Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak? Visszaszóljak...

Mit csináljak? Visszaszóljak az embereknek vagy ne? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rossz ember (meg nagyképű sem:) :D) De sokat veszekednek velem, bántanak, nem emberi stílusban ,,beszélnek'' velem az emberek, szinte minden nap belémkötnek. Vagy otthon, vagy idegenek, vagy mások, egyéb emberek, szomszéd, orvos, kórházi ápolók, akárki.

Tudom, hogy ilyenkor mi az oka, hogy beszólnak, de érzem, hogy ez nem elég indok arra, hogy úgy beszéljenek velem, mint egy állattal.

Ilyenkor legszívesebben megmondanám a véleményem, és néha meg is teszem, viszont nem bírom felfogni, nem bírom a hátamon cipelni, ahogy viszaordítanak, mint egy állattal úgy beszélnek velem csak mert nem hagytam magam.

És itt ilyen esetekben én magamat védem, szimplán, nincs is támadás benne, max annyi hogy pl ,,Attól még hogy ideges vagy és rossz a hangulatod én nem vagyok hülye/barom/akármi''.

Mit tegyek? Jó érzés ha megvédem magam és elmondom a véleményem, az viszont rohadtul fáj, amikor visszaugatnak vagy üvöltenek, és mindennek elhordanak, fenyegetnek. Ilyenkor hetekig megmaradnak bennem a sebek, nem írom le miket csinálok magammal, nem bírom feldolgozni. Mit tegyek? :/



2017. ápr. 6. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Legyenek olyan ismerőseid, akik megértenek, az már segít. Egyébiránt ami nem jogos, azt vagy engedd el a füled mellett, vagy rendezz jelenetet, ha tisztességesen tudsz balhét rendezni.
2017. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem..de ha orvos- ápoló ordítozik és hülye baromnak hív,akkor szépen el kell menni a feletteséhez meg a betegjogi képviselőhöz és kivizsgáltatni az esetet.No meg orvost váltani.


Egyéb ember ,szomszéd stb ott meg egyszerűen ne hagyd magad. Ha ordít, akkor ordíts vissza és küld el az anyjába és beszélj vele minél lekezelőbben és degradálóan.Érezze, hogy ha támad, akkor legalább akkora ellentámadást fog visszakapni. Ha kedves vagy azzal aki bánt, azzal csak adod alájuk a lovat és megerősíted bennük a cselekvésük helyességét.

2017. ápr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hasonló a szitu velem is. Nekem alacsony az önbizalmam és ez gyakran kiül/ morcos fejet vágok. Még valami lehet a kisugárzásomban is, mert engem is napi szinten kezelnek le, vagy szólnak be.

Ezért már nagyon kerülöm az emberekkel a kontaktust.

Mondjuk udvarias vagyok és ez sok normális eladónak, ügyfélszolgálatosnak bejön, olyankor pozitív visszajelzést kapok. :)

Te mit érzel vajon mi az oka ennek, hogy így bánnak veled?...ah tudom mi, az emberek nagy része kiszagolja, ha valaki komplexusos és kihasználja a helyzetet, hogy egy nála "gyengébbet" bántson. Sajnos ez van.

2017. ápr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!