Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit lehet válaszolni arra, ha...

Mit lehet válaszolni arra, ha egy fiú azt mondja, hogy "én már sokat beszéltem, mesélj most te valamit! "?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk benne vagyunk egy témában, és főleg ő beszélt, én meg kérdezgettem, mert érdekelt a téma (meg persze a srác is), néha én is meséltem valamit, és akkor mondja ezt.


Ti fiúk ilyenkor milyen választ vártok?

Milyen volt a napom? Vagy mik a hobbijaim? Vagy hány testvérem van, és milyen az osztályom? Vagy mégis mit?


Tudom, mindenkinél más, és pont ezért kérdezem itt a népet, mert itt sokan sokfélét tudtok mondani.


Köszi a válaszokat előre is!:)


2017. máj. 21. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
tök 8, beszélj magadról, amit akarsz, és amit fontosnak tartasz megosztani a másikkal.
2017. máj. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy ő már beszélt eleget, és kíváncsi rád is. Bár én nem szeretem ezt mondani, mert az ilyen labda felvetésre nem is lehet nagyon semmit reagálni. Beszélgetni, mesélni úgy lehet, ha a beszélgetésből spontán fejlődik ki, de ha magadnak kell valamit mondani hirtelen, akkor semmi nem fog eszedbe jutni...
2017. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet beszélni a napodról is, de én ilyen esetben inkább a hobbikra lennék kiváncsi, meg olyan dolgokra amik által meglehet ismerni a másikat.
2017. máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


2 pont ez a baj, hogy erre így nagyon nehéz mit mondani, mert ha pl elkezdek neki a suliról magyarázni, de közben őt a gondolkodásmódom érdekli, akkor az kínos. Vagy fordítva is épp ilyen kellemetlen lenne.


Csak azt nem értem, hogy ha benne vagyunk a témában, és épp kis csönd van (még nem is mondanám kínosnak), és ha már kérdez mert ő sokat beszélt, akkor miért nem az adott témával kapcsolatban kérdezi mondjuk a véleményemet?


Á, mindegy, az is lehet, hogy csak túlagyalom.

2017. máj. 21. 22:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy a beszélgetés egyoldalú. Ilyenkor érdemes átvizsgálni, hogy ki tett bele energiát. Ki volt a kérdező fél, nyitott végűek voltak-e a kérdések, tartalmas volt-e, nagyjából egyenlő mértékű volt-e az információátadás.


De én azt javaslom, hogy érdemes ezt a beszélgetést itt lezárni, és a tapasztalatokat majd csak egy legközelebbi társalgásotok alkalmával kell felhasználni.


Azaz: nyitott végű kérdésekkel irányítsd a beszélgetést olyan témára, ami téged is érdekel, a válasza után pedig te is adj át annyi információt, mint ő!

Vagy amikor ő kérdez, válaszolsz, akkor a válaszod végén te is kérdezz vissza!


És fontos a humor is, néha érdemes viccelődni.

2017. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon nagyon köszi!!!

Erre figyelni fogok, lehet, hogy csak annyi kellett, hogy ezt így valaki összefoglalja nekem, mert abszolút logikus, amit írsz.

Igen, elég egyoldalú volt a beszélgetés, én inkább kérdeztem, ő meg inkább beszélt, én pedig valóban nem adtam át annyi információt, mint ő, ez lehetett az oka a dolgoknak, hogy úgy érezte, hogy "csak ő beszélt". Engem érdekelt a téma, azért kérdeztem inkább, mert a srác már egyetemista, és pont azt tanulja, amiért én kb őrülten odáig vagyok.


Köszi mégegyszer!:)

2017. máj. 22. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs mit


Minden további infó ann demarais első benyomás c. könyvében

Enkóron fent van

Windjview ajánlott a megnyitásához gépen. Telón bármilyen djvu nézegető jó

2017. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!