Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Gimis kollégium? Mi benne a...

Gimis kollégium? Mi benne a jó és mi az ami rossz benne?

Figyelt kérdés

Szeptembertől kollégista leszek. Érdekelnének személyes tapasztalatok. Miért jó kollégistának lenni, és miért rossz? :)

Valamint még megszeretném kérdezni, hogy ott a ruháim mosása megoldható, vagy haza kell hoznom a szennyesem?



2017. márc. 23. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon függ attól, milyen személyiség vagy.

Míg egy extrovertáltnak hatalmas buli, egy introvertáltnak maga a pokol.

2017. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Alap vetően visszahúzódó személyiség vagyok, de társaságban hamar megnyílok.
2017. márc. 23. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Elso ev jo mert buli meg minden de a masodik ev ki fog meriteni es a tanulmanyaid rovasara fog menni.
2017. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon függ attól milyen koliba mész, milyen a kaja, a hely maga és az emberek. Én megyeszékhelyen vagyok kolis, nem túlzok ha azt mondom ennél nincs jobb kollégium, egyszerűen imádom:D Jó a társaság, normálisak az emberek, szerencsére sosem voltak beilleszkedési problémáim. Ahol én vagyok, az egy nagyon tiszta hely, olyan mintha haza mennék. A kaja egy éttermivel ér fel. A kollégium életre nevel, önállóságot tanít, és megtanulsz alkalmazkodni, együtt élni másokkal-ez az életben igen fontos dolog lesz. Na meg az élményekről nem is beszélve. Rengeteg sok jó történik veled majd ha megtalálod a helyed, s a társaságod. Légy nyitott, kedves és tudd a helyed. Negatívumokat nem tudnék mondani, max azt hogy néha elveszi a figyelmemet a barátaim szórakozása a tanulástól:D Tanulni meg meg lehet tanulni ha nagyon akarsz, a koli nem befolyásolja hogy mennyire tudsz tanulni vagy sem. Alkalmazkodás kérdése. Talán még annyi, hogy korlátozzák az időd, kimenő kártya, nálunk pontozzák a rendet meg stb, de ez is kibírható. Szankciókhoz kötik a szabadidőt. Van kötelező szilencium, amin részt kell venni. Életed legjobb döntése lesz, ha olyan helyet választasz ahol nem alpári trógerekkel van teli a hely, hanem jófej, értelmes emberekkel! Másodéves szakgimnazista vagyok, de már most látom, milyen gyönyörű élményekkel és tapasztalatokkal gazdagodott a szívem ezalatt a két év alatt:) Várom majd az értékelést a válaszomra:D Minden jót kívánok, remélem segítettem:)
2017. márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!