Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Igazából mennyi az esélye,...

Igazából mennyi az esélye, hogy az emberek egy osztálytalálkozón piszkálják egymást?

Figyelt kérdés
Sok osztálytalálkozós kérdés van ezen a fórumon, és nekem is aktuális lesz hamarosan, de én még nem voltam. Általában azt veszem észre, hogy sok ember van, aki kétszer is meggondolja, elmegy-e. Tegyük fel a következő szituációt: adott egy ember az osztályban, aki nem érezte ott jól magát egy idő után. Nem arról van szó, hogy 30 emberből 30-at utált, de a hangadókkal nem bírták egymást, és hát ugye ők voltak a hangadók. És nem vett részt a bulikban sem, vagy csak ritkán, mert nem akart ezekkel az illetőkkel találkozni, és így egy idő után azt vette észre, hogy a szimpatikus emberek látóteréből is került, vagy azokat is idegesítette, hogy ha a hangadónak nevezett emberekkel összevesztek, így inkább nem is ment el ezekre. Szerintem ez a gyakoribb eset, nem az, hogy valakit egytől egyig mindenki utál, inkább a társaság többi része valahogy "megy velük" gy idő után. Nem az a kérdésem, hogy elmennétek-e osztálytalálkozóra, hanem hogy igazából van reális esélye, hogy 20 év fölötti felnőtt emberek még mindig piszkálódjanak egy osztálytalálkozón? és hogy árnyalja a képet, ha tanárok is vannak?
2017. febr. 28. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Én azt tapasztaltam, hogy az ilyen "gyerekkori" dolgok felnőttként jelentőségüket vesztik. Nekem sem volt felhőtlen a kapcsolatom többekkel, némelyekkel kifejezetten rossz, mégis örülünk egymásnak, amikor ilyen alkalmakkal találkozunk.

Igazából mindenki elmondja mi a helyzet vele, mi történt az utolsó "hivatalos" találkozás óta, aztán eszünk, sztorizgatunk, nosztalgiázunk. Persze apró piszkálódások előfordulnak, de ott azzal van a komoly probléma aki ezt a szívére veszi.

2017. febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
"Persze apró piszkálódások előfordulnak, de ott azzal van a komoly probléma aki ezt a szívére veszi." Volt részed valaha is ilyenben?
2017. febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
60 IQ felett nem látok reális esélyt erre.
2017. febr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
60 IQ felett eleve össze se vesztek volna (nem piszkálták volna a másikat), de ez most más kérdés. Várok még véleményeket.
2017. febr. 28. 16:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy vagyok vele, hogy a többség kinövi ezeket a dolgokat, bár nem mindenki egyforma korban.


az is sokat befolyásol, hogy mire vitték az életben.

nyilván ha nem túl sokra, akkor valószínű annak az az egyik oka, hogy nem sokat változott a hozzáállásuk a dolgokhoz, lenéznek másokat például.


én mondjuk ha lenne, azért nem mennék el, mert számomra egyáltalán nem jelent egy ilyen esemény semmit, hisz ha akarnám, tarthatnám velük a kapcsolatot.


de például ha mégis mennék, az én egykori osztálytársaimról az jön le a hallottakból, hogy még az is vitte valamire, akiről sose gondoltam volna, tehát jó eséllyel normális hangulatban el tudnánk tölteni pár órát.

2017. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
még annyit tennék hozzá, hogy régebben, amikor még nem volt az internet elterjedve, esetleg volt értelme az ilyen osztálytalálkozóknak, mert akkor még az is kisebb akadály volt, hogy valaki az ország másik végében kezdett el dolgozni. nem volt facebook, amire csak ránézel, és látod, hogy xy merre lakik, mit csinál, nagyobb volt iránta az érdeklődés, hogy ki mit kezdett magával 5-10-15 év elteltével.
2017. febr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez általában úgy megy, hogy mindenki vigyorog a másikra, azok is akik utálták egymást. Megy a jópofi "de jó látni, mi van veled, de sokat változtál, jól nézel ki" blabla duma. Szépen puhatolóznak, megnézik egymást, hogy ki mire vitte, gyorsan megallapítják magukban, hogy ők a másikhoz képest hol tartanak. De piszkálásról szó sincs. A legrosszabb, ami történhet, hogy nem érdeklődnek sokat. Ha nő vagy, kiegészül annyival, hogy akinek van gyereke fix, hogy megkérdezi neked miért nincs, ha nincs.

Ez a jobbik eset.

De pl. nekünk nem is volt középsulis osztálytalálkozónk és kérdéses hogy lesz e valaha. Mert szörnyen nagy volt a széthúzás és őszintén szólva nem is vagyok rájuk kíváncsi.

Általánosiskolai pedig úgy zajlott, hogy a 20-ból megjelentünk kb. 6-an + 3 ember küldött helyzetjelentést arról hol is tart az élete.

Szóval sok félni valód nincs. És az a legjobb az egészben, hogy nem kötelező program.

2017. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az hülyeség, hogy ezt az emberek kinövik. 30 év felett, munkahelyen is ugyanúgy megy a klikkesedés meg a piszkálódás meg a kiközösítés, mint általános vagy középiskolában ment. Akik alapból ilyen emberek, azok soha nem növik ki, mindig is ilyenek maradnak.

Bár nem valószínű, hogy direkt olyan szándékkal mennek el az osztálytalálkozóra, hogy majd az osztály "leggyengébb" tagját bántani fogják, de könnyen lehet, hogy előjönnek olyan sztorik, amiket ők viccnek fogtak fel és szívesen felemlegetik. De akin viccelődtek, annak meg éppen hogy a legrosszabb emlékei közé tartozik az, amit felhoznak. Mondjuk az egész osztály előtt lehúzták a nadrágját és ott állt egy szál alsóneműben, ez mindenki másnak hihetetlenül vicces sztori, de akivel megesik, annak borzasztóan megalázó. És biztos nem szívesen hallja vissza a történetet 5-10 év elmúltával úgy, hogy megint csak rajta röhög az egész osztály.

2017. febr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Igen, előjöhetnek ilyen sztorik. DE.

Egy testileg - lelkileg felnőtt ember, még ha nem is jó emlék számára, tudja úgy fordítani a beszélgetést, hogy ő jöjjön ki jól belőle. Maradva az említett példánál, "na de fiúk, ha a bugyimat akartátok látni, annak más módja is van" .

Míg ha az illető hisztizik, akkor, hát hogy is mondjam, meg is érdemli ha utána megint rajta viccelődnek.


Mondom ezt úgy, hogy engem is verbálisan bántalmaztak a középiskolában. És igen, nekem is van olyan sztorim, amit nem szívesen hallanék újra, de megtanultam kezelni a helyzetet.

2017. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

" Az hülyeség, hogy ezt az emberek kinövik. 30 év felett, munkahelyen is ugyanúgy megy a klikkesedés meg a piszkálódás meg a kiközösítés, mint általános vagy középiskolában ment. Akik alapból ilyen emberek, azok soha nem növik ki, mindig is ilyenek maradnak. "


Sajnos én is ettől tartok. De persze győzzetek meg. :)


Nekem azért ennyire durva sztorim nem volt, tettlegesség nem volt benne igazán, vagy csak minimális (dobálózás jellegű), verbálisan voltak inkább viták. Gyereke a többieknek sincs, max a ki él már a párjával dolog lehet ilyen jellegű téma.

2017. febr. 28. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!