Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ezért rasszista vagyok?

Ezért rasszista vagyok?

Figyelt kérdés

Semmi bajom nincs más rasszba tartozó emberekkel, egyetemen van több ilyen csoporttársam és szívesen beszélgetek, barátkozok velük. Viszont azt egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy nem fehér bőrű emberrel legyen romantikus kapcsolatom. Valahogy a többi ember nem vonz.

Ettől rasszista vagyok?


2017. ápr. 9. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2017. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem.
2017. ápr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Egy liberális -viccen kívül- rögtön lenácizna. De amúgy nem vagy rasszista.
2017. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Azert nem vonzodsz hozzajuk, mert nem tartod oket embereknek. Gondolom a kutyakhoz sem vonzodsz... szerinted miert?? Tudatalatticus rasszizmicus
2017. ápr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

"# 3/3 Időpont ma 20:06"

Butaság.

Én liberális vagyok, de teljesen megértem a kérdezőt.

A reakciód csak azt mutatja, hogy hatott rád a kormány liberalizmussal kapcsolatos agymosása.


Kérdező:

Nem, ettől nem vagy rasszista.

Az egy dolog, hogy mindenkire emberként tekintesz - a szexuális vonzalom pedig egy másik, ettől független dolog.

Ilyen erővel akkor az is rasszista lenne, akinek csak a soványok - kövérek - magasak - alacsonyak - szőkék - feketék -stb. tetszenek.

Sőt, ad absurdum, ilyen erővel rasszista lehetnél akkor is, ha nőként csak egy férfival tudnál elképzelni romantikus kapcsolatot.

A bőrszín egy külső emberi jegy, ami vagy tetszik vagy nem.

Akkor lennél rasszista, ha ez alapján ítélnéd meg a másikat mint embert!

2017. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De, természetesen embernek tartom őket, ugyanolyannak mint bárki mást. Többet még jóképűnek is találok, mégse vonzódom hozzájuk. Nem tudom miért. Azért furcsállom, mert kifejezetten nyitott embernek tartom magam, szeretek külföldiekkel találkozni, érdekel sok egzotikus kultúra, de a párkeresés valahogy más dolog. Ott azt szeretném hogy több közös legyen bennünk vagy nem is tudom megmagyarázni. :D
2017. ápr. 9. 20:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, én is így gondolom! :)
2017. ápr. 9. 20:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem meg a kövérek nem tetszenek. Mindenki azzal jön össze kérdező, akivel akar, hangoztatni persze nem kell, hogy én fúúú nem járnék négerrel/akármilyen egyéb rasszúval.
2017. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az. Vannak külső jegyek, amelyek engem sem vonzanak, ilyen például a természetes vörös haj. Ettől még nem utálom a vörös hajúakat egyáltalán.
2017. ápr. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az emberek jelentős része úgy működik, hogy megtalálja azt a személyt, aki leginkább hasonlít a saját apjához/anyjához. Ez tény. Ez beléd van programozva. Nem tudatosan, vagy az aktuális társadalmi normák elvárásai alapján döntöd el, ki tud tetszeni neked, és ki nem. Az jön belülről. Nekem például anyám arca az etalon. Ha egy lány hasonlít rá, az nekem szép, minél inkább különbözik tőle, annál inkább nem az esetem... elmehetünk addig, hogy azt mondom magamban, nekem ez már egyszerűen ronda. (És akkor lehet, hogy még rasszot se váltottunk.)


Ha az ember beszélgetőtársat vagy mit tudom én pályázatnyertest is ez alapján választ, akkor kezdődik a rasszizmus.

2017. ápr. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!