Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Külföldön élő magyarok! Ti...

Külföldön élő magyarok! Ti hogy kerülitek el a magyarokkal való érintkezést?

Figyelt kérdés
Nem azért akarok külföldre menni, hogy aztán ott is léptem nyomon magyarokba botoljak. Németország a cél és hirtelen fogalmam sincs hogy koptathatnám le elég hamar magamról azt aki megtudja hogy én is magyar vagyok. Ilyenkor mit tesznek a hozzám hasonlö gondolkodásúak ?
2017. máj. 31. 10:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem beszélj magyarul. Nincs rád írva hogy magyar vagy.
2017. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Eddig hogy intézted azt, ha nem akartál valakivel beszélni? Na pontosan úgy kell.
2017. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Alain Delon ***** válasza:
85%
Tegyél a nyakadba egy táblát, hogy "Magyarokkal nem beszélek!".
2017. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell megszólalni, akkor nem tudják hogy magyar vagy. Bár én nem értem a legtöbb magyar max köszön meg vált veled egy pár szót,nem fog veled leállni órákat beszélni mindenkinek dolga van.
2017. máj. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom arra gondol, hogy ilyenkor a frissen kikerülő magyarok ráakaszkodnak a már elhelyezkedettekre, hogy protekcióval kapjanak munkát nulla nyelvtudással. A legtöbb ilyen ártatlannak tűnő barátkozással indul.
2017. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%
Ha tudtam, hogy az illető magyar, akkor egyszerűen csak németül beszéltem hozzá, nem pedig magyarul. Ha ő tudta meg hogy magyar vagyok, akkor az már szinte lerázhatatlan és csak arról tudnak prédikálni, hogy milyen magyar rendezvények vannak itt. Én egyszerűen csak nem keresem őket. Adhatnak nekem 30 emailt, meg telefonszámot, hogy jelentkezzek a magyar csoportjukba. Idővel aztán veszik a lapot és mennek haza, mert látják, hogy senkinek se kellenek itt.
2017. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 dajii válasza:
100%
Aki nem protekciora vágyik, őt miért akarod kerülni? Ne szólalj meg magyarul, és figyelj az akkcentusra is, mert árulkodó.
2017. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért itthon mindenkivel beszélsz??? :)
2017. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

1.Beszèlj németül mindenkihez.

2. Ne jàrj magyar rendezvènyekre.

3. Ne lègy tagja facebook csoportoknak, ami magyar.

2017. máj. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Múltkor Frankfurtból hazafelé én se hozakodtam elő a magyarságommal a repülőgépen, a mellettem ülő hölggyel (meg mertem volna rá esküdni, hogy német) angolul elegyedtem kellemes beszélgetésbe, már leszálltunk amikor számcserénél meglepődtünk, hogy mindketten harmincasok vagyunk. :)

Mondjuk azóta se hívtam fel...

2017. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!