Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az hogy sok embert...

Miért van az hogy sok embert csak az érdekel hogy ő érezze jól magát és nem törődik a másikkal?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyenre,hogy: panelban dübörgő zenehallgatás,utcán üvöltözés részegen késő este vagy hajnalban,hangoskodás,fütyörészés munkahelyen,stb...

Tehát ilyen tevékenységek közben miért nem fordul meg az illető fejében hogy ezzel zavarhat másokat?


2017. márc. 17. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ember önző lény, akárcsak az állatok, még nem tűnt fel? Persze vannak kivételek, de rengeteg ember még direkt erőfeszítéseket is tesz arra, hogy másnak ártson, akkor az átlagtól mit vársz?


Értem, hogy neked elképzelhetetlen, én is elcsodálkozom néha, mert én extrém tekintettel szeretek lenni másokra és eléggé empatikus vagyok (azért idegesítek egyeseket igencsak, nem kell félni), de... Ő nem én s nem te. Nem gondol rá, vagy ha gondol, nem érdekli... Máshogy áll hozzá.

2017. márc. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Empátia hiánya. Egyszerűen sz*rnak rá, hogy másokkal mivan. Iszonyat dühítő. Én, mint empatikus ember aki állandóan figyel rá, hogy ne okozzak kellemetlenséget másoknak, nem bírom felfogni, hogy miért jó ez nekik. Illetve de, azért csinálják mert nincsenek legális eszközeink ellenük.
2017. márc. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek nagy része csak saját magával foglalkozik, nem tud már másokra való tekintettel élni. Én gyakran mielőtt teszek vagy mondok vmit, átgondolom a másiknak hagyon esne és többször módosítottam, máshogy fogalmaztam mint azt csípőből tettem volna.
2017. márc. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!