társadalom hogyan vélekedett nektek erről a témáról(más emberek véleménye), és nektek mi a saját véleményetek a témával kapcsolatban(szerintetek mi a helyes). (legyetek szívesek ha csak is kizárólag az utolsóra válaszolnátok tehát a saját véleményeteket írnátok le, akkor inkább mellőzétek a válaszadást).


2017. febr. 26. 05:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
11%
A nők sokszor alkalmazzák a verbális bántalmazást bármilyen nemű személy irányában.
2017. febr. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
12%

Akit szavakkal foldbe lehet taposni annak ott is a helye. Ezek csak szavak es semmi mas. Iszonyat konnyu ignoralni oket. Nem szep dolog, de semmi bunos nincs benne. Sajnos manapsag nem divat kiallni az embernek magaert, csak picsogni jarnak fel kulonbozo netes forumokra.


Fizikailag barkit undorito bantalmazni. Mindegy ferfirol vagy norol beszelunk.

2017. febr. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sok nő bántalmazza a gyereke apját verbálisan! Ez talán nagyobb bűn, mint a fizikai bántalmazás, mert a gyereknek árt vele legtöbbet.
2017. febr. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
79%
Saját tapasztalatot mesélek el. Úgy 3 éve volt egy srác, aki előadta, hogy komoly kapcsolatot akar. Mondtam, hogy próbáljuk meg. 2 hetente találkoztunk 2x. Kiderült, hogy volt egy kapcsolata. Szakítottam vele. De utána elkezdett személyeskedni. Elég alpári stílusban. Ilyeneket mondott pl.: Ha van melled meg segged, akkor szarrá vered. A haja is pocsék. 5 perc szünet a fogai közt... Tudom ezek csak szavak, de mégis fájt. Azóta beteges önutálatom van. Nem picsogok, csak válaszoltam a kérdésre. Szerintem a verbális bántalmazás sokkal rosszabb a fizikainál.
2017. febr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
nem bun nyugodtan lehet ezt csinalni megerdemlik a nok
2017. febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
17%

Nem ugyanakkora bűn, mert a fizikai bántalmazásnak következményei vannak, és az ellen nincs egy-egyszerű megoldás.

PL.: Verbális bántalmazás: Szimplán elsétál, befogja a fülét, vagy visszavág ugyanúgy szavakkal

Nem szükséges magára vegye!

Na de egy fizikai bántalmazás, veszélyekkel jár.

Véletlen rossz helyen üti meg, túl erősen, elesik és megüti magát, vagy beüti valamibe a fejét. Ezek komoly dolgok!


A verbális bántalmazás meg kinek mi, minden kapcsolatban vannak viták, amikor egymás fejéhez vágunk dolgokat.

Azonban egyiket sem kötelező elviselni!!!!!

A verbálist, sem a fizikait, lépni kell ha valami nem okés.


Túlfújtad a lufit, valakit a hétköznapokban szidni ugyanolyan alpári hiába nőt, vagy férfit.

Ha komolyabb a dolog, akkor lehet a rendőrséghez fordulni, vagy jogi útra terelni a témát(tv-újságban megjelent hamis vádak), és helyesbítést kérni!

2017. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Sokan aztán baromira nincsenek képben azzal, hogy milyen az a verbális bántalmazás. Ugyanolyan, sőt sok esetben rosszabb is, mint a fizikai. Rengeteg ilyen kapcsolat van, ahol a férfi szavakkal bántalmazza párját. El sem tudjátok képzelni, milyen az, ha nap mint nap azt kapja meg az ember lánya, hogy "szar vagy, nélkülem nem érsz semmit, ostoba vagy", stb. És így ez nem tűnik nagy dolognak, de valójában nagyon is veszélyes, a nő már maga is el fogja hinni ezeket a dolgokat, ezért nem is meri otthagyni a pasit, hiszen nélküle úgy sem boldogul majd. Ráadásul nincs arra garancia, hogy aki szavakkal bánt, nem fog-e majd kezet emelni a nőre. Fogalmatok sincs, hogy a környezetetekben mennyi ilyen párkapcsolat van, sokkal több, mint gondolnátok. Ezt nehezebb észrevenni, gyakran a nő is későn ismeri fel, hogy őt tulajdonképpen bántalmazzák.
2017. febr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
9%

#7-es...

Jah, jobb mint a fizikai...? Őrült vagy kisanyám!

Ki mondta, hogy maradj a pasi mellett? Jah, hogy neked ez kell? Akkor élvezd..


Ez a baj, hogy alapból nem vagy/nem voltál toppon pszichésen, és egy férfiban keresed a megoldást.

Komolyan, annak minek kapcsolat, aki nem tud boldog lenni egyedül is?

Egy megsebzett szegény árva.. juj...


Utálom az erőszakot, de azt mégjobban, amikor valaki túl gyáva ahhoz, hogy az első csúnya szónál kijelentse, hogy "Ez nálam nem működik, ha mégegyszer így beszélsz, akkor én elmentem, és leszarom hiába könyörögsz, a szemembe már így is sokat csökkentél"

Ennyire egyszerű.


Nem kell bemesélni, hogy a verbális rosszabb, mint a fizikai.

Gondolkozz.. lehet, hogy verbálisban volt részed, de inkább hordjanak a földig, minthogy egyszer is megverjenek(ami nem egyszeri!)

2017. febr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Anyukámat mind a mai napig apukám. Anyukám pszichiáterhez jàr. Teljesen tönkre ment. 5 éve elváltak. Volt hogy az utcán kiabálta le anyukám fejét. Oda ment és üvöltözött vele. Nem tudjuk miért. Akkor megmondtam ha még egyszer ilyet csinál ráhívom a rendőrséget. Amíg otthon élt naponta többször haza jött csak úgy kiabálni velünk. Mi anyukámmal egy idő után elbújtunk. Szerintem ez sokkal rosszabb mint a fizikai. Mikor még beszélőviszonyban voltunk sokszor áthívott magához enni. Na ott evés közben felállt és leüvöltötte a fejem. Lelkileg nem vagyok rendben. Alvásproblémáim vannak. Én is járok pszichiáterhez.
2017. febr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok. Gyerekként rendszeresen is vert apám. Azok nem voltak olyan fájdalmasak mint mikor szóban bántott.
2017. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!