Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért lehet rossz egy kollégium?

Miért lehet rossz egy kollégium?

Figyelt kérdés
A tesóm azt mondta h egy kollégium az nem leány álom ezt hogy értette mi a rossz egy koliba? A kolesz ahova szeretnék menni tiszta, szép, mi lehet a probléma? Milyen egy kollesz részletesen leírná valaki?

2016. aug. 2. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kinek mi a jó vagy rossz, az teljesen relatív. Nálunk koliban pl non-stop megy a bulizás. Most ez előny vagy hátrány?

Vagy: nekem pl az semmiképpen nem jön be, hogy nincs 1-2-3 szobánként fürdő+wc, hanem a folyosó végén található egy blokk. Valaki ezt is élvezi, én kiborulnék tőle, ha kakálni nem tudnék egyet úgy, hogy ne járkálnának ki-be az emberek közben.

Vagy: mégis csak van lakótársad, szinte sosem vagy egymagadban. Ha társasági lény vagy, akkor ez nyilván előny, de ha kicsit is szeretsz egyedül lenni, ne adj isten párkapcsolatod lesz, akkor sem küldheted ki a lakótársad, ugyanúgy az ő szobája is.

Vagy: ha a sok bulizástól nem tudsz tanulni, akkor egyedüli opció számodra a könyvtár. Valaki kifejezetten könyvtárban tud tanulni, én meg pl kifejezetten nem tudok ott tanulni.


Na, szóval ebből is láthatod, hogy ami adott embernek negatív a kollégiumban, az másnak kifejezetten pozitív. Ez csak néhány példa, amit barátomtól tudok, ő kollégista, bár ő szereti.

2016. aug. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Én albérletben lakom és szerintem 100x jobb, mint a kollégium. Miért nem laknék kollégiumban?


Nincs magánéleted: Bárki bármit mond, nem tudsz egyedül lenni. Van szobatársad, közös konyha van, közös a fürdő is, nekem ez nem pálya. Szerintem roppant idegesítő lehet, hogy még egyedül lezuhanyozni sem tudsz, mert valaki tuti lesz a másik zuhanyzóban. Az albérlet azért jobb, mert ha bulizni szeretnék, ugyanúgy el tudok menni bulizni, sőt, áthívok haverokat és nálam is lehetünk, viszont ha nyugalmat akarok, akkor nyugalmam van.

2016. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Középiskolai vagy egyetemi?
2016. aug. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1. Válaszoló abba a koleszba nem nagyon van buli csak kivételes alkalmakkor meg 9.-eseknek van stúdió ahol tanulnak nagyon szeretek társaságban lenni engem csak igazából amit te mondtál csak a WC meg a zuhany kicsit rossz de ez se anjira hátrány számomra
2016. aug. 2. 11:35
 5/11 A kérdező kommentje:
3. Válaszoló középiskola
2016. aug. 2. 11:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem olyan borzasztó a közös fürdés.
2016. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam olyan koliban, ahol a közös fürdő szó szerint közös (fiú-lány) fürdő volt.

Fiúknak jó, lányoknak nem annyira sztem :D

De az első válaszoló mindent leírt, amit tudni kell.

2016. aug. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nagyon csinos vagy, esetleg zavarhat, hogy a folyosón lévő összes fiú ugyanabba a szituba képzeli magát ha elmégy mellettük...
2016. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolai kollégiumok esetén általában folyosónként vannak a nemek. Olyanról is hallottam, hogy estére lezárják a folyosókat, hogy ne legyen átjárás.


Egyébként a kollégiumi élmény leginkább a szobatársaktól, továbbá a közeli lakóktól függ.

Én csak egyetemen lettem kollégista, szobatársakkal különösebb súrlódás nem volt. De van olyan haverom aki rendszeresen panaszkodott rá, hogy a szobatársa kizabálta a hűtőből a finomabb kajáit. (egyetemen többnyire szobánként van egy hűtő)

Másik ismerős arról számolt be, hogy kb este 10-től hajnal 1-2-ig rendszeresen ritmusos dübörgés jött felülről. Egy hétig bírták, felmentek szólni. Kiderült, hogy az ott lakó úgy szeret tanulni, hogy közben kosárlabdát pattogtat. Azóta ritkábban hallani le a zajt, de néha még mindig előfordul.


Vannak OKJ képzésen levő ismerőseim, ők középsulis, de lazább koliban laknak.

Egy arra panaszkodott, hogy az egyik szobatársnő rendszeresen bent dohányzik, füvezik.

Egy másik lány azt nem nézte jó szemmel, hogy a szobatársnő rendszeresen ott altatta a pasiját és neki könyörgött, hogy menjen bulizni, vagy aludjon egy másik szobában, hogy kettesben tudjanak lenni a sráccal.


Szóval teljesen a lakótársakon múlik a dolog.

2016. aug. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ahova én szeretnék menni ott külön van lányoknak és fiúknak kollesz ez nem lenne probléma
2016. aug. 3. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!